• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    SHEALA: ja nevim, ja se bojim upiru, takze jim hory cesneku a neznam "tezko". Bohuzel ty topinamburaky jsem jedla jen ja a muz to je maly vzorek, nam tezko nebylo, tak nemuzu slouzit.
    Ze pozere chut, to chapu, nevim, zda i ucinky;-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MOUNTBATTEN: takovej možná blbej dotaz, ale když je tam hora česneku, neníé pak z toho lidem co to jí težko, nebo to ty brambory absorbují a je to v pohodě? Mám ráda horu česneku :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ZUZKAOU: Dělají se z nich i bramboráky, to jsem nezkoušela,a le pokud, tak bych je dělala spíš ve stylu laktes - tedy ne moc kořeněné - tradiční hora česneku a majoránky imho přebije jejich chuť.
    tak to mam asi divny topinambury:-)
    Ma zkusenost a uz jsem to tu psala, je, ze bramborak naopak musi byt desne koreneny, mnohem vic, nez bramborovy. Jinak ti vyjde placka velmi mdle, lehce nasladle chuti. Ale fakt hrozne mdle, jakoby bez chuti!
    A to jsme tam koreni dali, jako do bramboraku a toúpinambur to koreni "pozral" a prebil svou chuti, ktera v teto uprave byla proste...bez chuti.

    Ale v nedeli sem topiny dala jako korenovku do kureciho vyvaru a jako soucast podkladu z korenovky pod kruti kus. Pyre z stavy a korenovky bylo dobre, ale tak topin v tech vyraznejsich chutich moc cititnebyl, imo to dosladil jen.
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    RUTHLESS: mne 7cm zazvoru. co kdyz je kulatej.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    THEODORT: libi se mi termin uvarena voda
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    jsem ted delal ruzny kremy, prozatim nejvetsi uspech slavil mrkvovy se zazvorem a pomerancem.

    to se vezmou tak 2 cibule, neco cesneku a kus zazvoru (tak od 2cm do 7cm, podle toho jak moc pikantni to ma byt, 7cm je uz hoodne zazvorovy) do zakladu, na to tak kilo mrkve na kolecka, kus petrzele, brambor a celeru, osolit, povarit v nutnem mnozstvi vody do mekka - ca 20min., rozmixovat do hladka, dovnitr vymackat 2-3 pomerance, rozmixovat jeste jednou zbytky duziny, doredit uvarenou vodou do polevkove konzistence, hotovo.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRISSIE: ja ji měl v restauraci, tak bohužel nevím :(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    POHODAVOLE: dej recept, já znám "polévku z kořenovky" jako vývarovou s nudlemi/kapáním.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRISSIE: ta polívka je taky na smetaně, takže to je dle mě akorát tekutejsi svickova :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    POHODAVOLE: tu bych nedala já. Petržel a celer (v rozumném, spíše menším množství) rozmixované ve svíčkové OK, ale když to plave v polévce... tak vždycky přemýšlím, jestli se ovládnu nebo jestli to půjde plavat do záchodu.
    Nikdy jsem to nijak extra nemusela, ale hřebíček do rakve vařeného celeru byla ex-tchýně, jejíž představa nedělní polévky zahrnovala k smrti uvařený celer v masoxu. A jako host jsem vždycky dostala obzvlášť velkou porci zeleniny.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRISSIE: btw nechutnala by mu polívka z korenovky? Já měl minulý týden prvně a osobně mi to sedlo víc než skoro to samý + maso + knedlík..
    EDERA
    EDERA --- ---
    TRISSIE: Nádivka z kuřete je u nás taky populárnější než kuře samotné. Ale musí holt být upečená uvnitř toho masa, jen tak v pekáčku bokem chutná úplně jinak. Už jsem si i říkala, jestli ten Láďa Hruška nemá s nadívanýma kůžema vlastně pravdu.:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    EDERA: jo! Můj muž by nejradši nádivku z kuřete bez kuřete. A svíčkovou bez masa. A tak dále :-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    SHEALA: Jako malá jsem dělala totéž - chtěla jsem švestkový knedlíky, ale bez švestek. Ty jsem pečlivě vyloupala. Ale samotnej knedlík pochopitelně nebyl ono. Chtělo to to ovonění švestkou.:-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SQUZZA: připomínáš mi moji ségru, co z ovocných knedlíků s jabkama vybírala jabka, ale šišky z knedlíkového těšta, tedy to samý bez jablek, jíst nechtěla.
    FAT
    FAT --- ---
    Ehm... Já to mám vlastně doma. Synek jí dršťkovou, ale bez těch "žížal"...
    :-D
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    Ja si z houbovky vybiram houby :]
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    WTF... Koukam, ze i gastronomie ma sve perverze. Inu, kolik lidi, tolik chuti. A hlad je nejlepsi kuchar. :)
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    FAT: klasická valašská smetanová kyselice. ano, jen tu tekutinu :)
    FAT
    FAT --- ---
    YOCCI: To fakt ze zelňačky jedí jen tu vodu? To jsem ještě neslyšel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam