• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TRISSIE: btw nechutnala by mu polívka z korenovky? Já měl minulý týden prvně a osobně mi to sedlo víc než skoro to samý + maso + knedlík..
    EDERA
    EDERA --- ---
    TRISSIE: Nádivka z kuřete je u nás taky populárnější než kuře samotné. Ale musí holt být upečená uvnitř toho masa, jen tak v pekáčku bokem chutná úplně jinak. Už jsem si i říkala, jestli ten Láďa Hruška nemá s nadívanýma kůžema vlastně pravdu.:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    EDERA: jo! Můj muž by nejradši nádivku z kuřete bez kuřete. A svíčkovou bez masa. A tak dále :-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    SHEALA: Jako malá jsem dělala totéž - chtěla jsem švestkový knedlíky, ale bez švestek. Ty jsem pečlivě vyloupala. Ale samotnej knedlík pochopitelně nebyl ono. Chtělo to to ovonění švestkou.:-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SQUZZA: připomínáš mi moji ségru, co z ovocných knedlíků s jabkama vybírala jabka, ale šišky z knedlíkového těšta, tedy to samý bez jablek, jíst nechtěla.
    FAT
    FAT --- ---
    Ehm... Já to mám vlastně doma. Synek jí dršťkovou, ale bez těch "žížal"...
    :-D
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    Ja si z houbovky vybiram houby :]
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    WTF... Koukam, ze i gastronomie ma sve perverze. Inu, kolik lidi, tolik chuti. A hlad je nejlepsi kuchar. :)
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    FAT: klasická valašská smetanová kyselice. ano, jen tu tekutinu :)
    FAT
    FAT --- ---
    YOCCI: To fakt ze zelňačky jedí jen tu vodu? To jsem ještě neslyšel.
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    MACHALIK: buď nejí, vybírají cibuli z pokrmu, nebo nejí jen některé jídla, kde to jde cítit nejvíc. máme jedny známé, co mají rádi kyselici, ale když ji uvaří, tak ji scedí...:D no jako některé věci nepochopím ani já :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SHEALA: A tak jako nektera IDcka uz odtud data tahaji, zejo; takovej "komunitni manazer Ladi Hrusky a jeho hejtru" je dokonce i tady ontopic...von to hlavne neni ani nyxackej, natoz ceskej vynalez; Mana je ceska verze "a my to udelame jinak a lip!"
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GRANTORINO: tak kulhánek se asi taky něčím inspiroval :) akorát tatrgel je.... no... zlatý amarouny.
    PISKVOR: No, novinky ještě neví, že tahle republika je řízená z Nyxu. Resp všechno co je důležitý, se napřed propere na Nyxu, měli by to tady i v češtěině a nebyli by sto let za opicema.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SHEALA: když už, tak snad každý zná amarouny, ne asi;)?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    MACHALIK: Normálně, sami si vaří bez cibule a když vím, že přijde na návštěvu někdo, kdo nemá rád cibuli, vymyslím něco bez cibule - aspoň je to výzva. ;)
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    MACHALIK: Podobně jako celiaci, vaří si sami, nebo si daj (svůj) chleba s máslem. Moje sestra (regulérně alergická skoro na vše, cibuli "jen" z duše nemá ráda) je taková, snesla jedině krémové polévky, kde na obří kotel byla symbolicky malá cibulka úplně napadrť, byl to opruz.
    Dneska už je to jedno, stejně se potvrdila alergie na více věcí, které my ostatní jíme, takže se jí a malým dětem, když přijedou na návštěvu, vaří zvlášť... I bramborový salát se jí vždy před přidáním cibule odebíral. Holt (jejich) smůla.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    YOCCI: A jak cibulaci řeší, že cibule je taky prakticky ve všem?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SHEALA: Nemluve o tom, ze Novinky zase s velikym humbukem objevuji Ameriku; Soylent (sic!!!) uz funguje dlouha leta, je tu k tomu i specializovany auditko.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRUKEV: Kdo četl Kulhánka, tak zná tatrgel.
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    MACHALIK: ne, to jsou ti, co mají odpor k cibuli, resp. k cibulové polévce:)

    skopové se nakonec peklo, na rajčatech a červeném víně s brkaší...bohužel fotodokumentace žádná, což je velká škoda. ovšem, školácká chyba - příště oloupu rajčata :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Co je to cibulový nejedlík? Něco jako celiak?
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    DIVER: tak děkuji za tip, cibulačka dopadla víc než dobře...nakonec jsem prubla variantu s červeným vínem a rozhodně sklidila úspěch i u cibulových nejedlíků :)

    Jinak mám dotaz...nějaký tip na skopové? Je to kýta. Většinou to pečeme hodně načesnekované, ale tentokrát by to chtělo něco echt, třeba se zeleninou. Jestli máte někdo vyzkoušený recept, sem s ním, klidně jen odkazy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam