• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KLAIR:

    cizrna na červeno.

    Mrkev, řapíkatý celer, cibule, česnek, plechovka rajčat, plechovka cizrny, paprika, oregáno, muškátový oříšek, bobkový list, nové koření pepř. Případně slanina/mleté maso a plocholistá petržel. Olivový olej.

    Osol a opepři mleté maso.

    Rozpal olej a nebo vysmaž slaninu. Vyndej kousky slaniny a ve výpeku nech zesklovatět cibulku. Pak přidej případné mleté maso a naprudko ho opeč, až začne chytat barvu. Přidej najemno nakrájený celer a mrkev a ještě chvíli restuj. Přidej česnek a koření, a pak rajčata s vypečenou slaninou a nech to vařit tak 10 minut. Pak přidej slitou cizrnu. Případně tam před rajčatama ještě můžeš přidat půl deci červeného vína a nechat to odvařit. Pak do toho nasekej petrželku.


    špenátový závin

    Listové těsto, listový špenát, feta, česnek, pepř, cibule máslo/olej, pokud špenát je mraženej tak ještě mlíko, hladkou mouku a muškátový oříšek

    Spař špenát vroucí vodou, nech pořádně vykapat a nasekej. Mraženej nech rozmrznout na sítku, vymačkej přebytečnou vodu. Na másle nech zesklovatět cibulku, přidej lžíci mouky a chvíli ji restuj na světlou jíšku. Zalij dvěma deci mléka a něco muškátového oříšku a vař 20 minut, na mírném ohni a chceš to odvařit na hustou kaši. Pak přidej rozmražený špenát a vař to ještě tak 5 minut. Listový špenát bude lepší bez bešamelu.

    Špenát sol velmi opatrně (přijde tam feta) a podle chuti dopepři a prolisuj do něj dostatek česneku. Rozdrob fetu/balkán

    Rozálej listové těsto, dej na něj špenýtovou nápň a na tu nasypej fetu. Peč na 200 v rozpálené troubě cca 30 minut - dokud to nebude pěkně zlaté. Případně tedy štrůdl před pečením potři rozklechtaným vajíčkem.

    Pokud necheš kupovat listové těsto, tak vezmi 150 ml bílého jogurtu 250 g másla, špetku soli a 400 g hladké mouky, uhnětej z toho hladké těsto, nech 30+ minut odpočinout v lednici a posléze rozděl na 2-3 díly a rozválej na placku na štrůdl.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KLAIR: co nějaké chilli con carne?
    to jsme s sebou brávali, když jsme jezdili pařit RPG na chalupu, kde nebyla kuchyň - dobré zatepla i zastudena.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Potřebuji tip na to, co relativně levně a rychle uvařit ze surovin, které dnes koupím v supermarketu tak, aby se to dalo dobře nechat zchladnout a později ohřát (nebo neohřívat).

    A klidně bych zkusila nějakou cizrnu nebo podobné věci, jen jsem bez inspirace

    Nebo něco se špenátem

    Nebo skoro cokoliv. Já jsem dnes hrozně nerozhodná

    (to je ale požadavek, co?)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    losos od id xmarge dle http://www.pradobroty.cz/2015/01/losos-na-medu.html
    moc dobre :)
    FAT
    FAT --- ---
    WILDENBURY_SQ: Já tam snad budu muset konečně zajet...
    :-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Hvezda... zatim tak nakopat domu do truhliku a cekat.

    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    SVETLUSKA222: V praci nam ho kuchtici delaj na cervenym vine, s jalovcem. Br. knedlik k tomu a jako jo, fakt mi chutna a doma se mi to nepovedlo zreprodukovat :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SVETLUSKA222: papinak approved! receptu je imho tuny sam nemam zadnej vyzkousenej
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Máte někdo prosím osvědčený recept na jelení guláš? přemýšlím že bych ho udělala v papiňáku ?
    Děkuji
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    TESSS: filtr je zrejme prepracovanej. ale zkus toto a diskusi predtim: [ ZUZKAOU @ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]
    TESSS
    TESSS --- ---
    prosim, poradte mi nekdo recept na tu nejlepsi francouzskou cibulacku. Filtr nespolupracuje, dekuji :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ADITU: ja je miluju jen tak, na oleji se soli a peprem
    urcite jde pastika, nadivka, knedlicky do polevky, ale to je jich skoda podle me
    asi by sly zpracovat i klasicky na cibulce - taky skoda podle me
    nebo je mam rada s jablky - cibule, jatra, klinky jablek, sul, pepr, maslo
    ADITU
    ADITU --- ---
    FAT: v pohodě :)
    FAT
    FAT --- ---
    ADITU: Ajéje... Já jsem se přehlédl. Moc se omlouvám, nechápu...
    ADITU
    ADITU --- ---
    FAT: to jsou žaludky :(
    DAWIDOS: no, proč jí nezkusit :) máš nějaký osvědčený recept? google něco vychrlil, ale nevyznám se v tom, a nechci zbytečně kazit jídlo...
    FAT
    FAT --- ---
    ADITU: Jsou skvělé zadělávané. Zkus tady filtr, ZUZKAOU tady měla recept.
    :-)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    ADITU: Já z nich dělám výhradně paštiku.
    ADITU
    ADITU --- ---
    Co se dá připravit dobrého z kachních jater? Jak je upravit? Normálně játra nejím, tak nemám představu.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BONEMINA: Brace yourself, Allium ursinum season is coming.jpg :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Jaro je v Praze, divoké česneky lezou ven. Dnes jsem viděla česnek podivný, zítra zkontroluju, jak je na tom pravý medvědí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam