• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT:
    Na 4 burgery
    Upéct řepu, aby to dalo cca 300 g v alobalu. Tak 40 minut na 180 - menší řepy kratší dobu. Nechat vychladnout, nastrouhat. Rozklepnout vejce a přidat strouhanku tak, aby z toho šly dělat placičky, ale nebylo to moc huté. Přidat do toho osmaženou cibulku, prolisovaný česnek (hodně). Podle nálady buď garam masalu nebo papriku, pepř, nové koření a tymián. A dostatek dobrého oleje.

    Uplácat placičky a ogrilovat, případně upéct osmažit či upéct v troubě.


    Pak jsou ještě verze, kdy se namísto strouhanky dává rozmixovaná luštěnina - cizrna, čočka, fazole a zahušťuje se to vařenou rozmixovanou rýží, což může být taky moc dobré. (3 díly řepy, 2 díly luštěniny a nebo 3 díly řepy 1 díl luštěniny a 1 díl rýže)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Má někdo funkční recept na vege burger z červené řepy? Měla jsem nedávno na jedné akci a zaujalo mě to.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    BONEMINA: nemam formu, ale to bych si poradila, to bych zkusit mohla... diky :)
    PETATA: jo! takovou nejakou mam predstavu, to vlastne odpovida te vizi "slany kringel", tak ja to nejak zkusim ;-), dik
    PETATA
    PETATA --- ---
    HABRENKA: kdysi jsem to tu zahlédla, tak jsem pátrala...
    [ QWITI @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    výše najdeš i recept
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    mám za úkol zítra upéct na zahradní akci, něco slaného a kynutého... nechce se mi dělat pizza, zkoušel někdo něco jako slaný kringel nebo tak něco...? co jde průběžně ožírat... mám tu zeleninu, sýry, šunku od kosti, špenát... a plán je nějak to zkusit, dva druhy, ale ocením rady.
    díky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Karamelizovaná mrkev s melasou.

    na 1 porci:

    1 menší cibule
    1 lžička nastrouhaného zázvoru
    1 stroužek česneku
    300 g mrkve
    1 dcl vývaru
    lžíce melasy
    fakultativně lžička cukru
    sojová omáčka ideálně indonéského typu
    citronová šťáva
    jarní cibulka
    koriandrová nať
    olej/máslo/něco takového

    Na tuk hoďte zázvor a cibulku a když zesklovatí, tak tam přidejte nahrubo nakrájenou mrkev s česnekem a tak 10-15 minut restujte. Pokud to ještě nezačne hnědnout, tak přidejte lžičku cukru. Až se začnou objevovat zkaramelizované kousky, přidejte melasu a vývar a doduste dokud mrkev nezměkne a vývar se neodvaří do omáčkova. Hotové ochutit sojovkou a citronovu šťávou a přidat do toho nasekané bylinky.

    Měli jsme to s rýží, a s vejci na tvrdo a bylo to tak dobré, že to stálo za post zde.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    RUTHLESS: OK, budu příště důkladnější. Vypadá krásně! :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    RUTHLESS: ale dostal jsem ho od kamarada reznika zavakuovany, takze docela drzel. a nalozil jsem ho a tak na dva/tri dny pevne zabalil do potravinarsky folie a nechal v lednici. takze pevnej opravdu byl celkem prijemne.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ANNNA: Nápodobně... Taky nízký roštěnec.


    ANNNA
    ANNNA --- ---
    RUTHLESS: Já jsem měla nízkej roštěnec, a z toho si moc pevnej váleček neumím představit... Ale příště teda budu důkladnější...

    DEVIL: Dík za tip s namražením masa! To by mohlo pomoct... nepustí pak ale něco šťávy? Kráječ na chleba tu mám, příště zkusím :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ANNNA: Ja ho dělal asi pred měsícem a zadnej zbytek. Základ bylo mit maso svazany a mit fakt peknej valecek. Nic nebylo nezvykatelny ani na zbytek. Ale dobry nůž jsem měl... Respektive, spis ostry nez dobry.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ANNNA: njn, co nadelas. roastbeef se nejlip kraji na narezaku. maso trochu namrazis, aby se ti nedeformovalo, nebo pokud mas takovej ten oldschool plastovej krajec na chleba. jinak doporucuju ostry nuz, nejlepe s tenkou cepeli
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Roastbeefový dotaz. Upekla jsem svůj první roastbeef. Vychlazený a nakrájený na tenké plátky dopadl podle mých představ.

    ALE měla jsem dost zbytků a odřezků - především neužvýkatelné well done "patičky" (plus spousta nepodarků vlivem nešikovné ruky při krájení, to ani nepočítám). Je to běžný vedlejší produkt roastbeefu, nebo jsem moc puntičkářská a měla jsem nakrájet i ty patičky?

    Jako nazmar nepřišly - cca dva týdny čekaly v mrazáku a včera jsem je namlela a přidala je do výborných zapečených těstovin. Ale teda roštěnec je docela hogo fogo přídavek to trochu lepších šunkafleků :-)
    POLINA
    POLINA --- ---
    ZUZKAOU: Diky.Presne tak jsem je nakonec udelala a byly vyborny.I s dipem.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    BEBERA: ano
    RUFO
    RUFO --- ---
    BALAENA: Take neni. Smazena cibulka se v gastronomii kupuje po pytlich a je s moukou.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BEBERA: právě. počítat s tím, že když ti někde polijou brambory (přirozeně bezlepkové) osmaženou cibulkou, tato nemusí být přirozeně bezlepková, jak by jeden očekával
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Chystám se poprvé na velikonoční nádivku. Dá se péct i den dopředu (dnes) a zítra jen ohřát, nebo už to nebude ono? Dík
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    teda aspoň myslím...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam