• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HENNYVILLE: vona už je třetí serie? Já jsem rozkoukala druhou a když jsem zjistila že mě nebaví ani díl o cajunské kuchyni, tak jsem toho nechala.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    ZUZKAOU: A druha polovina treti serie, ne? :-) to teda odpalilo me.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    DOOMBRINGER: pokud máš stále ještě přebytky, napadlo mě z petržele bylinkové máslo. Dá se i zamrazit a používat během letních grilování na rozpečené bagety...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: The mind of chef - zejména I. série.

    The Mind of a Chef | Shows | PBS Food
    http://www.pbs.org/food/shows/the-mind-of-a-chef/

    a http://en.wikipedia.org/wiki/A_Bite_of_China
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Mam na vas prosbu.

    Rad bych koukal na nejakej porad ve stylu Hestona (at uz feast nebo how to cook), Jamieho (od tech prvotin, tkery jsou mimochodem naprosto bozi az po minutky). Nijak nespecifikovany na asii treba (to me tolik nebere - varit podle toho podle me moc nejde. Nemate nekdo nejakej fakt dobrej tip? Idealne youtube sledovani. Anglictina neni problem, jinej jazyk asi jo :-)

    Diky za vsechno a verim, ze to neocenim jenom ja :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BEBERA: já ho pekla opakovaně v obyčejném nerez hrnci, neboť litinový nebyl k dispozici a povedl se dobře
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EDERA: rozpálíš naplno i s poklopem. Vsadíš do toho vykynutej chleba (libovolnej, ale utáhne to i řidší těsta), případně můžeš ještě postříkat vodou. Přiklopíš víko a pečeš 15-20 minut na plné koule, co ti trouba dovolí (menší chleba méně, větší chleba déle.) Po 15-20 minutách sundáš víko, stáhneš teplotu na 180 a dopečeš 30-40 minut dokud cheba nebude mít hezkou barvu, nebude zespoda zvonit a teda nejlépe to zjistíš tak, že do chleba zapíchneš teploměr a chlebu z bílé pšenice stačí nějakác 94 stupňů vnitřní teploty, celožiťák potřebuješ dostat na 100° a zbytek chlebů tak nějak okolo. 96°-98°.

    Ušetříš si tím zapařování trouby.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KLAAR: Ten samý jsem pravidelně pekla i v tom českém tenkostěnném "litináči" (zvenku černý uvnitř smalt), dodržovala jsem recept a povedl se úplně vždycky výborný...
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    EDERA: najdi si recept od pana Cuketky na nehnetenou sumavu...ten recept mam uz davno prizpusobeny, ale funguje...puvodne se pece priklopeny, aby neztratil vlhkost, a pak se dopeka bez poklice, ale momentalne v profi troube pecu ve trech takovych a celou dobu je mam zaklopene...pocitej s tim, ze je to pokus omyl nonstop ;)
    EDERA
    EDERA --- ---
    KLAAR: Chlebů? Jak v tom pečeš chleba, prosím? Detaily - recept, teplota, odklopené/přiklopené...
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    EDERA: tenhle litinac uz mi upek cca 150 chlebu a nescetne stew, licek, klizky a pod...k nezaplaceni.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    EDERA: Možná některé litiny nereznou, ale máma si takhle před lety zničila starou litinovou bábovkovou formu. Hodně dlouho ji pak musela odrezovat.
    EDERA
    EDERA --- ---
    MOODYCAT: Údajně rezne. Ale teda bez mučení přiznávám, že párkrát jsem ten pekáč i tak myčkou prohnala a znovu promastila.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    vcera jsem delala kachni prsa, inspirace dle kucharinka.cz, pro dve osoby
    Kachna na asijský způsob | Kuchařinka
    http://www.kucharinka.cz/kachna-na-asijsky-zpusob/

    majda: 2 lzice sojovky, 1 lzice sezamoveho oleje, 1 lzice rybi omacky, 1 lzicka hnedeho cukru, 1 protlaceny cesnek, kousek nastrouhaneho zazvoru, trochu koriandru

    do pekacku dat rozpulene redkvicky z jednoho svazku (dva se taky zvladnou), pytlik cukroveho hrasku, dve oloupane bataty na pul kolecka, jeden oloupany pomeranc na kolecka, trosku pokapat sezamovym olejem, trosku vody a dat pect do trouby vyhrate na 200 stupnu
    dve kachni prsa s kuzi, nariznout, osolit, opect na panvi cca 4 minuty na kuzi a pak jeste chvili z druhe strany - cas zalezi, jaky mate kus, aby bylo mase opecene zvenku a kuzicka hezky zlata
    otocit/polozit na stranu bez kuze, pomatlat majdou, dat do pekacku, nalit tam trosku vypeceneho tuku a zbytek majdy nalit na zeleninu
    snizit teplotu na 180 st
    po cca 5 min pro jistotu z kachny setrit cesnek, co se tam uchytil :)
    pect cca 20-30 minut, zalezi na tom, jak chcete maso a jak vam pece trouba
    ja pekla cca 28 minut na well done, vevnitr melo maso cca 70 stupnu, uz nebylo ruzove, ale porad stavnate a mekoucke
    za tech cca 35minut zelenina zmekne, pokud chcete delat maso na mene, doprejte te zelenina fakt aspon 35-40 min v klidu v troube, at redkvicky a bataty zmeknou a pomeranc se trosku rozplizne a pusti stavu do pekacku

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MOODYCAT:
    Podle me protoze je porovita a natahla by do sebe ty chemky co se tam davaj. kdysi, kdyz jsem kupoval LeCreuset panev, tak mi rikali, ze to mam horky strcit pod vodu, odvarit a pak zas jen oplachnout vodou - zadnej jar, proste nic! A nakonec jeste maznout ubrouskem s cistym olejem a takhle skladovat.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    MOODYCAT: Rezne.
    EDERA
    EDERA --- ---
    KASUMI: Rozhodně pořiď. Můj muž ho kdysi pořídil hlavně na rillets, ale postupem let jsem zjistila, že je skvělý i na spoustu dalších věcí.:-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EDERA: hmmm ,to si asi poridim :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    EDERA: Proc nesmi litina do mycky?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    EDERA: jj, jedna z nejpovedenějších věcí, který kdy ikea udělala :-D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    EDERA: moc pěknej. Zapamatuju si, kdyby přišla investiční příležitost, díky :) ale aktuálně bude mít asi přednost spíš ten papiňák.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam