• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MACHALIK: Já už jsem právě dvě měla, z různejch řeznictví :). Tak jsem myslela, že to bude si častější fenomén. V řeznictví takhle občas dostaneš nějaký hotový věci ve stylu "strč a udělá se samo".
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MOODYCAT: To chápu, ale proč si myslíš, že by to mělo jít koupit? No zjevně to nějakej produkt je, když se ti ho povedlo sehnat ze stehen, ale já v životě o kuřecí roládě ani neslyšel. Chtít ji koupit je jak chtít koupit, nevím, vepřové motýlky. Kde je mají, nevíte? Z kotlety prosím.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MACHALIK: Já to mám jako věc na dny, kdy nemám čas vařit, respektive potřebuju něco, co de udělá samo. Tudíž koupím, strčím do mrazáku, v případě potřeby vyndám, dám do trouby a na konci vyndám.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GUDRUN: naposledy jsem s podobnými požadavky dělala závin z tvarohového těsta plněný mletým masem dušeným v boloňské omáčce, ale to není úplně bezpracné. Co sekaná? Nebo nějaký slaný závin z listového těsta?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    MOODYCAT: Co to vůbec je, kuřecí roláda z prsou? Proč si ji nezamotáš sama doma? Já si neuvědomuju, že bych to někdy v životě viděl jako produkt, ani ten recept není nějak profláklej (roláda může bejt cokoli). Proč si myslíš, že by něco takovýho vůbec mělo jít koupit?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    THEODORT: Díky moc za tip!
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    MOODYCAT: mozna drubez v Sumavske ulici - P2, u zastavky sumavska (ma tam vlastni rolady ale z ceho to je netusim.. domluva s majitelem vzdy super, bonusove miva ruzny nedrubezi kousky jako pekny ohanky, osso bucco atp.)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    to bude zas dotaz :-)

    mam chut uvarit / upect neco, co vezmu zitra ssebou na vodu :-) buchtu pect nechci, s moukou nejsem moc kamos. Leda slany muffiny, to zvladnu. Nebo vas napadne neco jineho, zajimaveho:
    - aby se to dalo jist studeny
    - aby se to nerozteklo, nezkazilo za puldne, nerozblemclo
    - aby se to dalo jist rukama a mel na to clovek ve 30C chut
    - aby se to dlouho varilo nebo peklo, abych mela dobrej pocit z toho, ze delam narocny jidlo, ale pritom mohla pracovat / vyhody homeoffice

    Napadlo me upict kure, nebo kureci palicky, nebo tak neco, ale to furt neni vono.
    Roastbeef by byl super, ale maso budu kupovat v tescoexpresu a nikdy jsem ho nedelala, asi se tomu musi docela venovat pozornost, a ja musim venovat pozornost svym excelum...

    za pripadne podnety dik :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---

    WILDENBURY_SQ: a to ji mas ve stinu? wow
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    WILDENBURY_SQ: Co to s tim ma spolecneho? Ja se ptam, kde koupit roladu z prsou, jestli ti to prijde jako debilni dotaz, nest.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    87HIGHFLYER: ano, maso naložíš v kyselém prostředí, tím zkřehne. Pak otřeš ten jogurt, dáš péci a jak se to křehké maso peče, je to prostě pěkně pečené. Nic složitého, funguje to.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VSICHNIMAME: tady nějak nechápu tu logiku - je to křupavý, protože maso zkřehne v kyselém prostředí? Cože?:D
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    BEBERA: např. Indové maso nakládají do jogurtu s kořením, před použitím tuto marinádu otřou, dají do trouby/gril, upeče se/ugriluje. Je to krásně křupavé, protože jogurt je kyselý a maso tím zkřehne.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Ať jen nemelu, těšim se na trifidí guerilla polévku.



    Zatim se dýni zahubit nedaří, nasazuje květy / plody.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    MOODYCAT: A co vepřová panenka, to u vás ani krysy ve sklepě nežerou...? :)

    Někdo přijde, povídá hovadiny, ptá se na hovadiny, lidi nechápou a tazatel ještě nadává. To jsem nikdy nechápal :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DA_NIELA: nakrájet zasyrova do salátů a nebo jako zelené do polévky. Nasekané na jemno posypat na nové brambory s tvarohem. Oblanšírovat a polít troškou másla, orestovat pod míchaná vajíčka, přidat do stir fry ...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    87HIGHFLYER: MOODYCAT: KASUMI: MACHALIK: děkuju všem, s tím jogurtem jste mě překvapili, čekala bych, že ta křídla budou spíš dušená než křupavá... Nebo to do něj jen nakládáte a pak ho setřete? Každopádně dnes zkusím ty od Kasumi, všechny ingredience mám doma, na Machalikova nejlepší kuřecí křídla mi chybí Frank´s hot sauce...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BEBERA: Nejlepší kuřecí křídla na světě mají v Elephant and Castle v Dublinu, dip k nim dělají prá ze Stork margarínu a Frank's Hot Sauce.

    Elephant & Castle chicken wings? Read first post! - Page 3 - boards.ie
    http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?t=144087&page=3
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    87HIGHFLYER: V troubě to udělá takřka to samé...

    Kor jestli BEBERA: třeba má troubu s horním grilem :). Ale i v normální to dopadne dost podobně.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BEBERA: já to mám rád v jogurtu a po ugrilování je to s křupavou kůží naprosto v pořádku. Ale nevím jak v troubě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam