• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: Charcuterie: The Craft of Salting, Smoking and Curing od ruhlmana rika:

    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    BRUKEV: Dělávám jen se solí a pepřem a plně mi to vyhovuje. Na kilo hovězího dávám dvě lžičky soli a pepře tak od oka. Dvakrát jsem dělala i úplně bez koření, jen se solí, ale nebylo to ono.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nějaký ověřený recept na jerky?
    Na netu jsem pár našel, v podstatě sojovka, worcestr, pepr. Zkoušel někdo na sucho jen s kořením?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MIDORI: většinou krk
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Jakou cast hoveziho si nechavate namlit napr. na chilli con carne, burgery apod.?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KLAIR: koukám že mi tam chybí parmazán či podobný sýr, kterým se to pak posype a nebo se to s ním zapeče.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ZUZKAOU: ok, dávám do poznámek a budu vařit... drštky miluju
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Dršťky s brambory (Trippa con le Patate )

    na 4-6 porcí

    1 kg vypraných, předvařených dršťek
    500 g brambor
    2 cibule
    1 mrkev
    2 řapíky celeru
    3-4 stroužky česneku
    plechovka rajčat
    tymián
    bílé víno
    bobkový list
    chilli paprička
    olivový olej
    vývar z dršťek

    Na oleji opéct cibuli+mrkev+celer, přihodit chilli a česnek a předvařené dršťky a chvíli restovat. Zalít tak deckou bílého vína, nechat ho odpařit. Přidat tam brambory a rajčata, osolit, opepřit, dát tam bobkový list a zalít vývarem tak, aby se to mělo v čem dusit a nechat tak 20 -30 minut dusit, dokud brambory nebudou měkké. Na posledních 5 m přidat něco tymiánu.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUZKAOU: zajímalo me právě to kyselý, dík!
    FIN
    FIN --- ---
    ZUZKAOU: přesně. a pokud to nedělá na rychlovku, ale pár hodin pomalu, tak fakt stačí nakořenit i až předtím.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Ja bych to zmrazil. A pak vyhodil.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: jehně netřeba nakládat - rozhodně ne do ničeho kyselýho, to maso je jemný. Když tak to potři česnekem utřeným se solí, případně s nasekanými bylinkami a pepřem a zabal do folie.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    FIN: já vim, jak jo chci dělat, jen mi jde o to, zda pokud česnek, rozmarýn a vino, tak už nějak nakládat / marinovat dneska :-)
    FIN
    FIN --- ---
    GUDRUN: klasika je česnek, pepř, sůl a péci na 150 - 160 pár hodin. výborné. další verze je nasypat na to garam masalu http://www.shalamar.eu/www-shalamar-eu/eshop/6-1-Smesi-koreni-Mix-Spices/0/5/217-Garam-Masala-100g, to je zase jiný rozměr a taky moc dobré.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    GUDRUN: Jo.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    a další, ve středu budu poct jehněčí krk, co s nim udělat dneska? péct asi česnek, rozmarýn, vino
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MACHALIK: sice to z mobilu nevidím, ale tam by me fakt hledat nenapadlo
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GUDRUN: Mel jsem tip, ale zrovna pisou, ze ho nemaji :/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    prosím, kde v Praze, ideálně P2, koupim kajmak? sympatickej obchudek v Žitný zklamal, měli zavreno
    LUCKAZ
    LUCKAZ --- ---
    ZUZKAOU: Moc díky za rady, projdu to :) Já si nemohla vzpomenout na tu hořčici!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam