• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV: By mě zajímalo, co přesně tě vede ke sdílení, ale i vůbec čtení takovejchhle pičovin. Tys bejval příčetnej - co se stalo?
    FIN
    FIN --- ---
    BRUKEV:
    PEPITO: lol. někdy je mi z lidské inteligence do pláče. proto vás seznamuji s vlastním řešením, které je totálně jednoduché a zbavilo mě všech problémů: vezměte si plavecké brýle. case solved :-)
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    BRUKEV: Mno krájet cibuli vykosťovákem a ještě v kovový pánvi - na to musí být člověk přinejmenším dement...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Takové krájení cibule pro extrémně plačtivé kráječe je asi docela věda. Tohle se doporučuje, aby to "šlo":
    Jak nakrájet cibuli bez slz – wikiHow
    http://cs.wikihow.com/Jak-nakr%C3%A1jet-cibuli-bez-slz

    Celkem jsem rád, že s tím problém nemám:)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Duhovy pstruh peceny v alobalu s rajcaty, cesnekem a tymianem

    30 minut, 4 porce

    Prisady

    Extra panensky olivovy olej na alobal
    4 mensi pstruzy s kostmy
    sul a cerstvy pepr
    30g zralych rajcat
    2 strouzky cesneku
    1 lzice extra panenskeho olivoveho oleje
    4-8 vetvicek cerstveho tymianu
    nasekana petrzel na ozdobu
    platky citronu pri podavani

    priprava

    1. nahrej troubu na 230 stupnu. Priprav 4 kusy extra pevneho alobalu nebo 8 kusu
    tenciho tak, aby presahovali o 6 cm rybu. Jestli mas tenci alobal, pouzij na kazdy
    kus 2 alobaly. Potri olejem vnitrni stranu alobalu olivovym olejem a dej na nej
    pstruha kuzi dolu na kazdy ctverec. DOochut obe strany soli a peptrem a nech rozrizni
    je, aby tvorily placku.

    2. V mise smichej rajcata, cesnek, 1 lzici olivoveho oleje, sul a petr dle chuti.
    A lzici nanes smes dovnitr kazdeho pstruha. Vloz 1 nebo 2 snitky tymianu navrch
    a preklop spoj 2 strany pstruha dohromay. Potri 1/2 lzici olivoveho oleje kazdou rybu.

    3. Ujisti se, ze pstruzy jsou veprostred kazdeho ctverce, jemne je zabal do alobalu,
    a z alobal vytovor jakousi pevnou kapsu. Dej je na pecici papir a pec 10 az 15 minut,
    a jednu z nich po 10-ti minutach zkontroluj. Maso by melo byt mepruhledne a melo by
    jit dobre od sebe, kdyz do nej stouchnes vydlickou.

    4. Dej kazdou kapsu na talir, opatrne je rozkroj seshor a dej si pozor, aby te nespalila
    para, ktera z nich vychazi. Jemne vyndej z kapsy rybu a prelij omackou. Ozdob petrzeli
    nebo tymianem a podavej s platkami citronu.

    ZDROJ:
    Rainbow Trout Baked in Foil With Tomatoes, Garlic and Thyme Recipe - NYT Cooking
    http://cooking.nytimes.com/recipes/12682-rainbow-trout-baked-in-foil-with-tomatoes-garlic-and-thyme

    Sorry za preklad, neumim ani poradne cesky ani poradne anglicky, ale na obrazku to vypadalo pekne.

    ZUBANA
    ZUBANA --- ---
    GEGI: tapenada je bozi a vydrzi dlouho! kdyz mi zbyde pridavam do pasty k rajcatum a je to nejvetsi zradlo:-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KLAIR: jo, nasyrovo jsou hnusný, nebo ne moc dobrý, ale v koláči se to ztratí, kupovala jsem v Kauflandu asi za 4 Kč/ks
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: jsem si toho vědoma :D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JAJITA: nepředpřiravovat (to je teda hnusné slovo:)
    NOLONGERTHERE
    NOLONGERTHERE --- ---
    JAJITA: Zavakuované je úplně v nejlepším možném stavu:)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    KLAIR: Je to tak se vsim. Ja jich mel snad 5 a byly relativne ok. V Makru obcas potkam hodne pekny.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Když nechtěně musím zamrazit namleté hovězí (přes kilo), je lepší ho nějak předpřipravit, nebo ho mám zmrazit syrové zavakuované?
    Díky
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    HENNYVILLE: jsou fakt hnusný... nebo aspoň nějaké, co jsem tak před týdnem měla, hnusný byly. nějak mám pocit, že pokud fik neutrhnes nebo nekoupíš na trhu někde u moře, tak to nemá moc smysl....
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Btw sem ted v tydnu videl v Blbertu na Vinohradech fiky za 7,90/kus. By se mohly hodit :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Raymond Blanc dela nejlepsi fikovej kolac na svete. Najdi si jeho recept. Je fakt skvelej.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    mám malou skleničku velmi kvalitního fíkového džemu. jak to použít, aby to bylo co nejlepší (= nejlépe využité?) zatím mne napadl kozí sýr s polníčkem a piniovými semínky...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja sem do jerky ale dal i jednu polivkou lzici tmavyho cukru a bylo to zravejsi nez jen ty slano pepreny. ty adoby peppers sem delal zvlast jako dalsi druh a to nebylo nic moc. jako treti sem delal ted uz si nevzpominam bud honey garlic nebo teriyaki s pridanou soli a to bylo taky dobry. susil sem to ne v troube ale v 'temp. holderu', nevim jak se to rekne cesky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: Charcuterie: The Craft of Salting, Smoking and Curing od ruhlmana rika:

    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    BRUKEV: Dělávám jen se solí a pepřem a plně mi to vyhovuje. Na kilo hovězího dávám dvě lžičky soli a pepře tak od oka. Dvakrát jsem dělala i úplně bez koření, jen se solí, ale nebylo to ono.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nějaký ověřený recept na jerky?
    Na netu jsem pár našel, v podstatě sojovka, worcestr, pepr. Zkoušel někdo na sucho jen s kořením?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MIDORI: většinou krk
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Jakou cast hoveziho si nechavate namlit napr. na chilli con carne, burgery apod.?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KLAIR: koukám že mi tam chybí parmazán či podobný sýr, kterým se to pak posype a nebo se to s ním zapeče.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam