• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    já bych radši nejakej recept, co stoji za vyzkoušení, ze jo...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    To je neuveritelny. Ja ti dam snad palecek :-)))))
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    :)))
    Teď sis u mě šplhla.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    koupili jsme spodni kruti palice, moc krutu nejime, mate nejakej dobrej recept v zasobe? krome obligatniho zamrazit a vyhodit, ze jo :-D
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: ja sem nedavno experimentoval a delal sous vide stejk na konci pak obalenej v bylinkovy kruste. aby to poradne drzelo tak sem to obalil v trojobalu a protoze nemam k dispozici salamandr, tak sem v troube dal jen broil, postrikal tu krustu olejem ve spreji a docela to bylo i krupavy a byly cejtit ty bylinky v obalu.
    kdybych se s tim ale nesral a normalne to hodil na chvilku do zhavyho sadla....
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    ZUZKAOU: moje babička tak dělala řízky z králíka. Lepší jsem nikdy nejedla! Dělala je v klasické troubě u kamen, ve kterých se topilo dřevem, pekla je téměř bez omastku a strášně dlouho.
    SAL
    SAL --- ---
    ZUZKAOU: Tchýně tak dělá řízky, trochu je předsmaží, ale nemůžu doporučit tenhle způsob přípravy, je to vždycky tak nacucaný olejem že to nejde skoro jíst.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    děláte někdo věci v trojobalu pečené v troubě? Jsou k tomu třeba nějaké technologické fígle, než že obalím a vrazím do rozpálené trouby?
    EDERA
    EDERA --- ---
    ZUZKAOU: V sobotu jsem zkusila jednohrncovou rajskou (z loupané plece) a rodina se tvářila, že už vždycky jenom takhle. Máti u nás tentokrát na oběd nebyla, tak jsem neměla průšvih, že tímhle postupem mi z toho vyjde oběd bez polévky.:-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TRISSIE: paprika je super, jen má ze všeho nejintenzivnější vůni. A rajčata, aby z nich nebyla slupka v blátě, právě spadají do kategorie přidat deset minut před koncem.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    TRISSIE: Jasně, přehlédl jsem informaci "nepeče se to v jedné vrstvě".
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    WITTGENSTEIN: nezdá se mi, že by se za poslední roky nějak výrazně změnily časy pečení jiných věcí, takže ano.
    Ale doba pečení je podle mého pozorování primárně funkcí výšky vrstvy - americké brambory v jedné vrstvě jsou hotové za 30 minut, naplněný pekáček prostě chce víc.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    TRISSIE: Hmm, asi bude rozdil v te vrstve no, pecu tak na 180 (zejmena protoze to je defaultni hodnota po zapnuti trouby:)) a za tu pul hodku jsou brambory zlaty
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    TRISSIE: A jseš si jistá, že jede na plný výkon? Za 65 minut na 190 stupňů by už u nás zelenina byla černá. (Stačí nám cca 40 minut.)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    TRISSIE: A na kolik?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    STARDAY: ani ne, nepeče se to v jedné vrstvě, ale promíchané, a po té hodině teprve začne česnek trochu karamelizovat a mrkve měknout. Včera jsem pekla dvě porce, bylo to tam 65 minut a ještě tak 15 chybělo, aby to bylo dokonalé.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    TRISSIE: A neni hodina moc i na ten zbytek? Vetsinou pecu zeleninu max 20 minut, brambory davam o 10 minut driv...
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Zrovna dneska jsem k zelenině přihodila n plátky a pak na čtvrtky nakrájený gigant kedluben. Sypu na zo zeneninu obvykle chimichuri nebo nějaké podobné koření, ale stačí i jen sůl a česnek, a bylo to skvělé.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TRISSIE: vodnice/tuřín? Květák?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam