• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    DOCKINEZ: ja delam polivku z kerbliku bezne, mivam ho v biobednach tj vetsinou kvantum najednou takze ho do niceho jinyho tak rychle nezpracuju. Nevim co od toho co do vune ocekavas, mne ta polivka prijde fajn; otazkou je, zda je to pro tebe pouziti takoveho druhu, aby se ti kvuli nemu chtelo ten kerblik pestovat.
    AIJA
    AIJA --- ---
    DOCKINEZ:
    Dusit kerblík je škoda.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Čus, pěstujete a používáte někdo kerblík? Já ho letos vysadil v hojným množství a je to paráda, rvu ho do sendvičů, smoothie, dresinků atd. atd.

    Ale třeba na takovou kerblíkovou polívku nebo jiný použití v teplý kuchyni jsem si ještě netrouf, anžto mám důvodný obamy, že by to dopadlo podobně jako s natí koriandru, jejíž vůně se po tepelný úpravě skoro úplně vytratí.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: a co rybí placičky?

    Na másle s česnekem opeč rozmraženou rybu, vyndejd mísy. Na výpek dej uvařené brambory, chvilku je opékej a pak rozmačkej na kaši. Přidej rybu, kteoru vidličkou natrháš na kousky, nasekanou cibulku, petržel, bazalku a případně koriandri a chilli papričku, citronovou ˇšávu, sůl, pepř něco strouhanky a vajíčko. Uhňácej těst, dej to přes noc do lednice, rádo z toho udělej placičky a osmaž.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GRETHA: uz neni :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: Jo a s nakrájenou paprikou.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GUDRUN: Já to dělám s treskou, filé by to asi sneslo také. Jen osolit, okořenit kořením na ryby a zapéct v pekáčku s rajčaty a bazalkou.
    K tomu omáčka z rajčat, cibule, česneku a oregána (na olivovém oleji). Rýže je k tomu nejlepší volba :-)

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GUDRUN: mě právě taky ne, ale chutnalo mi to, jsou to takový ingredience, co si s tím mraženým filé fakt sednou a není to ani cítit rybou.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    QUANTI: brusinky tu mam... je to fakt dobry? nic spatnyho tam neni a silene to nezni, jen by me to fakt nenapadlo :-D (navic mam vsechno doma... )
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GUDRUN: hele, nevím, jestli mě s tím nepošleš do háje, je to taková trochu Babicárna, ale dělala jsem to několikrát a na mražený filé mi to přišlo jako ideální zpracování. http://www.ceskahospodynka.cz/recept.jsp?id=3315
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    nemate nejakej tip na dobry zapeceny file? nic jinyho me s tim balikem, co je v mrazaku, nenapada. Surovina neni idealni, ale proste je a chci ji nejak spotrebovat. Nejlepe aby se to dalo ohrivat. Zapejkam normalne jen slehanejma vajickama, max s trochou smetany, a to mi k tomu nejak nejde.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tak jak to nějak s Milušem a Mírou šlo dolů, finále bylo slušné. Ještě mohli ukázat Vaňka v backstage :)
    GRETHA
    GRETHA --- ---
    KASUMI: ten jsem pekla v pondělí .... je vybornej :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MIST: udelam jogurtovy kolac z pradobrot :)
    MIST
    MIST --- ---
    KASUMI: ja delala nedavno ze stejneho duvodu cherry crumble, tim bys cast mohla zpotrebovat.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DIVER: to asi ne.. spis ten kolac :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    REONA: ah, diky
    REONA
    REONA --- ---
    KASUMI: Dají se namixovat do smoothies, ale mrkni na odpovědi k tomuto postu, z čerstvých to bude ještě lepší než z mražených
    [ VVENDY @ CUKRÁRNA aneb DORTY..peču..pečeš..pečeme..oni pečou.. ]
    DIVER
    DIVER --- ---
    KASUMI: co z toho udelat treba trešnovou dřeň a zamrazit? já to teď dělal s jahodama, co mi přebývaly. a asi to začnu dělat cíleně... :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    nejaky recept na dobrou bublaninu prosim? zbylo mi jeste asi kilo dve tresni.. uz to nikdo nechce jist :) nemam rada suchy kynuty buchty.. chtelo by to neco trochu jinyho..
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: Nejblizsi, ktere mi fakt vyhovovalo, jsem nasla az u Bohemky
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Je nějaké ořené řeznictví kolem Nám. Bratří Synků?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam