• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DIVER
    DIVER --- ---
    a věděli jste, že když zvednete sousto z podlahy do pěti sekund, nic se s ním nestane? :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Já chápu, že technologicky/zdravotně ad ZUZKAOU: je dotaz od Quanti nejspíše zbytečný, pro některé OH MY GOOOOOD, NEPOCHOPITELNÝ!!!!!
    Na druhou stranu, proč ty minusková hysterie? Se zeptala, horších dotazů jsem tu už četl víc.

    Trochu mi to připomíná třeba tatarák, carpaccio. Jaká je pravděpodobnost, že se z něj nakazíte nějakým "nevím čím"? Minimální. A přesto je spousta lidí, jen já znám tři, kteří to nejí. Prostě ne, je to syrové maso a oni po požití zaručeně zemřou.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    A to je slabej odvar toho, co píše jinde.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUANTI: protože díky logice, která vynechává realitu chceš nesmyslné rady.

    Pokud chceš mít jistotu, že si pozabíjala neexistující choroboplodné zárodky, tak musíš vařit vejce tak dlouho, aby celá jeho hmota dosáhla teploty vyšší než 70°C a to idelně ještě po co dobu několika minut. To znamené, že v žádném případě nebude chutnat jako vejce na měkko, nebo to bude nadýchaná omeleta. Do pečení, kde se dostáváme k teplotám okolo 90°C ti to je líto, tak co s tím teda jako chceš dělat?

    A nebo můžeš použít mozek a trošku si doplnit informace ohledně bezpečnosti potravin a na svůj požadavek se vykašlat a užít si ta vajíčka taková, na jaká máš chuť.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    QUANTI: Piškot, svítek, omeleta...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ZUZKAOU: nevím, proč by mělo komukoli z vás vadit, že chci neprovařená vejce jíst jen co nejčerstvější, když je to první, co se všude člověk dočte. Na vejce natvrdo nebo do pečení si klidně vezmu vejce týden "prošlá", ale tekutým žloutkům nevěřím. Můžete si o tom myslet, co chcete, ale mě zajímalo čistě jenom, v jakých úpravách se zároveň "uvaří" žloutek a zároveň je poznat chuťový rozdíl, mínusy opět nechápu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUANTI: cože?

    Vajíčka mají trvanlivost v řádu měsíců. Mimo ledničku. Navíc tedy pokud jsou z normální prodejní sítě, neumyla si je a nevystavila si je nějaké bakteriální kontaminaci u sebe v ledničce, tak se nemají jak kontaminovat.

    Ale jaksi nejjednoduší je uvařit je na tvrdo, ne?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BRUKEV: domácí holt nemám, ale znát to je. Díky za tipy.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    QUANTI: vaječná omeleta.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Míchaná vejce, nějaký dobrý piškot, domácí těstoviny. Všude v těchto jídlech je poznám. nicméně zpětně mi dochází, že bio nemusí být domácí, o kterých mluvím já:)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    taky prosím o radu - kupuju si na vajíčka naměkko nehorázně drahá Bio vejce, ale teď jsem je nestihla zpracovat - ještě jsou v trvanlivosti, ale do "nedovařených" už v téhle fázi nejdu. Nemáte nápad na jídlo, v kterém jsou kvalitní vejce znát, ale zároveň se tepelně zpracují?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TUILE: žlutý hrách dělám jen do polívky s uzeným masem, ale je to moc dobrá kombinace.
    za tipy děkuju, cizrnu teď nechci, tak to zkusím asi čevenou čočkou. S přidat sýr je dobrý nápad, mám ho moc :-)
    TUILE
    TUILE --- ---
    GUDRUN: delame doma pomerne casto cizrnovy placky. v podstate falafel s pridavkem cehokoliv, co se nachazi v lednici.
    mrkvovy byly taky.
    ca pul na pul rozmixovana namocena cizrna s rozmixovanou mrkvi, korenim, soli, syrem .......
    slepi se to tou cizrnou, takze neni treba nic dalsiho.


    a ja mam dotaz co s namocenym naklicenym zlutym hrachem. lezi mi v lednici a ceka, az ho zpracuju. a ja mam pokrk vsech placicek a ke kasi mam odpor diky skolni jidelne. nejake napady?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    poradíte mi recept na mrkvový placičky z trouby? nechce se mi smažit. nějaké smažené jsem našla na apetitu, ale nevím, zda je to potřeba pro pečení v troubě nějak upravit. Může být i mrkev ve směsi s něčím - bramborou, červenou čočkou. Díky.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Vsude ted vidam kralika na milion zpusobu, az jsem na nej dostala opravdu velkou chut. Jenze nemam v rodine zadnou babcku kralikarku, tak shanim tip, kde nejakyho usaka splasit. Idealne domaciho. Najde se nekdo, kdo poradi? Lokalita stredni cechy.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Pro Machalíka s láskou.

    Ve vlastní šťávě: Co se starým chlebem | Ve vlastní šťávě
    http://www.rozhlas.cz/...owave/vevlastnistave/_zprava/ve-vlastni-stave-co-se-starym-chlebem--1664079
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: ok, dík.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: V celku jo ) ale doporucuju ho nalozit dyl nez pres noc. Klidne 2-3dny.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: tenhle recept odpovídá? http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Cinghiale-in-Dolce-Forte

    At to decka slyší během přípravy v čechoitalštině :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Nebyl strelenej, ale sestrelenej, lokomotivou, otcuv soused je masinfirer.
    To Brukev: Cim dyl je to nalozeny, tim lip. Hlavne az se to zacne varit tak seber tu bilkovinu z vrchu (jakoby penu z vajvru) nebo ti to zavsivi cely jidlo. Jalovec a rozmaryn je nejosvedcenejsi kombinace. U nas v restauraci to bylo hodne popularni jidlo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam