• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DIVER: pokoušela jsem se 10 let křen vypěstovat na zahradě a širém okolí, marně :/
    stejné to bylo s rebarbou :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    ADELHAIDA: dik, tolik jsem toho nevěděl. tak jsem trefil to pěstování :) ale proč ho teda někam nezasadíš? většina lidí ho ani nepozná. imho ho fakt můžeš mít celkem bez rizika i někde na tom pražským sídlišti, když tam poroste. já to plánuju zkusit někde u té řeky.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    mě učili křen sázet tak, že do hlíny zapustím kbelík a do něj křen vsadím. klidně i okraj kousek pod povrchem země, podstatný je, že kořen pak neleze mimo kbelík. to proto, aby se ho pak kdyžtak bylo možný zbavit, kdyby už nebylo žádoucí ho tam mít.
    křen je potvora, stačí v hlíně nechat vláskovej kořínek a za rok za dva nám tam křen vesele roste znova
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DIVER: Kámen se mimo jiné pod křen dává i proto, že pak roste pomaleji (musí obrůstat ten kámen) a je říznější. Křen, který koupíš v supermarketu se obvykle vyznačuje tím, že je rovný jako petržel. Je to (prý) tím, že ho pěstujou v písku, aby se jim dobře sklízel. Nejen, že si z písku nevytáhne ty "živiny" co dělají říznost, ale taky je to prostě taková rychlokvaška. S genetikou nevím, ale když vidím, jaký rozdíly jsou v česneku...
    Křen neroste všude, potřebuje spíš chudší půdu. Někde roste jako vzteklej a jinde se mu nedaří.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Takze na vejce i tofu zapominam, ok.

    SKRU: pepr jsem cetla ze nee, kmin nesnasim. Ale bez koreni se klidne obejdu na nejakou dobu.

    Co proteinovy napoje jako Mana? Je v tom laktoza?
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    SKRU: oukej, ja negooglila, priznavam ze me to prekvapilo.
    SKRU
    SKRU --- ---
    TATONKA: vejce je tezky jak hovado, to nedoporucuju a uz vubec ne vecer a tofu zas moc plny bilkovin, tak moc bych ten zaludek nedrazdil. prirodni rybi filet (sul, pepr, trocha citronovy stavy a kminu, zdibek masla a lehce podlejt a na 20 minut na 180) by byl myslim fpoho.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    TATONKA: tofu nevim, ale vejce je dost těžký a ne úplně snadno stravitelný, to bych rozhodně vynechala.
    SKRU
    SKRU --- ---
    TATONKA: no schvalne sem si to predtim poguglil, ryze ma necely 3g/100g (kukskus cca 4), bulgur je vlastne lamana psenice a ma cca 13g/100. nic jinyho suchyho nemastnyho nelusteninovyho bohatsiho na bilkoviny me nenapadlo..
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    LUCIASHECK: ted jsem dojedla druhou mensi misku a zatim dobry. Asi teda vecer otestuju to kure. Napadla me jeste nejaka dusena ryba. Co myslis ze by zaludek rikal na takovy vejce natvrdo nebo tofu?
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    SKRU: bulgur ma nejak hodne bilkovin oproti ryzi nebo psenici?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    TATONKA: jestli jsi dýňovou polívku v pohodě zvládla, tak si klidně dej kuřecí / krůtí prsa.
    SKRU
    SKRU --- ---
    TATONKA: co bulgur "s necim"? ale moc bych to neomastoval:)
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Pls help!
    O velikonocich jsem si uhnala zanet zaludku (slovenska vesnice + babicky = nonstop prejidani + chlast).
    Dle slov moji doktorky mam jist az do patku pouze suchary a varenou ryzi s mrkvi. Jenze ja mam furt hlad. Jakoze hroznej. Dnes jsem si uvarila dynovou polivku z pecene dyne, mrkve, kousku papriky a malicke cibule. Jako je to lepsi nez suchary, ale porad zoufale baznim po nejakych bilkovinach. Poradite prosim, co vydatneho a pritom lehkeho na zaludek si mam uvarit, abych neposla hlady? Tu nejhorsi cast, kdy jsem neudrzela ani vodu, uz mam za sebou...
    DIVER
    DIVER --- ---
    BRUKEV: já mám totiž pocit, že tenhle česnek podivnej roste u hladový zdi v kinského zahradách (praha). poprvé jsem ho nasbíral celou igelitku, ale pak se mi nějak nezdál a radši jsem ho vyhodil, protože jsem se bál, že se otrávím konvalinkou.... teda sry, vlastně to dostala kámoška :)

    listy imho byly užší...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DIVER: má jiné listy. Jinak je to imho stejné, prostě do pomazánek, pesto, na chleba. Medvěd je imho trochu hype, nemyslím, že je to něco extra. Navíc zatímco medvěd u nás neroste, podivína máme všude spoustu.
    DIVER
    DIVER --- ---
    BRUKEV: jak se liší od medvěda?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Lol, mám za sebou inhalační kůru česneku podivného. Stěhoval jsem nějaké věci, musel jsem opakovaně chodit po cestičce travnaté a na ní rostl právě česnek. Po asi šestém opakování trasy už byl tak rozšlapaný a rozšířený ve vzduchu, že jsem zbytek stěhování myslel jen na to, kde všude se dá nať použít k jídlu:)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    RUTHLESS: mam, kdyz nezapomenu, tak ti to vecer vyfotim
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Pardon, ze narušim diskuzi kren.

    Ale nemáte doma někdo kuchařku Dity P? Poptavam recept na skvarkovou pomazánku, která je od ni naprosto ultimatni. A na netu nenacházím. Dík!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam