• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    87HIGHFLYER: moc dekuju za tip! mozna jsem k nim byla teda nespravedliva)) (kdyz jsem hledala poprve, prislo mi pri jejich cenach trochu neadekvatni, ze nesdileji ani orientacni obsah bedynek krome cca vahy s tim, ze to je "tajemstvi")) idealne jsem chtela najit nejaky sdruzeni realne/vic navazany na tu fyzickou produkci, ale to se ukazalo vubec tezsi, nez jsem cekala...

    kdyby jeste nekdo neco, budu rada
    AIJA
    AIJA --- ---
    ADELHAIDA:
    Každopádně přidej víc citronu i trochu kůry. Jinak to má takovej divnej šmak...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZOOEY: fresh bedynky jsou prej super (informace stará cca 4 roky)
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    prosim nemel byste nekdo aktualni doporuceni na pricetne bedynky-bedynkare, kteri funguji s rozvozem v ramci prahy? idealne aby to nebyli hlavne prekupnici, treba nejake male druzstvo a dodavatele...

    budu rada za jakykoli tip a omlouvam se za male OT (jine vice relevantni diskuse jsou zrejme spise v hibernaci))
    MONROE
    MONROE --- ---
    Tak ex nafotil ty zebra. :) starobrno bylo jen na podliti, nikoliv na piti.



    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MONROE: Fotodokumentace :)?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Zkoušel jste někdy někdo dělat pampeliškové želé? A pokud jo, dalo se to požít, nebo jenom vylít do záchoda?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    DIVER: S olejem mi to nikdy nezhnědlo... ale s oliváčem zezelenalo!
    DIVER
    DIVER --- ---
    já bych k tomu ještě dodal, že pomletej česnek (pasta) se solí imho spíš tmavě hnědne než modrá, tak abys nebyl překvapenej :)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Dekuju, dekuju, zda se, ze jsem dokonale vyzbrojen! :-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: no vida, tak sem zas o neco chytrejsi. kazdopadne ja cesnek sezeru jeste nez chytne barvu, takze sem modrani jeste nepotkal. a do oleje ho davam, protoze ten olej s nim nacichne a me chutna par kapek pak na salat..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: modrání či zelenání je jen hysterická reakce, vliv na funkci to nemá. Mraženej česnek je hnusnej.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    dobre prosolit a do oleje s tim. kdyz se to jen posoli, tak cesnek stejne za nakou dobu zoxiduje a zmodra. olej navrchu zabrani pristupu vzduchu a modrani.. nevim jestli zrovan modrani ma vliv na fci, ale to mozna spis vysvetli zuzkaou.
    taky je dobry z cesneku vykrajet ty stredy (klicky), ktery pusobej mocnej cesnekovej oder z pusy a poru po jidle. taktez to eliminuje podrazdeni zlucniku a nasledny vykurveny traveni. zvlast to vyndavat, kdyz je cesnek starsi a klicek je zelenej a horkej
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    DAWIDOS: Skladuju v ledničce. Tou solí je potřeba nešetřit (furt chci najít minimální objem soli, který konzervuje, a vždycky zapomenu - nevíte někdo?), aby se to opravdu zakonzervovalo, a člověk si doma nepěstoval nějaký botulotoxin...
    DIVER
    DIVER --- ---
    DAWIDOS: pastu z česneku se solí má máti vždycky jen ve špajzu. já jí teda dával do lednice, ale asi se to nemusí.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    ANNNA: Děkuju, asi hloupej dotaz, ale pak skladovat v lednici? Jak dlouho asi vydrzi?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    DAWIDOS: Nebo rozmixovat s olejem a solí na pastu.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Mám půl kila česneku, který pomaloučku měkne. Asi mrazák jediná možnost?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    BUNDA:
    KEMENTARI: nakonec jsem udělala tmavou jíšku na sádle a provařila s částí z crockpotu. Totiž ten chleba bych musela jít koupit :-D Díky.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GUDRUN: Co odebrat část a provařit ji s chlebem na sporáku, a pak vmíchat zpět?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam