• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    se zvyšujícími se teplotami a blížícím se termínem porodu hledám co nejvíc možností, kterak vaření rozfázovat během dne a ideálně večer už nic moc neřešit. Tak mě napadlo obohatit rodinný jídelníček o variace na "alobalové balíčky" (aka celé jídlo - bílkovina, příloha a ideálně i zelenina - v alobalovém balíčku, určeném k pečení v troubě nebo na grilu).

    požadavky:
    - baby friendly (nic extra ostrého), ideálně pro konzervativnější strávníky
    - z běžně dostupných surovin (co se tak sežene v LIDLu nebo v malé vietnamské večerce)
    - NE kombinace maso+sladká chuť (takže ani s ovocem, ani s medem)
    - možnost uložit na (několik) hodin do ledničky před pečením/grilováním

    uvítám jakékoli recepty a nápady!
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Omlouvam se za OT a prosim o radu.
    Mate nekdo zkusenost s panvema od fiskars?
    Chtela bych tatovi k narozeninam dat tuto http://www.fiskars.cz/vyrobky/kuchyn/nadobi/panev-na-smazeni-hard-face-28-cm-1020872
    Blby je, ze to klasicky resim na posledni chvili a do patku uz ji na netu nestiham objednat. Navicje to asi nejaka nova rada, takze ji eshopy ani zatim nemaj. Proto bych jako alternativu volila asi neco jako: http://www.fiskars-online.cz/nadobi-fiskars/panev-s-poklickou-26-cm-pro-plynove-sporaky
    Otazka zni, jestli behat po Praze a shanet fiskars panev, nebo si tady nechat poradit nejaky zaruceny tip na kamennou prodejnu, kde bych koupila kvalitni hlubsi panev na ohen do 1500, nemusi byt nutne od fiskarsu. Otec ma plynovej sporak a rad vari i na venkovnim grilu. Diky moc za tipy
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Diky vsem
    Libi se mi ty pecene papriky :)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: portobella/hliva pripadne se spenatem a fetou
    GEGI
    GEGI --- ---
    ZUZKAOU: děkuji, panna cotta zní dobře.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KASUMI: ricotta, listový špenát
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KASUMI: Ricotta, peceny papriky, suseny rajcata, cerne olivy a mata.

    Cukrove lusky, ricotta a mangove chutney

    Listovy spenat, cesnek, feta
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    koupila jsem dnes cele kure, ze si ho naporcuji, ale nakonec jsem ho vykostila na roladu a pouzila na dnesni obed jen orez zbytku
    nemate pls nejaky tip na zajimavou jarni/letni napln te rolady?
    diky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GEGI: kup želatinový ztužovač, smíchej se zakysanou smetanou oslaď dle chuti, piškoty pokapej nějakým dobrým alkoholem, dej na to nakrájené jahody, vrstvu smetany, vrstvu piškotů, vrstvu jahod atd.

    pokud tam nepotřebuješ ty piškoty, tak udělej pana cottu. http://www.apetitonline.cz/recepty/4595-jahodova-panna-cotta.html

    A pokud nahradíš piškoty sněhovými pusinkami, tak udělej eton mess

    Eton Mess Recipe (Strawberries, Cream, Meringue) - Titli's Busy Kitchen
    https://www.youtube.com/watch?v=nhHXHGplUsE
    GEGI
    GEGI --- ---
    Ahoj, poradíte mi nějaký super recept na studený jahodový dezert do malých misek? Mám představu piškoty, smetana, jahody, ale nemám s tím zkušenost.
    GALE
    GALE --- ---
    GINGERCAT: Nakonec to nedopadlo. Shodou okolností zbylo jídlo z minulých dní a tak jsem se kotletovemu dobrodružství vyhnula. Byl uzený hovězí jazyk, co zbyl po sobotním obědě.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    GALE: tak jak to dopadlo? ;)

    Já dočítám až teď a byla jsem v podobné situaci mnoho let - tchyně před mojí návštěvou vždycky pro nějaký kus domácího pašíka hrábla do mrazáku a ode mě se čekalo, že z toho něco s velkým Ň uvařím. Sdílím tvoji nenávist ke kýtě :-) (a vlastně kromě panenky vepřové už skoro nevařím...)

    Vyřešila jsem to tak, že jsem si začala před takovými víkendy nakupovat sama, teď už v jejich lokalitě rozváží i Košík.cz, takže si plánuju to, co mi vyhovuje a všichni bez problémů sní.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Dík za upomenutí, už vim na co použiju ten nafasovanej potravinářskej etanol.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    XCIDER: az na to ze s vodkou, tak to dělám pinktlich stejně.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    ja pouzivam lih cca 50%, davam pouze zelene orechy, prepulene, zadne koreni. nechavam v lahvi na primem slunci az nekdy do zari, potom stocim a dosladim cukrovym sirupem.....
    FAT
    FAT --- ---
    FAT: Ořechovka

    Ořechovka se dělá ze zelených ořechů, které trháme před sv.Janem (24.6.) .

    Základní recept:

    Asi 20 zelených ořechů rozčtvrtíme a nasypeme do láhve se širokým hrdlem.

    Zalijeme 1 litrem režné tak, aby byla asi 2-3 prsty nad ořechy. K ořechům

    přidáme 2-3 hřebíčky, kousek celé skořice,malý kousek vanilky a čistou kůru z

    poloviny pomeranče. Dobře uzavřenou láhev postavíme na dva až čtyři týdny na

    sluníčko nebo teplé místo. Potom scedíme a do scezeného přidáme vychladlý sirup

    z půl kila cukru svařeného ve čtvrt litru vody.

    Pijeme a mlaskáme…..
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ADELHAIDA: použila jsem vodku a byla jsem spokojena, ale vyhovovala mi nižší voltaz. fakt už je na čase sbírat ořechy??
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZUZKAOU: Díky. Já právě chci dosáhnout vyššího procenta alkoholu, tudíž budu míchat konzumní líh s něčím, abych dosáhla cca 60%. Mám v plánu zkusit vodku a bílý rum, jakož možná i jiný jemnější alkohol. Na ořechovce mi vždycky chutnala právě chuť ořechů, takže brandy jsem vyhodnotila jako dost výraznou. Ovocné pálenky mám ráda sama o sobě, připadá mi, že už by to hodně interferovalo...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA:

    1. nedělej ji z konzumího lihu, ale z nějakého dobrého alkoholu. Buď vodku, nebo vínovici/brandy. Imho třeba s hruškovicí by to taky mohlo být dobré. Čím lepší základní alkohol, tím lepší likér.
    2. slaď sirupem až po vylouhování a podle chuti.
    3. nech to pak ještě co nejdýl uležet, fakt to zjemní chuť.

    tady pak jsou různé verze toho, co dávaj různí národové k ořechům.
    A dá se to zkvasit?: Nezralé ořechy
    http://zkvaseno.blogspot.cz/2013/06/nezrale-orechy.html
    AIJA
    AIJA --- ---
    GUDRUN:
    Dělávám pesto, vydrží v lednici i dlouho. A olej, je dobrý na zažívání, imunitu apod.
    Jinak suším. Mám ho taky spoustu. Navíc se nafoukal i na sousední mez, ale to se tvářím, že mě už nezajímá:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam