• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GUDRUN: myslíš to jako zeleninu k tomu masu, nebo jako samostatné jídlo? V prvním případě OK, v případě druhém tam těžce postrádám nějakou pořádnou bílkovinu, a tělesně pracující chlapi (či ženy) tím nezasytíš. V takovém případě bych tam narvala aspoň mozzarellu na osobu :-)

    Ale k původní otázce, v remosce to upečeš v pohodě.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: http://www.rozhlas.cz/regina/ochutnejte/_zprava/gruzinska-polevka-adzapsandali--1548602
    STOBklub - Adžapsandal
    http://www.stobklub.cz/recept/77446/sru/
    půjde tam adžapsandal, že jo? někde to mají jako polívku, někde jako předkrm, dobrota to je a koření na to mám.

    ANNNA: trochu variace na tohle :-)
    květák, lilky, cuketu musím zabalit tak, aby to nebylo tohle a na gruzínskou kuchyni je utáhnu.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    GUDRUN: Co takhle zapečené cukety s lilkem na způsob musaky? Chceš-li to jako komplet jídlo, tak s bramborami, nebo potřebuješ-li nakrmit víc krků, tak přílohu uvařit vedle.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    na chatě mi přibyla remoska a na svátky přijede parta pracantů. Maso budu mít hotový už z domova, ale co se dá udělat v remosce dobrýho bezmasýho, co nejsou zapečený brambory nebo zapečený těstoviny? Děkuju.
    BLANCHE1
    BLANCHE1 --- ---
    LA_BETE: Bezlepkovy to teda neni, ja to casto pouzivam jako "mazani" do wrapu, na testo na slany strudl /plnene kapsy (kombinace s mozarellou a rajcaty se tady primo nabizi).
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LORAIN: vyráběl (vařil) jsem si sám a výsledek byl úplně super, kořenil jsem víceméně dle citu :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LA_BETE: do zálivek na saláty a mazat tím bezlepkové sendviče.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    mam v lednici ještě pořád skenici pesta z medvěího česneku a s tětovinami už mi leze krkem. Nějaký nápad na originálnější zpracování? idealně v bezlepkové variatě
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    THEODORT: z wiki
    Raw kiwifruit contains actinidain (also spelled actinidin) which is commercially useful as a meat tenderizer[34] and possibly as a digestive aid.
    Both green papaya fruit and the tree's latex are rich in papain,[5] a protease used for tenderizing meat and other proteins
    MUZA
    MUZA --- ---
    moc vsem dekuju! nakone jsem to pojala takto: 1x batat, 1x cuketa, 1x lilek, 1x fenykl, 2x cibule, 3x cervene papriky - vse na velke kostky do pekace + rimsky kmin, zazvor, kurkuma, sul, trosku sladke papriky a cele jsem to zalila nizkotucnou smetanou... cca 40min pect v troube na 230 stupnu...

    Je to naprosto dokonale!!! :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MUZA: Dají se nakrájet na tenší kola, upéct a pak smíchat s olivovým olejem, česnekem a strouhaným parmasánem.
    MUZA
    MUZA --- ---
    LUCIASHECK: ohlala!!! :) pisu si!
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MUZA: miluju polivku z batatu a cerveny cocky... orestovat cibuli, bataty, trochu mrkve, pridat rimskej kmin a kari, pak prihodit cervenou cocku, taky jeste lehce poorestovat, zalejt vyvarem, nechat dusit tak 5-10 minut a nakonec pridat smetanu nebo kokosovy mliko a mixnout. sul a cerstve mletej pepr dle chuti.
    MUZA
    MUZA --- ---
    TRISSIE: kuju! Sice to neni to, co bych ted chtela, ale zni to skvele, takze si pisu :))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MUZA: měla jsem onehdá (pravda, coby přílohu k masu, ale sežrala bych to klidně samotné) geniální pyré z batátů a lučiny - jen teda nevím ty poměry :-(
    MUZA
    MUZA --- ---
    DIVER: my mame libecek na jihovychod, ve vetsim kvetinaci a roste v poho! :) jen na zimu ho nechame chcipnout a na jare vysazujem novej...
    MUZA
    MUZA --- ---
    Mam tady bataty... Mate nekdo naky zajimavy recept? Casto si je opecu jak hranolky, nebo s dalsibzeleninou.... Ted by me lakala trebas smetana... Budu rada za jakekoliv tipy na bezmase jidlo... Kuju!
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    DEVIL: tyjo ty kyselinky z kiwi by mohly bejt fajn... hmmm pisu si :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ZUZKAOU: Mám je v plánu zkusit.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JAJITA: vezmi papayu nebo kiwi, rozkydli na pastu, pridej k tomu krkovici tak na 2,5 cm platky a nech pres noc 'pusobit'. na panvi to pak opec jako stejk se sul pepr na prepustenym masle/kachnim sadle/vepr. sadle. do vypeku z panve hod trochu masla a vody a prelej tim veprovy stejky. s pripravou si s tim do 1/2 hodiny hotova
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KOCHANSKA_CH: ale tak to ve výsledku nebude špatný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam