• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    Mašlovačkou rozmydlíš lžičku oleje na deset palačinek. A ty z toho sáčku jsou teda jedovatější než ty normální...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONROE:
    MONROE: dobrou nepřilnavou pánev stačí potřít fakt slzou oleje. Já dokonce jako dítě na teflonce dělala volská oka z neznalosti úplně bez tuku a nepřipálily se :D taky jsem měla dietu, tuk omezenej teda na lžíci denně a s pánví jsem to úplně v poho přežila (vejce několikrát týdně).
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    KASUMI: Taky jsem musela googlit. Je to přesně taková píčovina, jak to zní. Pardon my french.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MONROE: coze?
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    CMLKA: No to je další možnost, ale nepřijdou mi pak tak dobrý, jako když dozrajou na keříku a chtěla jsem zkusit něco zajímavýho, když už je mám. Ale zatím jsou na okně a pomalinku zrajou, asi to tak dopadne :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    IKA: sorry za ot, umím slovensky docela dobře, žila jsem tam v pohraničí s Madarskem, takže to není neznalost slovenštiny, naopak znalost uherské kuchyně, a už pulden přemýšlím, ze si ten uherský česnekovo-sezamovy salát musím vyguglit, ze jsem sezam v maďarské kuchyni ještě nepotkala... facepalm :-))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BEBEBE: ty se nechaj normalne dozrat na talirku na lince ne? kamaradi takhle nechavaj na podzim, kdyz uz je musi sundat
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PREKOTKA: Díky, vyzkoušíme
    HABRENKA: Doufám že to nezvojtím stejně, jednou jsme dělali jitrocelový sirup, taky nějak začal bublat po pár dnech a byl to hnus
    IKA: Našel jsem, uvidíme.
    IKA
    IKA --- ---
    FATBOZZ: Ázijský uhorkovo-sezamovo-cesnakový šalát? Ale konkrétny recept neviem, budeš musieť vygooglovať.:)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    PREKOTKA: tak ten se mi tak fatalne nepovedl, ze jsem to vsechno vylila :-(, priste to musim zkusit uplne za studena, i minimalne ohrata okurkova stava se zmenila v nechutny curo...
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Nějakej chutnej recept na okurkový salát, nebo jiný návrh na zpracování kvanta salátovek ... ne sladkokysela klasika, či zaksmet. Ideálně Paleo, AIP friendly kvůli ženě :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    MONROE: v Albertech maji tu od znacky Exotik Food 100%, i v tech prtavych obchodech
    hledej v regale, kde je kokosove mleko, tortilly, chilli omacky apod.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    HWLLFFRDD: Pokud vsechno to koreni co tam je mas k dispozici (zvlaste v nesusene podobe) mas k dispozici, tak asi ne. Ale spis verim tomu, ze nemas.. :)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MONROE: teda v Kaufo je 100% měli, kupovala jsem je tam, ale už je to dýl, takové malé skleničky, ale třeba došllo k úpravě sortimentu, nicméně, opravu každá druhá vietnamská večerka, nebo případně si udělej výlet někam do civilizace a zajdi do speciálek a tak, tohle mají nejenom tam https://www.chefshop.cz/...sAH4ZYEPxb-ldQ-mtslY0Z1cb6DC-A_qQa9w1t4el1lrgALigfn2u66XU5P0aAjzQEALw_wcB (a i žlutou i zelenou verzi)

    HWLLFFRDD: nemusím mít doma dva šuplíky koření jen na tohle
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Maj tyhle pasty nějakou výhodu? Já jsem zvyklej tyhle jídla dělat tak, že smažím cibuli a hážu do toho oleje postupně to koření.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MONROE: bývá v koutku s "exotickými potravinami", ne u koření, v kaufu by něco podobného být mělo, v ďáblickém je, ne sice tahle značka, ale mají ji, ve skleničkách a na regálech nad mrazáky
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MONROE: http://www.asijske-potraviny.eu/...ve-produkty/22-cervena-kari-pasta-exotic-food-50g-2147483647.html tuhle mají v snad i v nejmenších albertech a podobných podnicích
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    MONROE: Nejsem si jistej, co bereš jako normální. Každý má něco společnýho, něco jinýho. Žlutýmu vévodí kurkuma, červenýmu a zelenýmu ta která chili paprika. (U zelenýho spolu s koriandrem a bazalkou a limetkovym listem).
    Já třeba červený preferuju před žlutým, právě kvuli ty kurkumě.
    Obecně se dá říct, že červený je nejpálivější a zelený nejjemnější, žlutý mezi. Ale spíš záleží konkrétně.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    MONROE: Jo, skoro v každý večerce a pak treba v obchodech s kořením.
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    Dá se něco udělat s větší hrstí nedozrálých balkónových rajčátek? Po pádu květináče opadaly, jsou zdravá a nepotlučená. Na naložení je jich asi málo, co nějaká zajímavá salsa trochu kvašená? Je to tak, že by měla být zpracována na kyselo? Někde je prý smaží, zkoušel jste někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam