• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    QUANTI: no ale ta je s teflonem, to uplne nevim ,jestli chci, ale rikala jsem si tu jejich nerez mozna....
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CMLKA: jako pánev rozumné kvality za rozumnou cenu mám tu 365 z ikey.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    kdyz jsme u toho, nechala jsem si tuhle koupit jako darek k cemusi novou panev, dostala jsem s tim keramickym povrchem a teda od zacatku to je panev pro zlost, bez tuku se na tom absolutne neda varit, kdyz nedostatecne rozprostru tuk, tak se mi vsechno desne prichytava, prave presne i vajicka, takze budu muset poridit nejakou jinou, mate nejaky tip na dobrou panev za rozumnou cenu, pro zacatek? Asi neteflonovou, neco co drzi teplo? uz jsem koukala na nejake v ikee
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    LUCIASHECK: Asi mas recht :-D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MONROE: Da se udelat i uplne bez tuku, jak uz tu zaznelo.

    Jinak je dobrej figl olej v rozprasovaci, tim to mnozstvi opet vyrazne zmensis.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MONROE: na indukci a panvi s keramikou delam omeletu na malej stupen uplne bez oleje, jiank todle se da udelat v zapekaci misce v troube taky uplne bez problemu bez oleje, jen to chce hlidat. Pripadne udelat jak michany vajicka ve vodni lazni, ale to nebude uplne omeleta
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MONROE: Upřímně bych to zkusila uvařit spíš v hrnku, když už. To, že nebyla prokázaná škodlivost sáčku, vážně nezní příliš uklidňujícím dojmem a vaření v plastu celkově je podezřelé. Bylo to tu několikrát - zaručeně bezpečný nový materiál, o kterém se za pár let zjistí, že je karcinogenní, ničí plodnost, whatever...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    QUANTI: Nebo proste vařena :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONROE: jestli nechceš smažit, udělej si ztracená :)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MONROE: bude to hnusný, protože to bude jen vařený vajíčko a nedojde tam k Mailardově reakci, ke které dochází na pánvi (i bez použití tuku), protože jsou tam vyšší teploty, na slušné teflonce uděláš omeletu bez tuku velmi snadno
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    Mašlovačkou rozmydlíš lžičku oleje na deset palačinek. A ty z toho sáčku jsou teda jedovatější než ty normální...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONROE:
    MONROE: dobrou nepřilnavou pánev stačí potřít fakt slzou oleje. Já dokonce jako dítě na teflonce dělala volská oka z neznalosti úplně bez tuku a nepřipálily se :D taky jsem měla dietu, tuk omezenej teda na lžíci denně a s pánví jsem to úplně v poho přežila (vejce několikrát týdně).
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    KASUMI: Taky jsem musela googlit. Je to přesně taková píčovina, jak to zní. Pardon my french.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MONROE: coze?
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    CMLKA: No to je další možnost, ale nepřijdou mi pak tak dobrý, jako když dozrajou na keříku a chtěla jsem zkusit něco zajímavýho, když už je mám. Ale zatím jsou na okně a pomalinku zrajou, asi to tak dopadne :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    IKA: sorry za ot, umím slovensky docela dobře, žila jsem tam v pohraničí s Madarskem, takže to není neznalost slovenštiny, naopak znalost uherské kuchyně, a už pulden přemýšlím, ze si ten uherský česnekovo-sezamovy salát musím vyguglit, ze jsem sezam v maďarské kuchyni ještě nepotkala... facepalm :-))
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BEBEBE: ty se nechaj normalne dozrat na talirku na lince ne? kamaradi takhle nechavaj na podzim, kdyz uz je musi sundat
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PREKOTKA: Díky, vyzkoušíme
    HABRENKA: Doufám že to nezvojtím stejně, jednou jsme dělali jitrocelový sirup, taky nějak začal bublat po pár dnech a byl to hnus
    IKA: Našel jsem, uvidíme.
    IKA
    IKA --- ---
    FATBOZZ: Ázijský uhorkovo-sezamovo-cesnakový šalát? Ale konkrétny recept neviem, budeš musieť vygooglovať.:)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    PREKOTKA: tak ten se mi tak fatalne nepovedl, ze jsem to vsechno vylila :-(, priste to musim zkusit uplne za studena, i minimalne ohrata okurkova stava se zmenila v nechutny curo...
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Nějakej chutnej recept na okurkový salát, nebo jiný návrh na zpracování kvanta salátovek ... ne sladkokysela klasika, či zaksmet. Ideálně Paleo, AIP friendly kvůli ženě :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam