• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MIST: Tím česnekem květák pomazáváš (lisovaným) nebo upečeš česnek vedle vcelku?
    MIST
    MIST --- ---
    GUDRUN: a syrem....fakt dobry.

    Jinak pokud to nechces tucny, tak moje nejoblibenejsi vecere je jen s oo, soli, cesnekem, upect a pokapat citronem. Hodne cesneku, hodne citronu.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MIST: hm, že zapečený, to bylo jasný, ale s tou strouhankou jsem to ještě nezkoušela...
    MIST
    MIST --- ---
    GUDRUN: au gratin
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    na chatě mě čeká květák a remoska, nemáte nějaký ozkoušený recept nebo nápad? Díky :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TRISSIE: zaukoluji pomaly hrnec. Dekuji
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: jj, jen to chce dýl dusit :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Vsem moc dekuji, nakonec jsem se rozhodla, ze vyzkousim kytu se susenymi rajcaty. Na nekdy pozdeji si ukladam veprove v mrkvi, to uz jsem dlouho nedelala a kdyz uz, tak jsem vetsinou pouzila plecko.


    TRISSIE: na paprice je stejne jako u kurete/slepice?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: zalezi jak kyta vypada. pokud mas vykostenou s kuzi, vykostenou bez kuze, nebo uz vycizelovany svaly z kyty.
    pokud mas celou kytu s kostma i kuzi, tak bych zmarinoval nebo dal do solnyho laku a pak pekl s bylinama, s kosti ci bez kosti svazany bdsm stylem.
    pokud mas jednotlivy svaly kyty, tak bych udelal z velkyho svalu neklepany tlusty rizky a z mensich svalu bych pouzil na naky sote treba
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    BRUKEV: +hořčice ;)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: oni nevědí, co je dobré! Přes léto je to pro mě velmi častá večeře ;)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    TOOMIX: JAJITA: mně se lidi smějí, že jím chleba s rajčatovým salátem, ale naše tradice je: chléb, máslo, rajče na kolečka, nakrájená cibulka na jemno, lehce posypat. Posolit, popepřit a lehce zakápnout octem. Jídlo mého mládí :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUANTI: to záleží na teplotě a času. ten recept je na karé/kotletu bez kosti,tedy ještě libovější maso.

    Jinak se z toho pochopitelně dá udělat libovolná minutková úprava - ať už steak nebo stir fry.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DAVE_PAGE: ok :) ale běžnému kuchaři bych asi doporučila spíš to dušení...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    QUANTI: Chce to trosku pece :) pouzivam peceni pri nizke teplote (jako v clanku). A jeste pred pecenim nakladam maso na cca 12 hodin do solneho roztoku (viz. technika equilibrium brining). Oboje uspesne pomaha to maso nevysusit.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DAVE_PAGE: ale pečeni. Kýta se na pečení nehodí, udusila bych ji s mrkví, jak už tu padlo.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: jak už padlo, to vepřové v mrkvi, nebo taky u dětí letí vepřová na paprice.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LADY_MYSKA:
    U nás i u dětí se osvědčil tenhle recept se sušenými rajčaty: https://www.recepty.cz/recept/veprova-kyta-se-susenymi-rajcaty-145338
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    QUANTI: tak cely ten recept se toci kolem toho, jak to upect a nevysusit.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ZUZKAOU: ale péct kýtu? To bude strašně suché, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam