• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Taky to tak dělávám.
    SWIST
    SWIST --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jasně, já to mám podobně. Tedy většinou trhám někde na výletě. Jdu a cestou sem tam něco urtnu. Na stejném místě vždy jen pár listů, stejně tak to dělám i s pampeliškama... Jasně, nejsou toho kila, ale tak to člověk ani nutně nepotřebuje. Rád využívám přírodní zdroje, ale s rozumem.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SWIST: Nosím si z lesa trochu, byla jsem letos dvakrát zatím. Nebaví mě tam dřepět moc dlouho a trhat. Dávám pozor, abych nervala celou rostlinu a květ, probírám to. Listy skládám jedním směrem a pak česnek umístím do pixle s vodou a do lednice. Je tak dlouho čerstvej a ubírám si postupně, nemusím ho hned všechen zkrmit.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LORAIN: Aj do sekané jsem ho vrzla. Včera do sýrové omáčky ke chřestu. Polívka je nejlepší.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    SWIST: Táta ho před pár lety kvůli mně vysadil na zahradě a ono se mu tam dobře daří ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Do špaget, slaných závinů a třeba k dochucení špenátu.
    SWIST
    SWIST --- ---
    LORAIN: Tady bych doporučil obráceně - když nevíš co s ním, tak ho sbírat méně. Je strašný jak v posledních pár letech dělají lidi nájezdy do lesů a sklízejí plné tašky.

    Neříkám nesbírat vůbec, ale tak nějak s rozumem.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    VSICHNIMAME: pomazanka je top!
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    LORAIN: vsude tam, kde davas spenat. A taky tvarohova pomazanka.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Tipy na zpracování medvědího česneku? Dělám pesto, polévku, přidávám ho do salátů, zítra bude rizoto.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MONROE: Protože nemáš žlučník ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    A tohle všechno ty můžeš?
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    MONROE: so třeba hráškovou se špenátem a mátou?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MONROE: A neni to o tom ze jidlo má sytit ? No tak si jí dáš méně.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ANNNA:
    Jo táááák...:-)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    AIJA: Ve vodní lázni = miska se dotýká vody. Nad párou = miska se surovinami je nad hladinou vařící se vody, tj. misku hřeje pára, nikoliv voda
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Myslím že je čas na trošku omeletového šílenství. Nutno naznat, že mě se zatím dokonalá nepovedla.

    I Try To Master Jacques Pepin's Perfect Omelet...
    https://www.youtube.com/watch?v=5__zptEU9vE
    AIJA
    AIJA --- ---
    Já teda vůbec nerozumím pojmu nad párou a vařením ve vodní lázni ohledně výroby toho dortu. Přijde mi to stejný.
    Vaření nad párou chápu spíš jako třeba vaření zeleniny nebo napařování knedlíků...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    tady nevim, nechci se poustet nad tenkej led, ale imho voda se vari pri 100 stupnich a para je produkt vareni vody, ktera ma tedy tudiz vyssi teplotu nez 100st imho.....
    rekl bych teda, ale ze je to asi jinaci nez v jadernym reaktoru, ta vysokotlaka para, ktera olizuje tu misu zespodu, nez primo se dotykajicici varici voda. asi ma annna pravdu
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BONEMINA: IMHO rozdíl bude v teplotě - nad párou to bude asi míň, než těch 100° vařící vody. A pak jde o to, jak vysokou teplotu která surovina potřebuje k žádoucí konzistenci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam