• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    máte nějaký prima recept na máslovou dýní? pokud by byl do jednoho hrnce nebo do remosky, tím lépe. znám jen Hokkaido, tuhle jsem koupila poprve
    DIVER
    DIVER --- ---
    FITH: "jemné slzy" - to je poetický! neznal jsem, díky :)
    FITH
    FITH --- ---
    PAKOBYLKA: Tato je sice bezmasa,ale u nas muzi oblibena.
    Syreckova pomazanka:
    Baleni syrecu (kolecka bez diry,myslim,ze to je 100 g)
    pul lzicky papriky
    pul lzicky kmin
    cca pul kapie
    1 mala cibulka
    1 pomazankove maslo bez prichuti nebo 1 lucina (100 g)+pul kelimku kysane smetany

    Syrecky nastrouhat na jemnych slzach,kapii a cibulku nakrajet na drobne kosticky, pridat zbyvajici ingredience,zamichat a je hotovo.

    Jeste delam pomazanku z uzene makrely, makrelu vykostim, pridam celou zakysanou smetanu,pepr a cibulku najemno,vydlickou rozhnahnam,zamicham a je hotovo.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Ještě s křížkem po funuse k tématu rýžovarů:

    Skvěle se v něm rýže nejen vaří, ale i ohřívá. Nemáme mikrovlnku, a v naprosté většině případů mi vůbec nechybí. Až na ohřívání rýže.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAKOBYLKA: nasekej kimči na jemno, smíchej s čerstvou jarní cibulkou, tvarohem a majolkou.

    Jestli je máš hodně ráda, tak jim udělej domácí paštiku.
    Domácí paštika z drůbežích jater - Maso a přílohy
    https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/maso-a-prilohy/domaci-pastika-z-drubezich-jater/

    případně udělej škvarkovou.
    Jak na nejlepší škvarkovou pomazánku? Zkuste recept šéfkuchaře | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...kvarkovou-pomazanku-zkuste-recept-sefkuchare.A180123_132839_dobra-chut_ape
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    sim, nemáte někdo tip na nějaké zajímavé pomazánky? Slíbila jsem chlapům v práci, že na vánoční posezení nějaké udělám, ale nechci takové ty tradiční- vajíčková, česneková, tuňáková... to všichni mají furt.
    Chtěla bych něco ne úplně tradičního, ne moc vegetariánského (to by chlapci asi neocenili), ale zároveň jednoduchého
    JELLY
    JELLY --- ---
    DIVER: hahahahaha trivialni.)) no tak to jo, ja v zivote neuvarila dobrou sypkou krasnou rejzi, jako mi ji naservirujou v restauraci..a to si nemyslim, ze jsem v kuchyni lama..moje mama byla exkluzivni kucharka a rejzi taky vzdycky spalila, myslim, ze se to dedi.)) a ze neni rejze jako rejze..takze ja si preju k vanocum rejzovar.)
    TESSS
    TESSS --- ---
    SWIST: jestli máš na trase dejvickou, tak ebedue na evropský. Je ale z pytle. Ale jak píše zuzana uzaviratelna nádoba je nejlepsi reseni
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HELLENKA: přivezou ti je z košíku/rohlíku - to jsou ty co mají hygienickou kontrolu. Jinak kam na osmičce, netuším, ale mívají je viethajci na Korunní - ale teda, vůbec netuším, jestli je neměli z té nelegální klíčkárny, co před pár dny našli a zavřely.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    kde prosim sezenu cerstve klíčky, krome Holesovicke trznice ? ...idealne v oblasti centrum - Karlin - Liben - Vysocany...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AIJA: hele nevím, já je kupuju tak nějak náhodně, ale pokud by někdo měl doporučení, tak sem s ním.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Jasmínovou rýži "se slonem" kupuju delší dobu. Ráda bych vyměnila za nějakou podobnou. Která je ještě dobrá?
    SWIST
    SWIST --- ---
    GUDRUN: To ne no, asi si počkám až tam bude nějaká pěkná brigádnice.. :D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SWIST: kdyby tam neprodával osobně ten pěknej pan majitel, tak bych to možná taky přešla :-) ale to tě asi nemotivuje.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: dík za tip, fakt mají pěkné ceny a sortiment.
    SWIST
    SWIST --- ---
    GUDRUN: Dobré vědět, že mají rozumné ceny - otevření jsem zaregistroval, ale po tom co jsem viděl ceny u jiných podobných obchodů tak se o to moc nezajímal. :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SWIST: pokud bys ty pytle měl, prodají ti libovolne množství v nove otevřeném obchodě nebaleno.eu v Jaromirove za překvapivě neprestrelene ceny (porovnávala jsem jen pár položek)
    SWIST
    SWIST --- ---
    ZUZKAOU: Malešice mám právě 10 min od práce, takže to je v pohodě. Koupit nádoby beru jako poslední možnost, navíc ty pytle na zip se daly ještě využít jinak. Do makra se jako neživnostník nedostanu, ne? Každopádně díky za tipy.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SWIST: kup si nádoby, do kterých budeš přesypávat. Litrovou, kterou budeš mít po ruce v kuchyni a nějaké větši, které budeš skladovat někde, kde můžeš.

    Rejži chceš od asiatů - pokud se ti nechce do Malešic, tak třeba u viethajců na Francouzská, dobrou rejži na suši mají v Shinu na Korunní. Indové u Olšanského náměstí taky budou mít fajn rýži.

    Luštěniny objednej ve velkém balení třeba v Probiu a nebo zajeď do makra.
    LUŠTĚNINY, OLEJNINY, SEMÍNKA - PROBIO
    https://www.probio.cz/lusteniny-olejniny-seminka?frm.filterApplied=true&frm.productSort=expensive
    EDERA
    EDERA --- ---
    RUTHLESS: Ta se vejde pod "v normálním hrnci, potom scedit".:-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam