• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEZPRIZORNI: mletý maso nemá ani smrdě, natož být oranžový.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    BEZPRIZORNI: Jestli to smrdí tak to nejez. Mletý maso ideálně skladovat v nulový zóně a zpracovat co nejdříve, nejdýl do dvou dnů. Namletim je maso daleko náchylnější k množení bakterií. Jestli byl ještě třeba po nákupu narusenej teplotní řetězec, tak to může bejt chycený hodně rychle.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    BEZPRIZORNI: Oranzovy smrdici maso bych fakt nejedl. :)
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    Ahoj, omlouvám se za OT, ale můžete mi někdo poradit, jak má vypadat mleté hovězí? Jedná se o mleté hovězí ve vaničce, expirace 31.12., barva oranžovorůžová, po otevření relativně silný nakyslý zápach, oslizlé není, ale igelit na vaničce byl lehounce vypouklý. Je ten kyselý pach normální? Stalo se mi to už jednou nedávno, to jsem rovnou vyhodila, ale říkám si, jestli tak nesmrdí všechny. Díky!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Wojtyluv recept :)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    EDERA: Hola, hola, prosím! Nemůžu nikde vyfiltrovat tu osvědčenou paštiku, za kterou jsi tady na Nyxu někoho chválila před nastoupenou jednotkou.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Zenová kachna či husa.

    (nefunguje to na kuře, protože nemá dostatek podkožního tuku a spálí se.)

    Pokud se použije základí trik z přípravy pekingské kachny na normálně pečenou drůbež dost to zlepší křupavost kužičky.

    Před pečením to chce pár hodin marinovat kachnu v soli a trochu jedlé sody. Sůl vytáhne část vody, soda zalkalizuje povrch kůže, takže bude ochotněji karamelizovat. A posléze kachnu polít vroucí vodou - většinou leju obsah jedné rychlovarné konvice na záda a druhý na prsa. Bílkoviny na kůži se lehce začnou denaturovat, nejspíš se i trošku mění vazby na ten podkožní tuk, takže se pak nějak lépe vypéká v troubě.

    tohle všechno je třeba dělat večer před podáváním, protože ji je potřeba pak vrazit přes noc do trouby na 60°C. S případným kořením co na ní chcete - ale stačí sůl, pepř a kmín. Pokud chcete nadívat, tak s nádivkou

    Ráno byste měli mít pevnou kachnu s bledou kůži, ale s vypečeným tukem. Kachna se nechá vychladnout a jen se před podáváním dopeče kůže - do křupava a zlatohněda. Předpečenou kachnu to chce dát do vyhřáté trouby na 200°C cca 15-20 minut, případně v polovině času otočit pekáč, aby se pekla rovnoměrně. (neotáčet kachnu ze zádíček na prsa jinak se potrhá tak kůže, co se s ní člověk crcá.)
    EDERA
    EDERA --- ---
    MONROE: Podle mě je losos sám o sobě tak chuťově výrazná a dobrá ryba, že komplikovaná úprava mu spíš škodí. Sůl, pepř, kopr a bílé víno je maximum, co jsem ochotná k němu přidat. Měli jsme včera a byl vynikající.
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    MONROE: s holandskou omáčkou
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    Přeji všem krásné Vánoce. :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LORAIN: květákové pyré

    Gordon Ramsay Shows How To Cook And Plate Scallops | The F Word
    https://www.youtube.com/watch?v=WJ4Kc8nEnp4

    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Co se hodí k mušlím svatého jakuba? Mají být jako předkrm, tak jen něco malého ke zvýraznění chuti.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    ANNIKA: myslím, že jsem ho viděla v poastovém kyblíku u chlazeného zboží. Možná se to jmenovalo zelný salát.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    World Soup Map | 481 World Soups | TasteAtlas
    https://www.tasteatlas.com/...g&fbclid=IwAR2hDWKSHVZbbbgJuduK7UY4OY4BfFck48SX_MSNy6Pw8425-IePnj7cRvo

    ptal se tu někdo na polévky?
    Mapa nejoblíbenějších polévek celého světa.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANNIKA: hledej sterilované zelí - bývá u konzerv.
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Btw nevíte někdo, jestli/kde se dá koupit takové to hospodské křupavé NEkysele (asi jenom sterilované?) zelí, co se dává třeba k bramborakum? A v lidovejsich podnicích skoro ke všemu?
    Všude vidím jen kvasene, ani v makru jsem neobjevila a nějaký zdroj být musí...
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    AIJA: Tak to už fakt nevím. Je to takové 2 roky zpět. Ale určitě někde poblíž náměstí Svobody.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    AIJA: Věřím, no. V tom římském hrnci je to přece jenom spíš dušení než pečení. Navíc tmavý maso, i kdyby bylo vařený, se (nám) ve finiši Vánoc tráví fakt mnohem hůř.
    EDERA: S jídlem na víně mi dělaj potíže zase jiný členové domácnosti :D Pro změnu. Ale děkuju. Jo, a ty bys mi mohla dát recept na tu nebeskou paštiku, že jo?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FAT: krůtí stehno s kaší jsme měli dneska k večeři - ale z crockpotu a k tomu vařená zeleninová směs a gravy.
    Ten koncept "roast with mashed potatoes, vegetables and gravy" se Anglánům fakt povedl.
    EDERA
    EDERA --- ---
    IDENTITY: Kuře na víně. Moje máma je stejná chuťová škola jako ta Tvoje, navíc by se klidně obešla i bez masa, ale u nás jí ráda. Hlavně zeleniny prý v tom není nikdy dost.:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam