• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Vyrábí si někdo vlastní hořčici? Recepty z netu nejsou vůbec uspokojivý. světlou hořčici jsme už vychytali asi po 10 verzích. Ale v kombinací s černým semínkem se to moc nedaří
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LA_BETE: čerti, švestky v rumu a obalené v čokoládě a kokosu
    nebo podobně, perník na strouhání (ale netuším složení), nakrájet na špalíčky, pokapat rumem, polít čokoládou, obalit v kokosu
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    LA_BETE: Koupíš salátovou okurku, vezmeš nůž, nakrájet na kolečka.
    TESSS
    TESSS --- ---
    VSICHNIMAME: nevis, ze rafinovany cukr je bily jed?
    koukni do vege klubu, pushi tam ma link na svuj blog, tam bys mohla neco najit.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    VSICHNIMAME: Zkus přidat trochu badyánu a skořice, je to moc dobrý.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    LA_BETE: dělám vlastně veganske mandlove hrudky: mandlove hranolky oprazit s malým množstvím moucka cukru, smichat s roztavenou čokoládu a na plechu dělat hrudky pomoci 2 lzicek, nechat zaschnout a hotovo. Zmizí rychle.
    ADITU
    ADITU --- ---
    LA_BETE: jestli je tohle dost veganské a zdravé, tak zkus (citronovo-mandlové jsou úplně super):

    Většina raw sladkostí (stejně jako Larabar, na kterou TU máme recept už nějakou dobu) je založena na | Veganotic
    http://www.veganotic.cz/clanky/158-troje-superchutne-raw-kulicky
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LA_BETE: Tak obecně rada, pokud řešíš tyhle "problémy" poprvé:) - to, co dělá cukroví a vlastně cokoliv jinýho sladkýho dobrým je podle mě dobrej tuk (ideálně máslo), cukr a bílá mouka. Pokud cokoliv z tohodle chceš obměnit, je třeba myslet na to, že to bude chutnat jinak a pravděpodobně hůř (hlavně teda proto, že člověk je na něco zvyklej). První průser je máslo, který i někteří masožřavci nahrazujou margarínem a pak je to suchý jak cesta (různý hery na pečení apod). Z mojí zkušenosti je uspokojivě možný nahradit máslo margarinem alsan bio (stojí asi 50kč). Pokud použiješ místo cukru něco jinýho, například datlovej syrup, tak to dost mění konzistenci a samozřejmě chuť. To samý s jinou než bílou moukou, kvůli jinýmu obsahu lepku atd.

    Je-li tedy hlavním cílem udělat něco zdravýho, nesnažil bych se primárně udělat klasický cukroví zdravý, ale využil bych přirozenou "zdravost". Tedy sušený ovoce, rozinky, ořechy a s těmi pracoval. Třeba udělat hezký čokoládový pralinky s ořechem, obalit v kakau.

    Pokud sestru přesvědčíš, že je krásná, a trochu cukru jí rozhodně nezabije, tak hledej inspiraci zde:
    Surová dcérka - Vegánstvo z každého uhla
    https://www.dcerka.sk/

    Má teď pěknou kolekci různých vánočních receptů, cukroví vyzkoušené nemám, ale pár věcí jsem podle ní pekl a bylo to fajn.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    87HIGHFLYER: no já bych se "zdravému" taky vyhnula, ale na vánoce mi přijede ségra veganka, co si děsně hlídá postavu, tak jsem ji chtěla potěšit. Myslela jsem, že něco upeču
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LA_BETE: recept nebo kde koupit? "Zdravé" obvykle není dobré, tomu bych se osobně vyhnul.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    LA_BETE: ono je snad něco veganského nezdravé?????
    :D
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    JAJITA: já vim... hostim v novém hodně lidí, chtěla jsem si nasbírat inspiraci... tak pardooon...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MYSUS: btw, dotaz 2) mi přijde jak z mmbazaru, nebo fb skupiny IKEA inspirace ;)
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    když už se tu řeší cukroví, nemáte tip na dobré veganské cukroví? ideálně zdravé :-)
    RISINA
    RISINA --- ---
    MYSUS: ad 2) - štrůdl, ořechy, ovoce (jablka, banány, mandarinky...)
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    MYSUS: tvary typu perníčky (ježišmarjá!)
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    JAJITA: je, ale trochu ho použít můžu (u syna už trochu cukru neřeším, ale po Vánocích přijede kamarádka, která se vyhýbá úplně u své dcery, v cukroví ho ale trochu prý být může :))
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MYSUS: med a sirup není cukr?
    AIJA
    AIJA --- ---
    MYSUS:
    S trochou medu dělám obvyklé klasické vykrajované cukroví i ty perníčkyozdobené ořechy nebo mandlemi místo cukrových polev.
    Na stole pak míváme cukroví, alko a nealko, ořechy a křížaly, nějakou tu svíčku a vánoční vazbu...nebo v nejhorším vánoční hvězdu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MYSUS: ad 2) jablko (pred jidlem krajime, pak dojidame), orisky, susene ovoce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam