• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: tyhle jsou skvělý

    Binging with Babish: Homer Simpson's Patented Space Age Out-Of-This-World Moon Waffles
    http://www.youtube.com/watch?v=27mUWs2wjPs
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: tady odkaz na prumyslovou hnedou vodicku co litr stoji to co 60 gramu organiku.. https://www.wholesaleclub.ca/...ents/Extracts-%26-Colouring/Artificial-Vanilla-Extract/p/20079183_EA
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: nejak mi nenacitaj obrazky, ale tipoval bych, ze kdyz je to pasta, tak to jde rozkvedlat s trochou mlika treba do tekuty podoby, ktera ochuti stejne jako ridka esence treba takova...
    https://www.amazon.ca/365-Everyday-Value-Organic-Vanilla/dp/B074Y2FW6T?ref_=fsclp_pl_dp_1
    to sem jen zadal zbezne do amazonu. v realu sme meli 3.78litrovej demizon plnej prumyslovy hnedy vodicky, kterej se tam davkoval, co si tak zbezne pamatuju. takze to cos linkovala bude imho asi lepsi
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DEVIL: myslis neco takoveho?
    Výsledky hledání - Online supermarket Rohlik.cz - nejrychlejší doručení ve městě
    https://www.rohlik.cz/...ovym-luskem&cartUpdateSource=%3AFront%3ASearch%3Adefault-product-basketForm
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GEISHA: kdyz sem tenkrat pracoval v belgian beer cafe https://www.depost.co.nz/ , tak recept na davku vafl mixu byl nasledujici:
    copy paste z myho denicku

    7 hrnecku zdejsi mouky...tudiz hladky.
    1 hrnek cukr krystalu
    ½ hrnku vanilla essence (tekuta hneda kapalina co smrdi jak kybl vanilkovy zmrzliny)
    0.25 l sodovky
    1 lzicka granulovanech kvasnic
    4 vejce
    4 hrnky mliko
    2 hrnky smetana
    pulka masla...nevim, asi 250 dkg?

    smicha se mouka, cukr, kvasnice. pak se smicha mliko se smetanou a maslem a rozehreje az maslo splyne. nesmi se ale varit, ci bejt to horky, nebo to srazi vajicka vevnitr ci vyvrazdi kvasnicovou kulturu. do druhyho zejdliku se rozkydlej ctyri vejce, sodovka,vanilla essence a chrstne se to suchyho mixu. pak se primichava mix mlika, smetany a masla. musi se to fakt krute pomichat, aby to bylo vlacny. nakonec se necha na teplym miste pekne nakynout a pak uz se jen hazi na waflovac

    muzes to zkusit naskejlovat smerem dolu. jestli tohohle mixu bylo na 60 vafli, tak jestli chces treba 4 kusy
    tak 4/60 = 0.07
    tak zkus vsechny (mimo kvasnic) vahy nasobit 0.07 , abys dostala suroviny na mix pro 4 vafle. (nikdy sem nezkousel takhle malou varku)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZOOEY: V poho. Dneska bych to stejně nedal. Teprve cestuju z himalaji do města. To do Prahy nezvládnu :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOOEY: jo takhle - no já bych šla k Amisovi, když by to nevylšo tak do Myslíkovy a pak bych googlila nějaké indy v okolí :-D
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    ZUZKAOU: 87HIGHFLYER: diky! zkusim) prave chez pise, ze ma vyprodano, ale potrebuju to dnes, tak uvidim) (chez amis je hroznej trhovec!))), lec sdilime vasen pro francouzske kastanove pyre s vanilkou (ve vroubkovanych pikslach ruzne gramaze s bizarnim motivem "kastanoveho chlapce", vrele doporucuju!) (... no achjo, to zas dopadne vakem kontrabandu))
    RUTHLESS: a tohle diky moc!! lec setri misto na onacejsi suroviny a onacejsi ucely + vedle davej vysledky, nebo uka fotku z trhu! na to domaci patlani + stopove mnozstvi to doufam zvladnu dnes v praze (cilem je dar aka rahat loukoum - pro mne osobne zcela nepochopitelna potravina)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZOOEY: koukni na lahna shop, jestli nemají.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Bohatě. Máš možnost dát je do trouby?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZOOEY: Kolik toho chceš? Jsem v Indii a za par dni jsem zpět. Nevím, jestli dam nejakej trh ještě, ale možná jo
    MIFKAL
    MIFKAL --- ---
    TRISSIE: Věci na rýžovým základě to snášej slušně a mně dělají radost (ačkoliv samozřejmě dokonalou konzistenci risotta člověk nemá). Rizota, casseroles s rýží a tak.
    Ve verzi pro armádu obvykle dělám různý karí - žádný teda nezahušťuju smetanou (protože nemůžu), ale omáčky na rajčatovým i jogurtovým základě to zvládaj, thajský curry s kokosovým mlíkem taky.
    Hodně mrazím polívky - hustý zeleninový (obvykle přidávám luštěninu na protein).
    Ratatouille je dobrá věc pro armádu (na protein pak přidávám osmažený vejce).
    Lasagne i shepherds pie jdou taky zmrazit vcelku v pohodě (u lasagní šetřím bešamelem).
    V pohodě se taky kromě různých již zmíněných karbanátků a masových koulí dají i falafely.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: Tobe by se mohl uz hodit profi sousvidovac
    Na nasledne mrazeni hotovych kurecich prsou do zasoby je to bozi vec.. :)
    MIST
    MIST --- ---
    TRISSIE: lasagne, sekana
    DIVER
    DIVER --- ---
    tak někde tady se potkává kyberprostor s realitou... :)

    "V klubu o vaření se rozběhla diskuse o pivním sýru. Dopadlo to tak, že jsem dostala chorobnou těhotenskou chuť na tuhle smradlavou prasárničku, ačkoliv jsem to nikdy nejedla..."

    [ ADELHAIDA @ Co vas nedavno potesilo nebo pobavilo? ]

    dej ADELHAIDA: vědět, jaký to bylo :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    TRISSIE: slušně se mrazí i svíčková, slepice na paprice, masový kuličky, krémové polívky.

    Hodně mívám v mrazáku různé luštěniny (uvařené, zamraženo na sucho) a ochucenou rajskou omáčku - variace na bílkovina (maso nebo luštěniny)+nějaká zelenina+omáčka je pak otázka chvilky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TRISSIE: Na hory jsem si teď brala zmrazené chilli con carne, bigos a španělské ptáky s omáčkou.
    MALKE
    MALKE --- ---
    Nesmaží. Díky, T9.
    MALKE
    MALKE --- ---
    MALKE: teda to, co prihazuješ, tuk na osmahnutí nepočítám, ale toho jen trochu, restuje se to, nesnaží.
    MALKE
    MALKE --- ---
    TOOMIX: já to dělám od oka, dejme tomu půl kostky na kilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam