• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZOOEY: V poho. Dneska bych to stejně nedal. Teprve cestuju z himalaji do města. To do Prahy nezvládnu :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOOEY: jo takhle - no já bych šla k Amisovi, když by to nevylšo tak do Myslíkovy a pak bych googlila nějaké indy v okolí :-D
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    ZUZKAOU: 87HIGHFLYER: diky! zkusim) prave chez pise, ze ma vyprodano, ale potrebuju to dnes, tak uvidim) (chez amis je hroznej trhovec!))), lec sdilime vasen pro francouzske kastanove pyre s vanilkou (ve vroubkovanych pikslach ruzne gramaze s bizarnim motivem "kastanoveho chlapce", vrele doporucuju!) (... no achjo, to zas dopadne vakem kontrabandu))
    RUTHLESS: a tohle diky moc!! lec setri misto na onacejsi suroviny a onacejsi ucely + vedle davej vysledky, nebo uka fotku z trhu! na to domaci patlani + stopove mnozstvi to doufam zvladnu dnes v praze (cilem je dar aka rahat loukoum - pro mne osobne zcela nepochopitelna potravina)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZOOEY: koukni na lahna shop, jestli nemají.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Bohatě. Máš možnost dát je do trouby?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZOOEY: Kolik toho chceš? Jsem v Indii a za par dni jsem zpět. Nevím, jestli dam nejakej trh ještě, ale možná jo
    MIFKAL
    MIFKAL --- ---
    TRISSIE: Věci na rýžovým základě to snášej slušně a mně dělají radost (ačkoliv samozřejmě dokonalou konzistenci risotta člověk nemá). Rizota, casseroles s rýží a tak.
    Ve verzi pro armádu obvykle dělám různý karí - žádný teda nezahušťuju smetanou (protože nemůžu), ale omáčky na rajčatovým i jogurtovým základě to zvládaj, thajský curry s kokosovým mlíkem taky.
    Hodně mrazím polívky - hustý zeleninový (obvykle přidávám luštěninu na protein).
    Ratatouille je dobrá věc pro armádu (na protein pak přidávám osmažený vejce).
    Lasagne i shepherds pie jdou taky zmrazit vcelku v pohodě (u lasagní šetřím bešamelem).
    V pohodě se taky kromě různých již zmíněných karbanátků a masových koulí dají i falafely.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: Tobe by se mohl uz hodit profi sousvidovac
    Na nasledne mrazeni hotovych kurecich prsou do zasoby je to bozi vec.. :)
    MIST
    MIST --- ---
    TRISSIE: lasagne, sekana
    DIVER
    DIVER --- ---
    tak někde tady se potkává kyberprostor s realitou... :)

    "V klubu o vaření se rozběhla diskuse o pivním sýru. Dopadlo to tak, že jsem dostala chorobnou těhotenskou chuť na tuhle smradlavou prasárničku, ačkoliv jsem to nikdy nejedla..."

    [ ADELHAIDA @ Co vas nedavno potesilo nebo pobavilo? ]

    dej ADELHAIDA: vědět, jaký to bylo :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    TRISSIE: slušně se mrazí i svíčková, slepice na paprice, masový kuličky, krémové polívky.

    Hodně mívám v mrazáku různé luštěniny (uvařené, zamraženo na sucho) a ochucenou rajskou omáčku - variace na bílkovina (maso nebo luštěniny)+nějaká zelenina+omáčka je pak otázka chvilky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TRISSIE: Na hory jsem si teď brala zmrazené chilli con carne, bigos a španělské ptáky s omáčkou.
    MALKE
    MALKE --- ---
    Nesmaží. Díky, T9.
    MALKE
    MALKE --- ---
    MALKE: teda to, co prihazuješ, tuk na osmahnutí nepočítám, ale toho jen trochu, restuje se to, nesnaží.
    MALKE
    MALKE --- ---
    TOOMIX: já to dělám od oka, dejme tomu půl kostky na kilo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MALKE: jaký je poměr masa vůči máslu? 1kg masa = 1 kostka másla?
    MALKE
    MALKE --- ---
    TRISSIE: Hovězí na másle. Kližku na kostky gulášového ražení, osmahneš (klasika, málo kusů na pánev, aby se to nevařilo), šoupneš do pomalého hrnce, přihodíš máslo (nešetřit) a podliješ, sůl, případně pepř. Babička to dělala s těstovinami (a z roštěnky, ale tu neoblibuju), já k tomu mám ráda kuskus, neb sákne sos. Je to velmi jednoduchá, ale zároveň plná chuť... A je to jednoduchý a dá se toho navařit tuna, mrazení vyzkoušeno.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOOEY: Chez Amis - má levnějí (více aroma) i dražší(snad přírodní). Arabové v myslíkovce ji mají určitě taky. Ale Amis je mnohem milejší.

    Vinný kámen nevím, ale ten budou mít vedle v Country life.

    Chezamis Orientální Arabske Indické Potraviny
    https://www.chezamis.cz/

    http://farahfood.cz/all/

    Prodejna Jungmannova | CountryLife
    https://www.countrylife.cz/prodejna-country-life-jungmannova
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kolik oleje spotřebuju na smažená řízků pro 40 lidí v nějakých pekáčích, nebo tak něčem (ne ve fritéze a bez teflonu)

    Bude mi stačit 5l ?


    TRISSIE: luštěniny - tedy ať už samotné, nebo v omáčkce/polévce - harira, dhály, na sladkokyelo. Sekané a krabanátky různého obsahu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TRISSIE: masové kuličky, játrové knedlíčky, určitě zeleninové polévky (dýňová, pórková) nebo pyré
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam