• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BONEMINA: clovece, vajicka jsou imho dost tezky..
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ILIEN: Vývar a bramborová kaše už tu zazněly, přidávám míchaná vajíčka skoro naměkko.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KASUMI: jo, vidíš, pravda... no, v zásadě mi přijde dobrý mít něco, co můžu užírat po malých kouskách a zároveň to není náročný na skladování (nezplesnivý mi to) a na trávení.

    Když jsem byla ve špitále kvůli ledvinám, tak jsem týden v zásadě nejedla a mamka se mě snažila rozjíst právě různými polévkami a kaší... když už to šlo, tak přidala třeba trochu hráčku nebo mrkve, prostě něco, co žaludek nezatíží.

    Pozor bych si dávala na ostrý, luštěniny a maso.
    KURE
    KURE --- ---
    GENEVIEVE: přesně tak, starej rohlik + polívka, čím je mi hůř, tím blíž k čistýmu vývaru.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ILIEN: vyvary, pripadne zeleninove polivky cire, nezahustene

    GENEVIEVE: bezlepkovy piskoty nejsou tak dobry.. ale i tak si z nich delam variaci na detske comfort food - piskotovou kasicku - tze BL pistkoy, Soja mleko, granko.. :)


    EDERA
    EDERA --- ---
    ILIEN: Kuřecí prsa nakrájená na nudličky dušená s mrkví. Podlitá tak, že je šťávy někde na pomezí k vývaru. Okořeněné libečkem nebo petrželkou. A k tomu rýži.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ILIEN: hele polévky. Vždycky zabere vývar, který je lehko stravitelný. Případně pak přidám třeba nudle.

    Bramborová kaše je taky docela nenáročná na strávení, horší na přípravu. A jinak jedu na rohlíkách a piškotech. Piškoty jsoudobrý, mají cukr a můžeš je mít u postele a užírat.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ILIEN: kdyz jsem byl malej, tak to byla bramborova kase se sunkou. To mi delala mama...

    A kdyz mi neni dobre az tak, ze nejsem schopen varit (coz je temer smrtelna postel), tak to uprimne jistej korejsky polivky z pytliku.
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Co vaříte jako jídlo, když vám není dobře? Nějaký jídlo, co dokážete sníst vždycky? (Bezlepkový)
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    BRUKEV: paráda ;) díky
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KUBAN88: btw, díky za kulinářskou vzpruhu. Nastalo nějaké hluché období v kuchyni, pořád se točilo to samé, chtělo to inspiraci, tím spíš, že jsou doma obě děti. A už ted vidím, že nechám potěr, at si vybere každý tři recepty, které s náma uvaří.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KUBAN88: o jídle na víkend je rozhodnuto
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    RUTHLESS: Jestli klidne tipove lowcost, tak ja bych v tomhle pocasi udelala bramborovej krem s parmezanem a zelenym hraskem (oboji pridavat az po mixovani a dat si pozor, aby syra nebylo moc a polivka byla pri servirovani tepla :-D), ravioli bych napchala ricottou s bylinkama, idealne treba se salveji, a prelila jenom hodne zhnedlym maslem, a jako hlavni saltimboccu po rimsku (a mozna bych si ji zavariovala klidne s veprovou kytou) s pecenejma bramborama
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Mam hlad:)))
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Predkrm nejakou kremovou kureci polivku treba s kaderabkem?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RUTHLESS: Polévku minestrone, ravioli naplnit ricottou se špenátem, a jako masitej chod saltimbocu. Ta je sice původně telecí, ale dobrý a zajímavý je to i z jinýho masa.
    AMANT
    AMANT --- ---
    RUTHLESS: chapu no, je to dost osobity, ale na podzim nebo do sychrava super, zaklad delam z osmahlyho porku a vohulim to trochou chilli:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam