• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: no přijde mi že ty flašky jsou jiný, sifony skleněný, šlehačkový kovovy, to naznačuje jiny tlaky.
    Taky v sifonovejch bejvá brčko až dolu, jak by se to dobře používalo bez něj (hlavou dolu...) těžko říct.

    A za mě, je nějaká jednorázová bombička na 0,5 nebo 1l sifonu stejně vo ničem. Vodu z bublinkama mam rád a sodastream je celkem v permanenci, na ty jednorazovy bombičky si to neumim moc představit.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: A to kafe zní zajímavě!!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: Nejakou espumu, z paprik.

    To vím, ze je jede skrze no2, ale spis mi jde i to to, ze bych klidně rad tu láhev použil na tvorbu sodovky :-)
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: nekde ve světě je oblibeny coldbrew kafe syceny dusikem. vypada to jako Velvet (pivo).
    V alze mají "isi" bombičky, jak dusik tak co2 na prvni pohled vypadaj stejny. https://www.alza.cz/bombicky-na-slehacku/18860459.htm

    co planujes za pokus?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    RUTHLESS: měli jsme doma takovou tu komunistickou láhev na slehacku a slehacka s CO2 bombickou fakt není dobra:)). Čili záměna možná byla. Jaké jsou lahve a bombicky dnes, to netuším.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Mozna mam blby dotaz... ale uz dele mi to trochu vrta havou.

    Existuji dve moznosti cim naplnit .... lahve -
    1.) udelat v nich sodovku a tudiz pouzit CO2 bombicky (sifon)
    2.) udelat v nich slehacku a tudiz pouzit N2O bombicky

    Jsou to ovsem dve ruzne lahve, ze? Nedaji se zamenovat...

    A na takove ty "kucharske" pokusy, peny a tak dale... to se pouziva na pohon slehackova metoda, ze?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    jako to kure ja dycky mam nekolik hodin v slanym nalevu a pak este dycky susim nebo marinuju dal, podle toho co delam. kdyz to pecu v komercni troube na max a pak necham dojit v alobalu, tak to je uplne nejlepsi. delam to dluho a nic se mi po konzumaci nikdy nestalo.
    vyjimkou sou ala indicky pokrmy, kdy to dusim do udusena, aby se vydusila stava a udelalo to dobrou omacku.

    v nasi restauraci se vyskytujou tzv 'cauli wings' a to se nakrajenej kvetak obali v suchy tempura smesi a pak v tekuty tempure a hodi do fritaku. me na tom tempura moc nechutna, ale normalni smazenej kvetak ve strouhance zboznuju
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: jj, pecnej kvetak je fajn, ale testicka a ruzny bbq tomu nesvedci nebo to neumim udelat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: hele vegan wings jsem nedělala s těstíčkem, ale normálně pečenej květák s omáčkou a neberu to jako náhražku kuřete, ale prostě jako dobrej květák.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: mam podobnou zkusenost u ruznejch vegan "chicken" wings z kvetaku. Podle me tomu chybi tuk. Ne ze by to bylo uplne spatny, ale cas a suroviny lze vyrazne lepe uplatnit jinde.
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    ZUZKAOU: wow, jak jsou syrovy ty vnitnosti, to teda cumim :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nechtělo se mi smažit. potřebovala jsem zpracovat žampiony. i obalila jsem je a upekla v troubě, dokonce jsem si předem v troubě orestovala do zlata strouhanku s máslem.

    Není to vono :-/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MUTHA: Co teprve ti z nás, co infekci campylobakterem z blbě ugrilované kuřecí nohy zažili.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    KASUMI: Tak jestli Devil vari v “... High-end yakitori restaurants, however, take special care to source chicken clean enough to eat raw.”, tak samozrejme skladam zbrane ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VENIKA: :)
    Where to eat raw chicken sashimi (or torisashi) in Tokyo, Japan
    https://matadornetwork.com/read/raw-chicken-sashimi-tokyo/

    VENIKA
    VENIKA --- ---
    DEVIL: Kure medium-rare? Bojim
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GEISHA: ja pek jen nohy a mam rad kure medium rare. vim ze kdyz brambors nepovarim tak sou takovy nedomrdly. ja to pecu v praci v troube na 500F aby to zhnedlo a pak to dam pod alobal dobehnout.
    nejradsi bych pek kureci kridla, ale ty sou tu drazsi nez kureci kozy, coz je fakt frustrujici..
    kachni srdce ci zaludky si tu prodavaj cinani snad pod pultem jak u nas za komousu, protoze je fakt umeni na ne narazit i v cinskym supermarketu...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MOODYCAT: Lajklo mi to ID KURE...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DEVIL: Jo, pect kure na bramborach a zelenine je jeden z mych nejvetsich life hacku :D.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam