• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DAHY
    DAHY --- ---
    BONEMINA: Něco pilafovitého? https://www.196flavors.com/dominican-republic-locrio-pica-pica/

    Nebo třeba salát s bílejma fazolema. (citron, petržel, červená cibule/šalotka, oliváč, sůl, pepř).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BONEMINA: na pizzu?

    (Jinak já je jím prostě samotné vidličkou z plechovky...)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BONEMINA: se sardinkama delam testovinovej salat. nozem je pokrajim na prvocinitele a rozmicham v neutralnim oleji s balsamicem a trochu citronovy stavy. leju do uvarenejch testovin ke kterejm dam papriky, kesu nebo pistacie, krajeny okurky se slupkou, petzel, rajcata bez zrnicek a suseny merunky na jemno. nedavam majonezu
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    MUTHA: no prave.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Napada vas prosim co se sardinkama v plechovce krom sardinkove pomazanky? Sesla se mi tu vetsi zasoba. Zkousela jsem je do rajcatove omacky na testoviny, ale bylo to divny. Taky jsem nasla recepty na smazene sardinky, ale to mi zni uz moc babicovsky.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: jo to zni jako dustojny zpracovani vyvaru :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SIRIUS: Tak jsem udelala ragu ze salsiccie z nase maso s tim vyvarem a zbytkem vareneho hoveziho a je to fakt mnam, tze dik za tip:)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BRUKEV: lepší je Pidgeon pie zdobený holubími pařátky
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: to rozhodně. Hodinky i holinky, natahuješ oboje, ale... :D
    KURE
    KURE --- ---
    BRUKEV: máme oproti anglii hodně posunutý význam slova pudding. :) nemusí to bejt vůbec špatný.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Trocha inspirace na Victorian era cooking. Moc hezky se na to dívá, ale některé recepty (rabbit pudding)mě fakt moc neberou :D
    How to Make Rabbit Pudding - The Victorian Way
    https://www.youtube.com/watch?v=4CZia98aRnQ

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Mě se málokdy chce crcat s redukcí. Používám tenhle bujon a je fakt naprosto skvělý. V lednici vydrží a jde příjemně dávkovkovat podle potřeby.
    https://www.rohlik.cz/hledat/bujon?companyId=1&productPopup=1351153-maggi-hovezi-tekuty-bujon
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    KASUMI: zredukovat , nalejt do tvoritek na led, to do mrazaku se vejde dycky
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: nemusis ho dat moc, ja mam na todle normalne namrazeny takovy mensi davky, ale ja teda davam vyvar prakticky vsude, segedyn mam taky radsi s vyvarem a bez smetany
    TUILE
    TUILE --- ---
    ADELHAIDA: heeej, burito nezni zle. to je hodne jiny nez co sem uz delala!
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TUILE: Tortilly.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: ale do rajské nebo koprovky hovězí vývar patří :-)
    a koprovka s vejcem (u nás se jí s bramborem, ne s knedlíkem) je takové krásně postní jídlo!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SIRIUS: Kdyz na ten zaklad uplne jiny chute je mi to lito:(
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    VSICHNIMAME: Jo, je to dobrý. Je to sice trochu jako dělat svíčkovou z vopravdický svíčkový, tzn. je to trochu škoda materiálu, který by víc vynikl v něčem jiném, ale je to o fous lepší, než normálně.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    SIRIUS: ok, v tomhle se neshodneme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam