• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Prosím Vás, nemá tu někdo recept na Vídeňský bramborový salát. Už jsem vyzkoušela asi 5 receptu, ale pořád to není ono. Buď je to suché, nebo to má tvrdou cibulku, nebo nevím.
    Jestli má někdo ověřený recept, sem s ním.
    Mnohokrát děkuji.
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    ZUZKAOU: díky moc za doporučení na sezónní lokální ovozel. Jsme spokojení s kvalitou a chutí i s jejich servisem. Už jsem je doporučila dál. Babička s dědou jsou nadšení :-)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    REONA: Souhlas, Spartana chce snist, my mame u nasich asi dvacet stromu, jsou to genialni jabka, bohuzel na skladovani nic moc.
    REONA
    REONA --- ---
    LUCIASHECK: Mamka říkala, že spartany jsou podzimní jablka nevhodná k uskladnění. Hledat je teď tedy nemá smysl. Ale pokud to udržíš v paměti, hledej na podzim.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jinak tu panev mam chvili, tak zatim nevim, co se s ni stane pouzivanim
    byl to darek k Vanocum
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DEVIL: hele mne se rozpadala ta prvni varka bez poradnyho zahusteni, tze to psysllium dost pomohlo dalsim bobkum

    mam indukci a tuhle panev
    Pánev SmartCLICK ø 28 cm | Eshop.tescoma.cz
    https://eshop.tescoma.cz/...AHDl5x_U7nrr7QOWP_4qfFq3e4Oz6m0zZUXsCuR0rcrOvpNObWWkVywiQj8aAlg7EALw_wcB

    trochu jsem to potrela oliv. olejem pred samotnym opekanim
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KASUMI: to sem zkousel podobnej recept, akorat s normalnim uvarenym bramborem. ale jak nemam na indukci spravnou panev s neprilnavym povrchem, tak se mi ty krasny 'patties' co sem uhnacal uplne rozmrdaly na sracky, tak sem se nastval, zbytek odpekl z panve pomoci vody, prihodil zbytek brambor a mel sem rybi polivku. vztekle sem ji dojidal druhej den a premejslel ze si koupim https://misen.com/products/nonstick-pan tam ale na reviews pisou ze se na indukci zkrouti a je k pak hovnu a vse se pripejka. co je na tom pravdy? kdo co ma za panev s neprilnavym povrchem?
    na cem varis ty kasumi?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jim ted dost malo ryb.. mam spoustu tunakovych konzerv, ale nejak se nemuzu dokopat je snist.. a narazila jsem na tenhle recept a musim rict, ze to bylo ok zpracovani konzervy.. akorat jsem nemela strouhanku, tak jsem tam dala psyllium a dala jsem ho tam moc, coz to trochu zkazilo.. ale pred pridanim psyllia (mela jsem cast varky bez, jen s trouchou mouky z cervene cocky), to bylo fakt dobre
    to psyllium to moc oslizlo a zneutralizovalo
    Sweet Potato Tuna Patties Recipe - Primavera Kitchen
    https://www.primaverakitchen.com/sweet-potato-tuna-patties/
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: ja vetsinou delam centralni planovani tak, abych mohl kombinovat a upotrebil vse do posledni nate. kdyz chci varit neco z morskejch plodu/ryb tak vezmu vic citronu, nejdriv oloupu, kuru nahazim do cukru a kdyz mam vse pripraveny tak varim. snazim se to sladit s tim kdyz mi dobehne kombucha. udelam jidlo, pouziju tam citron stavu, zbylou vyleju do vychladlyho zcezenyho syrupu, naredim kombuchou, aby to trochu perlilo a zasednu k jidlu a piti a libuju si v pocitu, jak sem vsechno svedomite pouzil :) jsem tuze zvraceny clovek!
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    prosím o doporučení na Asia eshop, ověřený, kvalitní, levný, širokospektrální, prostě ten nejlepší.. díky
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: oka, takze to ale neni k upotrebeni zbytku, ale spotreba celejch citrusu a plodu :-D takze to zas takova vyhra neni.

    Ale diky, todle jsme si delali v baru no. respkeitve, tam jdes jenom po ty kure a cukru, nedavas vody, prirozene.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: jako vsechno z ceho chces sladky piti - nahazes ovoce/kuru z citronu ci pomerance (bez toho bilyho) do cukru a nechas pres noc louhovat na lince. pak prides, do cukru s ovocem nalejes vodu a nechas dojit k varu skoro, aby se rozpustil cukr. pak naredis jak to chces mit ledem/vodou a u citronu/pomerancu az to zchladis tak do toho jebnes tu stavu co vymackas z tech slupek zbavenejch chudaku.
    treba ale jahody sou fakt mocny a ty po zahrati zcedis a das do nich citron stavu a cerstvy krajeny jahody!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: Jak delas tu limonádu? Respektive asi spis sirup, ze?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    IKA: asi jo no. ja mandarinkovou kuru nikdy nezkoumal. zkus si koupit vedle nich i pomeranc a pozvejkej kuru mandarinky a ke srovnani pomerance, abys vedela, kolik je horkosti v ty bily casti. ja delam pomerancovou nebo citronovou limonadu, protoze sem hroznej zid a je mi lito ty slupky jen tak vyhodit bez uzitku.
    tomu ale vzdy predchazi protrpet to loupani a okrajovani tech barevnejch slupek, ktery se pak daj do cukru, aby do nej pustily esencialni oleje. vyzkum s manadrinkami tudiz prenecham tobe. na to nervy nemam. krom toho sem pracoval na novym zelandu na plantazi mandarinkovy a od ty doby je nejim!
    IKA
    IKA --- ---
    DEVIL: Ďakujem, tak keď sa rozvarí, dal by sa urobiť sirup alebo džem?
    Sušenie, strúhanie atď asi vyskúšam..

    GEISHA: Čaj znie dobre, ďakujem.:)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DEVIL: Dobrej tip! Dik
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    este me napadlo ze sem tenkrat smichaval ususenej pomerancovej prach s cukrem a sypal sem to do kremu, kterym sem plnil pusinky z odpalovanyho testa
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    IKA: podle me mandarinky kandovat smysl nema, protoze ta jejich kura je tak slaboucka, ze se z toho stane 'omacka'. vzdy se ta kura (citron, pomeranc) at uz kvasi se soli nebo se kanduje, trochu 'rozvari' a zmekne, ale drzi pohromade, prave kvuli tomu jak je tlusta. mandarinka nikoliv.
    pred oloupanim mandarinku ale muzes chvili oplachovat v teply vode, aby pustily pripadnej ochranej povlak z vosku a po vysuseni muzes pomoci jemneho struhadla ci microplane struhadla oskrabat tu barevnou cast kury. tu muzes pak vysusit a rozmixovat na prasek, kterej pak uchovas v naky uzavreny sklenici. pak muzes sypat treba do michanejch drinku, nebo salatu. cerstvou kuru muzes taky pridavat do salatu nebo na naky kure nebo kachnu treba
    IKA
    IKA --- ---
    Prišli mi z rohlíka mandarinky a pozerám, že sú chemicky neošetrené - prosím má zmysel skúšať niečo s tou šupkou? Kandovať? (Ako?) Alebo sušiť? (A čo potom s tým?)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    to je teda nebezpecnej obchod. ja bych tam naklikal za ranec teda! vsechno vypada dost jedle
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam