• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BRUKEV: jestli je to v lete tak salat (udelal bych i ovocnej) je zaklad, k tomu dycky muzes udelat nejaky slany kolace/quiche/muffiny a talire se syrama/uzeninama. Pokud resis bezmasy varianty tak nejaky dipy a nakrajenej rapikatej celer/korenovka pripadne grilovany cukety a lilky - vsechno super easy veci na pripravu.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    S2FI: píšu si halloumi
    S2FI
    S2FI --- ---
    BRUKEV: Rizecky, skvarky, halloumi na grilu k salatu i bez?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Predbezný dotaz na jídlo pro cca 50 až 65 osob. Uvítám i teoretické tipy i prověřené rady z praxe.

    Akce: letní "garden party" po svatbě (mikro svatba nyní, akce venku až pokud se rozvolní). Začátek cca 14 hodin, konec nejlépe do půlnoci. Lidi budou průběžně přicházet i odcházet, málokdo vydrží celou dobu. I to posvatební berte s rezervou, bude tam rodina a kamarádi, máme děcka, jsme spolu skoro 20 let, tak si nehrajeme na superčuprcool fialově laděnou a do detailu vyladěnou oslavu nějaké mladé princezničky, atd.
    Místo: zázemí vesnického fotbalového klubu :D (hrnce, várnice, sporáky, udírna, gril,...)
    Budget: ani moc, ani málo. Univerzální pokrmy, žádné výzkumy.

    Co tak připravit, aby se všichni průběžně krmili?
    Základ bude guláš, to můžou všichni. Tak jak se budou trousit, bude se prostě rozdávat. Ze sladkého budou základ frgály, doplněné o nějaké vdolky. Pití čepované pivo, nějaké minerálky, víno, tam problém nevidím.

    To je základ, aby nikdo neumřel hlady. Co tak k tomu nadělat? Trochu tápu zatím v organizaci, nevím, kolik lidí bude vyčleněno na obsluhu. Grilovaná kuřata? Špízy? Objednat sele? Nějaký tip na bezmasá jídla? Různé zeleninové mísy určitě uděláme, nějaké variace na řecké saláty,...

    Jak říkám, nechci žádné výzkumy, ale rád se nechám inspirovat. Spíš bych chtěl, aby to bylo co nejjednodušší, at se zbytečně nikdo nehoní. Nechceme z toho dělat akci s X druhy jídel.
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    SA_KRA_: U nás jede na vánoce i velikonoce Vaněk. Je to voňavé, nadychane maslove, nesmrdi z toho kvasnice na metr a vždycky z různých vzorků zmizí jako první.

    Vánočka recept | Roman Vaněk
    https://www.rohlik.cz/chef/669-vanocka
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    GEISHA: Tofu banh mi :-)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    GEISHA: Samosy s tofu a curry čočkou. Pošlem zajtra recept :) má ho hlavný kuchár.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    GEISHA: nakrájet, osmažit, pad thai.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: tady se priklanim i k te ne miso variante. Je to fakt dobry.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Další varianta je zahrabat ho do miso pasty a počkat - pak je z toho moc prima pomazánka.

    Tofu | Zkvašeno.cz
    https://www.zkvaseno.cz/tofu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GEISHA: kimčchi džige - klidně bez vepřového.

    Kimchi stew (Kimchi-jjigae) recipe - Maangchi.com
    https://www.maangchi.com/recipe/kimchi-jjigae
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    GEISHA: osmahnu na pánvi a přihodím mraženou zeleninu a koření. Zrovna jsem to měl dnes k obědu :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GEISHA: ostrokyselou polevku :)
    EFFKA
    EFFKA --- ---
    GEISHA: na panvi osmazim a godim do dusenyho zeli:)
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    GEISHA: u nás je oblíbené mapo tofu (tofu + mleté vepřové)
    Mapo Tofu 麻婆豆腐 • Just One Cookbook
    https://www.justonecookbook.com/mapo-tofu/
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    GEISHA: do thai curry
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    GEISHA: rozmixuju jako pojidlo do různých pečných/smažených placiček nebo jako základ do pomazánky
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GEISHA: Dávám ho do pečenejch fazolí/čočky, když mě tam nudí vajíčko. A do kuskusu, jako rychlovku. Rozpálím tuk, opeču tofu, koření a zeleninu, zaleju vývarem, nechám přejít varem a dosypu kuskus.
    REONA
    REONA --- ---
    Já nevím, že jsem se tak - s prominutím - blbě zeptala, přitom třeba s hovězím to přesně takhle dělám, buď jen na přírodno nebo s houbami, přesně jak píšete. Asi jsem zrovna měla vypnutý mozek a návod pomohl :-) Navíc jsem zrovna měla v lednici několik sklenic vývaru od sousedky, takže je výsledek skutečně super.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam