• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    ZUZKAOU: diky, diky moc, vivat!)) otestuju. mliko taky nevim, krome nejakych random pokusu... fcb skvely, zkousela jsem driv, ale tvarilo se to, ze bez uctu/prihlaseni smula. ted to vypada ze to jede!

    jeste shanim kdyby nekdo mel oblibenyho dodavatele kajmaku...? tam jsem lina ja, zvlast kdyz je to surovina na dalsi zpracovani. tesila jsem se na farahuv a misto toho jsem si ho musela podtrhnout nesouhlasnou vlnovkou, pac mi strelil nakou razantni a teda dost neuslechtilou plesnivinu pod vickem :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZOOEY: z ruky do huby je dobrý zdroj

    Z ruky do huby
    https://www.facebook.com/groups/562872174652197


    jinak šťastná kuřata a vejce teď budou zavážet z Kobylnic, ti jsou taky moc fajn. jinak bývají na Kubáni.


    · Yesterday at 10:30 ·
    Vážení, Pražané chystáme na tuto sobotu tj.10.3. závoz až k vám domu zdarma.
    Opět nabízíme Kobylnická vejce (L , XL 7kc, M 6.50) a Selská kuřata(1kg 180Kc).
    Dále nabízíme paštičky pečené z drůbežích jater, ghíčko, klobásky uzené na buku...
    Pište nám,prosím, na naše stránky do zpráv, uveďte prosím svoji přesnou adresu a telefon budeme rádi za objednavku za 400 kč. Těším se na vás. Odkaz na stránky:https://www.facebook.com/Dvůr-Kobylnice-359641850789173/


    Hovězí a občas mají i veřov beru z loužnice přes KPZ
    Statek Ploužnice
    http://www.plouznice.cz/
    https://kpzinfo.cz/


    co mi chybí je zdroj čerstvýho mlíka, protože jsem líná jezdit do říčan.
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    ZUZKAOU: diky moc za tip, vyzkouseno. sok z rozvozu do 24 hodin ze zcela nahodne/omylem uskutecnene vikendove objednavky. kdyz prisel potvrzovaci mail, ze to hned bude, tak jsem to nebrala vazne, pondeli je daleko... dorazili v nedeli dopoledne)) nastesti toho meli vic a nejeli jen kvuli tomu. prijemna kombinace rozumnych podminek, produktu a servisu. dlouho se mi nedarilo neco podobnyho najit pote, co predchozi normalni dodavatele prestali zavazet. jeste otestujem :) zelenina a ovoce OK, rekla bych adekvatni tomu, jak pises.

    + nemate nekdo ozkouseny tip na podobnyho system na maso/mlecny vyrobky?
    EJDM
    EJDM --- ---
    *heavy salivating*

    The Spicy Cumin Lamb Burger, an Anthony Bourdain Favorite.
    https://www.youtube.com/watch?v=XzxETki1oz8
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MIST: krokety!! Diky ti :)
    Ostatnim tez, ale krokety vitezi.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    MATHEA: co bulgur?
    MIST
    MIST --- ---
    MATHEA: krokety
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    MATHEA: co halušky? není to sice moc daleko od noků, ale mě by k tomu bavily :) tak nevím, jestli na ně uplatňuješ stejné omezení jak ty noky...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Poradite alternativni prilohu? Uvarila jsem si super hovezi na cesneku, zejtra si k nemu udelam jeste spenat, ale nemam rada bramborovy knedliky, noky jen s kremovejma omackama. Jen klasicky brambory, nebo vas napadne neco lepsiho? Kombinace ryze a spenatu se mi trochu ekluje :)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    BRUKEV: Jenom u guláše pozor v létě na hygienu. Na naší oslavě jsme měli zavakuovaný vaky cca 10 porcí a jedlo/ přihrívalo se to postupně jak vznikal hlad/ chuť. (Mám známou catering firmu).

    V poslední dávce se ohřálo a najedlo cca 7 lidí v pohodě a pak poslední 4, co si ho dávali cca po půl hodině z hrnce. Tedy nebylo udržovaný teplý na výdeji. Musel se stát nějaký rychlý kazící proces, senzoricky byl guláš uplně ok, ale poblili a posrali jsme se my poslední 4 strašně ( vč. vysokých horeček).

    Do teď se křižuju, protože před náma to jedli malý děti.

    Je jasný, že tam nebude šoker atd, ale fakt si to pohlídejte, žádné množství pálenek, slivovic etc to nezachránilo..:

    Vděcný jídlo na gril jsou i burgery, to je taková všeobecně oblíbená věc. A pstruzi, pokud máte v okolí pstruhárnu.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    QUANTI: prase je silnej zazitek, nekde na nejaky slezine nebo na svatbe, to se vreje kazdymu do pameti do konce zivota!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: Je to tak. Ale je to stejný jak Čirina. Ja jsem do ty restaurace nemohl chodit. Bylo mi z ni proste fyzicky nedobře. Vždycky se objevila u stolu... ale zbytek rodiny to tam miloval (teda až na tátu, ten je po mne :-))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: Coz je vlastne spis tvoje skoda.. pac ty jeji recepty vetsinou funguji:)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DEVIL: zázemí fotbalového klubu FC Sokol Vidlákov, není to Allianz Arena. Prostě vesnicky fotbalový stadion. Ale zázemí na rodinné oslavy tam je, to zas jo.

    DEVIL: souhlas. Dost velkých kusů masa potřebuje dělat dlouho před konzumací a lidí bez praxe to často podcení.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    prase bývá moc, kýta je lepší
    já bych cpal hummus, baba ganoush, acuka, feta s kápií.. no k tomu se hodí perfektně ten burek a vůbec mezze, do toho bych šel já, je to chutný, dá se toho v létě sežrat hromada a není po tom těžko
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: trik je v tom ze musis zacit roznit den predem. ne kazdej to udela, pze si myslej jaky sou kadri a pak to neni hotovy..
    87HIGHFLYER: staci mit nerez stul, co pomazes olejem.ja delal ultratenky testo prave roztahanim po tom stole. rikal ze je to zazemi fotbal klubu, tak tam to urco budou mit, jesi je tam kuchyn velka
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    GENEVIEVE: priznam se bez muceni, ze ac je to asi fakt dobry, podle kamu bych neudelal ani chleba s lucinou.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MARIPOSA: nebo polévku! podle Kamu, polévka z pečených paprik, strašně dobrá.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    ZUZKAOU: To ses mi uplne trefila do chuti, diky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MARIPOSA: salát z pečených paprik. upéct z prudka pod grilem do cerna, stáhnout slupku, nakrájet na proužky přidat viniagete, trošku česneku a třeba petržel nebo bazalkou.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    My meli na svatbe jako vedlejsi jidlo celou velkou uzenou veprovou kytu. Bala jsem se, jestli ti nebude malo, ale stacilo a nebylo treba, aby to celou dobu nekdo obsluhoval.

    Slovensti pribuzni meli na svatbe vzdycky velke varnice zelnacky, ta se da kdyztak udelat i v bemasove variante pro vegetariany/vegany/zdravotne omezene lidi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam