• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KURE: hele vono se to mění i podle toho jak stará ta rejže je.
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS:
    ZUZKAOU: poměry vody a rejže pro růžný druhy jsou k mání po internetu.
    https://www.wikihow.com/Cook-Rice-in-a-Rice-Cooker
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: rýžovar to neumí, to je fakt hodně tupý stroj, který má termostat a jakmile se vyvaří voda a začne se tedy zvyšovat teplota, tak se vypne. Tudíž to aby se ti rýže uvařila dobře, tak to reguluješ tím, kolik vody tam naliješ. Což si potřebuješ otestovat, protože každá rejže je jiná, žejo. Obecně čím jemnější rejže, tím méně vody a pohybuješ se v rozmezí 1: 1,5-2 (rýže:voda)
    MOIRAIN: hele žádný zádrhel v tom nehledej. prostě tam dej věci a necht se mírně dusit.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Rýžovar. Potrebuju poradit. Mám jeden, kam se proste nasype ryze, nalije voda po rysku a zapne. Což proste funguje. A “průměrnou” ryzí. Ale když mě trochu jiná, tak to nejde.

    Mate někdo tip na nějaký ryzovar, kde se da nastavit typ ryze například? Je rozdíl sushi, divoka, basmati... dík
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: No tak fakt dík za odkaz :-/
    Už ho mám doma a jsem z velikosti nadšená, na 1-2 porce moc fajn. Ostatní vyzkouším, hlavně tu kaši k snídani ;-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    tohle je zatím nejlepší šťatné kuře z českých dvorků, co jsem zatím měla. Včetně dostatečnho množství žlutého tuku. 165 kč/kg je super

    Tradiční venkovské kuře celé s droby / Traditional whole chicken - Miluju maso
    http://www.milujumaso.cz/tradicni-venkovske-kure-cele-s-droby-whole-chicken/
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Pořídila jsem si nový rýžovar, co má i funkci pomalého vaření https://www.sencor.cz/automaticky-ryzovar/srm-0650ss
    ale je maličký (protože větší rýžovar bych "neuživila"), takže se žádný z receptů co jsem na slow cooker našla samozřejmě nevejde, dělit umím, ale není v tom ještě nějaká záludnost?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dneska si jdu pro první chřest z Kútů. Těším se, asi udělám holandskou omáčku.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    chřest kupuju tenký výhonky a jen ho rychle ogriluju na steakový pánvi, zbytek sežeru syrovej.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Dělávám ztracený vejce, ale když je víc strávníků, tak na hniličku.
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    ja jsem v sezone chrest schopnej jist obden jen orestovanej na trose oleje s maslem, zasypanej nejakym vyraznejsim syrem (treba pecorino) + cerstvy pecivo. je to hotovy za pet minut a miluju to. nez bych ohral vodu na brambory, je to ve me :D natoz nejaky slozitejsi upravy, o to jen obcas zakopnu v restauracich (kdyz se do nich jeste chodivalo). ale ty galletky me teda taky zaujaly :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: vajíčkem jak?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Já si vždycky plánuju, co všechno s chřestem udělám, a nakonec ho stejně vždycky mám s bramborama, vajíčkem a máslem. Sezona je krátká a nějak se mi to ne a ne přejíst:-)
    I když... jednou jsem udělala pokus s dřevnatejma stonkama bílýho chřestu. Vařila jsem je fakt dlouho, až změkly, a pak jsem je rozmixovala i s vodou, ve který se vařily. Použila jsem to do rizota a bylo to moc dobrý. Ale mám radši zelenej, tak to moc nedělám.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ZUZKAOU: já ji dneska v zelenině viděla, takže na rebarboru je správný čas :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    STRANGERD: hele jestli francie, tak jaksi potřbeješ bejt sezonní, jinak tě budou chodit v noci strašit všichni mrtví nafoukaní francouzští kuhaři.

    Šla bych do galletky s chřestem

    Asparagus, Mushroom, Leek, and Cheese Galette Recipe | Serious Eats
    https://www.seriouseats.com/recipes/2019/05/savory-asparagus-mushroom-leek-and-cheese-galette.html

    a pokud k tomu nějaké chody okolo, tak třeba hráškový krém

    https://www.youtube.com/watch?v=E91sTiVR4vA

    a jestli už bude rebarbora, tak bublaninu, tedy clafoutis

    https://www.bbc.co.uk/food/recipes/rhubarbandvanillacla_87825
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    rozvarenou cibuli na jemno malokdo pozna, ale cpat ji tam nemusis, taky se hovno stane
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DEVIL: hele to si vyres jak potrebujes, ale nejak mi unika smysl toho cos napsal.
    - Bud to v tom jidle poznat nelze a pak jaksi nema smysl to tam davat
    - Nebo to v tom jidle poznat lze a pak je mozny ze to dotycny pozna

    A nevim jak ty, ale ja si vetsinou zvu domu lidi co mam rad a chci jim udelat radost. A kdyz mi nekdo napise, ze nezere brokolici, tak ji tam necpu, i kdyz si stokrat myslim ze je to picovina a ze to nepozna. Tot vse.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    87HIGHFLYER: me je to u prdele, to stejne vzdycky sem, at se snazim chovat sebelip... ja totiz v hloubi duse curak fakt sem a jen tezko hraju okolo toho, ze ne zas takovej
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DEVIL: s tím to návštěva hovno pozná opatrně, pokud nechceš riskovat bejt za čůráka.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: muzes udelat variaci na cassoulet. dobre koreneny pomalu duseny fazole treba dopln misto masa treba pekne na panvi zhnedenejma korenovejma zeleninama - celer, mrkev, pastinak nebo i dobre do hneda opecenej kvetak. do fazoli muzes nalejt vyvar z masa, to navsteva hovno pozna a cibuli tam mit nemusis. aby ty fazole byly extra trida, tak muzes umejt a oloupat ty korenovy zeleniny a rozmixovat na kasi a dat je k tem fazolim a vyvaru, to bude mit fakt dobrou chut. no a pak na masle poradne opec ty korenovy zeleniny a mas vystarano.
    jako polivku udelej vichyssoise - bramboro/porkovej krem kde taky muzes vynechat cibuli, ale nemusis, protoze budes mixovat do hladka, jestli na ni neni alergie. z par starejch rohliku na masle udelas krutony a si za hvezdu. to vsechno mas do hodky a pul uvareny, kdyz namocis pres noc ty fazole
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam