• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    AIJA
    AIJA --- ---
    S2FI:
    Tu držkovou zítra spáchám a zbytek zapeču s cuketama a co lednice dá...Na másle ne, to mi je po tom blbě, bedly a růžovky se mi neosvědčily. Jinak to snad to přežijeme:-)
    S2FI
    S2FI --- ---
    AIJA: falesna drzkova nebo pecene na masle s kminem a paprikou na cerstvy chleba s plnot. horcici
    AIJA
    AIJA --- ---
    Mám košík růžovek, napadá vás co s nima?
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    KURE: pokud to nenazveš šneky, tak to určitě nikdo nepozná
    KURE
    KURE --- ---
    JESTEDMAN: a dá se poznat, když z toho ty šneky vynecháš? :D
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    šneky jsou nejlepší v omoletě s petrželkou na bagetce s máslem. dobře se to jí.
    pirohy
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TOOMIX: Ja mela velke uspech na gril se snekama z cukety a slaniny. Dlouhej platek cukety, na to slaninu po cely delce, smotas do sneka a spichnes paratkem. Mozno do mezivrstvy pridat syr.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TOOMIX: nejlepsi 'crowd pleaser' jsou mini parecky v listovym teste. k tomu nakej dip. do lednice to hned nemusi a strasne se po tom prasi. na gril kamen bych vzal kureci prsa, narezal je na tenky platky, nalozil do oleje nebo jogurtu s nakym korenim a pak si muze kazdej klestickama hodit par platku na sutr a jestlis krajel fakt na tenky platky, tak je to minutka. jako zeleninu bych dal cuketu, kterou bych skrabkou na brambory dal na dlouhy platky, aby se delala rychle. prilohu naky dobry chipsy nebo corn tortilla chipsy, aby tam bylo neco krupavyho
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOOMIX: na gril kukuřici https://www.seriouseats.com/mexican-street-corn-elotes-recipe

    jako přílohu - teploty docela slušně snáší tabouleh, pokud se do něj rajčata přidají před podáváním.


    A na dipy jsou experti turci - prostě vezmou věci, dají je do jogurtu a je to skvělé!

    1 Technique 4 Meze Recipes! Great Way of Making Carrots, Cabbage, Celeriac, Black Carrots a Feast!
    https://www.youtube.com/watch?v=Yh0UnTQ0fgI
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    TOOMIX: na gril respektive kámen jsou super quesadillas, směs připravíš předem. Výhoda je že to pak můžes využít i jako ten snack. Dip buď guacamole nebo je super tahini jogurt citron bylinky. Další dip babaganus - lilek hodíš na kraj ohně do zhavyho, když je opalenej tak vzít vnitřek smíchat s tahini, soli, olejem citronem a římskej kmín. Já mám pak rád plněný žampiony, ale s tím je dost srani.
    KURE
    KURE --- ---
    TOOMIX: bramborova / cuketova buchta
    PETATA
    PETATA --- ---
    TOOMIX: šneci nebo tyčky z listové těsta a quiche, ten u nás milují všichni
    Nebo i slané muffiny
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Máte prosím nějaké tipy na "chuťovky" typu slaný závin, které nemusí hned do lednice a hodí se na zahradní oslavu pro 8 dětí (3-7) a 10 dospělých? Případně uvítám i zajímavé tipy na grilování (grilovací kámen) kromě ryb a klobás. Kdyžtak i nějaké dipy. Díky moc
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CMLKA: Podle toho, ze cizrna je tvrda i po dvou hodinach vareni bych rekla, ze je i klidne mozny, zes dosahla nejvyssiho stavu uvareni :).
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    he mam trochu podezreni, ze se mi povedlo uvarit polivku z takovejch tech fazoli, co ma clovek na predpejkani krehkyho testa :)) I po velmi dlouhem vareni jsou stale trochu tvrdy. Nebo myslite, ze bych je neuvarila vubec?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    AIJA: jo, když DEVIL píše o jídle, dělaj se mi chutě jak blázen.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DEVIL: Boze ja bych si dala dobrej ryzovej nakyp ❤️❤️❤️
    IKA
    IKA --- ---
    AIJA: Myslím že sa tu pečú dve verzie ryžového nákypu: bohatá a šťavnatá, kde sa používa veľa vajíčok; a chudobnejšia suchá, kde ich je úplné minimum.

    (Vraj sa kedysi dievčatá, ktoré slúžili vo viedenských domácnostiach, naučili recept, ale nie všetky si mohli po návrate domov dovoliť tú "bohatú" verziu, tak vznikla aj tá šetrná.)
    AIJA
    AIJA --- ---
    DEVIL:
    Kompotů mám dost z loňska a potřebuju se jich pozbavovat, tak určitě šetřit nebudu.
    Ty o tom tak zaujatě básníš, že to snad budu jíst i já:-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    AIJA: nejlepsi je, kdyz to vychladne! to pak zbyde a jak je rejze hladova, tak pak studeny to je jeste lepsi. ja na to dycky s babickou chodil, dokud sme to svorne cely nesezrali.
    a s tema vejcema... cim vic toho udelas, tim jich pak potrebujes vic, aby se udelal mocnejsi ten snih a zloutky, aby tu rejzi pekne ochutily. tak toho nedelej nakladak. a nesetri na tech kompotovanejch merunkach, nebo budes za zida jak kucharky ve skolni jidelne. nevim co mely za normu ale v nakypu sem videl dycky jen zbytkovej slem tech merunek. kdyz sme to delali doma, tak do toho zahucely treba 2 velky sklenice
    AIJA
    AIJA --- ---
    DEVIL:
    Hned o víkendu to upeču s vajcama:-) Já tyhle rýže nebo rohlíky na sladko nejím, ale u ostatních si určitě šplhnu!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam