• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MONROE: Mě se k salátu hodí i pečená kachna, takže tady neporadím. To pořád může být všechno😂😂😂

    Rolada
    Pecinka..
    MONROE
    MONROE --- ---
    KASUMI: Neco, co se hodi k salatu, no. :)
    Asi ho chci trosku prekvapit a potrenovat.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MONROE: vepřový je dost široký zadání. A má to být jako večeři na Štědrý den? Pak taková typická bude asi pečená šunka
    MONROE
    MONROE --- ---
    Ahoj, sice s predstihem, ale uz resim Vanoce.

    Budu s kamaradem co ji jen veprovy. Rizek se mi moc delat nechce.

    Nejaky napad, prosim? :)

    Diky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Tak růžovkovou smršť jsme přežii, ale některý lidi to odmítli jíst!:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GEISHA: přidat do salátu z čerstvého zelí, zabalit spolu se sejrem a nějakým salámem do listového těsta, nakrájet šneky a upéct. strapačky, popřípadně zapéct s testovinami a uzeným. Kynuté pirožky plněné zelím a uzeným.

    A quiche taky nebude marnej

    Sauerkraut, apple, and bacon quiche | Recipe | Kitchen Stories
    https://www.kitchenstories.com/en/recipes/sauerkraut-apple-and-bacon-quiche
    MIST
    MIST --- ---
    GEISHA: cmundu po kaplicku? reuben sandwich?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: absolutně nepopírám, že ten pocit máš, ale nemělo by to být, leda že bys měla štěstí na zmetky, ten vnitřní obal musí být absolutně inertní, alespoň po celou garantovanou dobu trvanlivosti
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: Posledni dobou mi konzervy, blizici se datu spotreby, chutnaj divne kovove :((
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GEISHA: co zapečené brambory se zelím a masem (mletým, uzeným, podle chuti)?
    pokud máš remosku, ani nebudeš muset roztápět troubu; pokud ne, teď v týdnu má být kolem 22C a to se trouba ještě zapnout dá :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CERMI_FOX: vzhledem k tomu, že patrně jde o snížení příjmu sodíku, tak nahradit chlorid sodný glutamanem sodným asi úplně fungovat nebude


    GEISHA: konzervy, kde je "minimální trvanlivost" jsou obvykle konzumovatelné roky po tomto datu, takže pokud to nevypadá dle oko a čuchometrického textu divně, klidně konzumovat

    a použila bych jako normální zelí
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Salt craving: The psychobiology of pathogenic sodium intake
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2491403/
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: mozna to je klic k ty diete. dostanes doporucit vyjmout ci snizit sul ze svy stravy, coz ti v podstate neprimo rika, ze se mas vyvarovat prumyslove zpracovanejm jidlum, ktery vzdy nakou miru soli maj. takze si musis varit vsechno ze zakl. surovin....
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    YOT: nekde jsem slysela, ze do salatu misto soli dat citron, ale to nebude pouzitelne vsude
    Navic sul je snad ve vsem koupenem
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DEVIL: No tma jde o tu toleranci, viz Alexis. Proste solnej detox.

    Ja teda solim ohromne moc, nastesti mne to nevadi, ale kdyzych to potrebovala omezit, tak zvolim tuto cestu.
    YOT
    YOT --- ---
    No parada díky všem.
    U te pálivosti- pikantnosti je problem ve mě. Mijuju bezny pepř ve vsech podobach, ale pro me je to strop co se palivosti tyce. Libeček jsem raky zapomnel ze existuje a zajimave zni i to LSD;) Ten solnej detox dokazu asi potvrdit. Obdobnou byt protichůdnou zkusenost m z doby kdy jsem prechazel ze szravovani rohlik se salamem na syrovou zeleninu vic jak 60%jidelnicku. V podstate vsechna zelenina byla z pocatku bez huti a necyrazna a dneska se muzu utlouct po tortile se salátem,:)))
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    YOT: napadá mě ještě glutamát, ať už uměle nebo lépe přírodně - tj rybí/ústřicová omáčka, vývary, miso, houby. Ostatně zmiňované LSD v sobě glutamátu obsahuje hafo.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    no vidis libecek! ten je mocnej taky a dava jakoby slanou zemitou chut! ten mi uplne vypad
    nebo se prodavaj i ty ruzny rasy na wakame. tak se podivat kolik maj salt content a kdyztak vyprat a sypat taky do jidla. tam ale ta sul bude.
    zkusit nesolit uplne je teda dost radikalni, ale asi to bude uplne to nejlepsi reseni..
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    YOT: petržel mi vůbec nejede, místo ní dávám libeček
    Začínala jsem nějakou bylinnou směskou (v podstatě vegeta bez soli), pak jsem zkoušela různé asijské kořenící směsi bez soli a snažila se ladit jídlo víc do pikantna a kysela, jak píše DEVIL.
    Taky hodně používám oregáno a mám ráda středomořskou kuchyni, kde mi ta sůl nechybí.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    FAT: Sůl je stejně návyková jako cukr, takže když si dáš solný "detox", tak ti pak i jídlo s menším množstvím soli bude připadat dost slané, problém je ten první týden až měsíc, než si zvykneš. :)
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: Tak to bych nejspíš nejedl nic. Sladké nesmím a neslané si nedokážu představit. Jo, jasně, vím že je to pro někoho nutnost, ale byla by to muka.
    😉
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam