• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ADALIM: ja neopeceny karbanatky mrazim bezne
    ADALIM
    ADALIM --- ---
    Zdravím, potřebuji radu: můžu zamrazit syrovou hmotu na sýrové karbanátky (nastrouhaný eidam, vajíčko, strouhanka ) nebo to je blbost? Potřebuji to převézt na příští víkend, tak jestli to mám raději mrazit už udělané...diky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IKA: jasně, normálně na slano do láku, klidně s další zeleninou.
    IKA
    IKA --- ---
    ZUZKAOU: Ďakujem veľmi, si skvelá.:)
    Trniek som nazbierala iba osem ks, preto ma napadli drienky (ale teda trpkosť v nich cítim, tak možno je to nejaký iný kultivar? Alebo proste neboli dosť zrelé?).

    A šli by z nich urobiť také tie akože umeboshi? Pekne červené už sú samé osebe.:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IKA: hele s dřínkama bych to nedělala, jsou mnohem jemnější, imho to naložení do takhle velkého množství soli je vysuší na troud a nemusíš je znavovat trpkosti jako trnky. Jestli je chceš jen v soli, tak bych je prosypala tak 4-5 % procenty soli v nějaké sklenici a nechala to zvkasit takhle.
    IKA
    IKA --- ---
    Ešte k tým drienkam: ak by som tie nie úplne zrelé skúsila zavesiť ako trnky v soli tu> https://www.zkvaseno.cz/bobule-iii-slane
    bude z toho niečo kvapkať? Alebo si to kľudne môžem zavesiť aj do obývačky?:)
    ZUZKAOU, prosím?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Lasagně podle Babishe, co jsme měli o víkendu, vyšly děsně dobře. Základ je nedávat bešamel, ale ricottu :-)

    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    87HIGHFLYER: diky! to vypada moc dobre.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ANDREJKA:
    Celeriac and lentils with hazelnuts and mint
    https://ottolenghi.co.uk/recipes/celeriac-and-lentils-with-hazelnuts-and-mint
    Tohle je skvělý
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    nejaky skvely recept se zelenou cockou, prosim?
    IKA
    IKA --- ---
    ADELHAIDA: rafinované.:D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    IKA: Tady https://www.receptyonline.cz/recept/napoj/drinkovy-liker/ je recept na likér. Ale po zkušenostech s ořechovkou bych ty dřínky trochu podrtila, jen jemně, a zalila je alkoholem. Ředit ani sladit by se to podle použitého druhu alkoholu už zolik nemuselo. Jen teda na dřín to chce něco míň výraznýho. Vodku, nebo tak, dobrej by mohl být kalvádos. Do ořechovky se dá nalejt skoro všechno.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    IKA: To by právě šlo. Použiješ nějaký darovaný alkohol na výrobu likéru a rukodělný výrobek někomu daruješ (když to bude dárce původní lahve, tím líp). Teda, pokud se dřínky nakládají při výrobě, já mám zkušenosti jen s ořechovkou.
    IKA
    IKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: ďakujem, alkohol sa nám doma hromadí aj bez jeho ďalšej výroby, tak to asi ani nebudem skúšať.:)
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    Mám v mrazáku už asi 3 měsíce falešnou svíčkovou a ráda bych ji zpracovala, máte nějaké jednoduché avšak chutné ripy? Vlastním pomalý hrnec.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    IKA: Sestra z nich dělá likér.
    IKA
    IKA --- ---
    Kúsok od nás dozrievajú drienky, možno z nich skúsim uvariť džem. Máte prosím ešte nejaké tipy, čo by sa s nimi dalo podniknúť?
    TOM
    TOM --- ---
    87HIGHFLYER: eko-friendly ebook (alza ani albatros kupodivu nenabízí) here:
    Sedm způsobů jak se radovat z jídla [e-kniha] Michal Hugo Hromas | Palmknihy.cz
    https://www.palmknihy.cz/ekniha/sedm-zpusobu-jak-se-radovat-z-jidla-325915
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KURE: Tak dělat omáčky na bešamelovým základě bez jíšky je blbost, ale v guláši bejt nemusí. Ne že by to s jíškou nešlo dobře. Jen že... mám dodneška zážitek z toho, jak spolubydlící celej den vařila dančí guláš na párty a pak... do něj nasypala instantní jíšku. Bylo to tak rychlý, že jsem jí v tom nestačila zabránit. Když jsem jí chtěla urazit pazoury, tvrdila, že jíška je složitá.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja chapu ze se da zabijackovej gulas jist i nezahustenej. leta jsem ale chodil do jidelny/reznictvi 'u supu' (rip) a tam byl vzdycky alespon trochu zahustenej a to je pro me standart. taktez nema bejt moc paprikovej a celkove do cervena, protoze by mela vyniknout chut tech ruznejch mas a vnitrnosti v tom. takze ala jitrnice. sul, pepr, cesnek, majoranka, popr. bob list a novy koreni ci jalovec
    KURE
    KURE --- ---
    Chudák jíška. :)
    Mouka a cukr je v čemkoliv na co potravinářský průmysl jen pohlédne, ale každej začne tím, že z jídel vyhodí jíšku, čímž svojí spotřebu sacharidů "zachrání" tak o 5gramů.
    Jestli jíšku používá francouzská haute cuisine, určitě to má nějaký důvod. A ten důvod je, že to je nejchutnejsi a dosáhne se nejkrémovější omáčky.

    ADELHAIDA: poměrně odvážné tvrzení, vzhledem k tomu že bude problém se dohodnout alespoň na tom, co všechno je guláš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam