• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    IKA
    IKA --- ---
    Ak ešte niekoho zaujímajú tie drienky, čo som tu pred nedávnom spomínala, zatiaľ som ich používala takto:

    - džem, veľmi dobrý, ostáva v ňom trochu trpkosti a to je práve zaujímavé, asi by bol z nich dobrý aj sirup.

    - ako odpad z varenia džemu mi ostalo celkom dosť dužiny a bolo v nej ešte stále dosť chuti, skúsila som ju vysušiť a rozmixovať na prášok, je z toho taký falošný sumac, celkom fajn.:)

    - skúsila som ich pár experimentálne vysušiť čerstvých (odrezané kúsky dužiny), a je to dobré, dali by sa tým asi nahradiť sušené brusnice, ale tá príprava je náročná a nechce sa mi s tým babrať - odkôstkovanie je za trest a ak by som to sušila s kôstkou, asi by to oddeliť nešlo už vôbec.

    - časť som naložila "ako olivy", samotné do silne slaného roztoku, zatiaľ čakám na výsledok.

    - naloženie na slano s inou zeleninou čaká, kým budem mať na to trochu viac mentálnej kapacity.:)

    - no a mám tu na linke misku drienok, ktoré postupne ešte dozrievajú, takže ich priebežne jeme čerstvé (pripomínajú višne), ale už som ich aj dávala na koláč k inému ovociu, upiekla s dulami a slivkami v rúre a dávala k palacinkám, atď atď.. Myslím, že by šli dobre aj k nejakému mäsu, možno k nejakej divine, alebo proste na odľahčenie niečoho tučnejšieho, neviem..

    (Máme kúsok od nás fakt veľký strom a tuším to nikto iný neoberá, tak som ich už pár kíl postupne spracovala..)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI: Dneska zase butter chicken dle tohoto receptu, tentokrát ale s normálním jogurtem a smetanou a je to fakt dobrý. Na podzim skvěle zahřívací. Moc fotogenicke to jídlo ale není :)

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MOODYCAT: ja ho davam do mrazaku
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA: aha, nebudu mít půl šuplíku v mrazáku dýňové pyré a kostky, díky ;)
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    KOCHANSKA_CH, ZUZKAOU: skvělý, díky, to jsem chtěla slyšet :-)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: Leda do sklenic, no.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ZUZKAOU: A do tech plechovek si to mam zakonzervovat taky v domacich podminkach?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAKOBYLKA: rozhodně - bude v tom navíc víc kvasinek a bude to víc kyselé, takže to bude lépe kypřit, než kupovaný.

    MOODYCAT: kdyby září nebylo tak zběsilé jak je, tak ti ho snad vyrobím :-D Upečeš omaštěnou a mírně osolenou dýni a rozmixuješ.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    PAKOBYLKA: Domácího kefíru bych se vůbec nebála.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    prosím, když je v receptu na muffiny kefír, můžu tam dát místo kupovaného kefíru kefír z tibetské houby? Mám ho teď dost, takže by se mi to hodilo, ale nevím. Chuť asi neřeším, protože ty muffiny jsou hodně čokoládové, což přebije všechno. spíš mi jde o to, abych to nevyhodila, protože kupovaný kefír má "něco", co ten z houby nemá a naopak
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KAKIHARA: v tom pripade mozna i Marks a Spencer, Tesco nebo Iceland, ale to jen tak strilim...
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    MOODYCAT: v candy storeu jsem to ondyno zahlíd.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    B3TL: Jasne, a taky si misto toho muzu dat radsi chleba, vzdycky diky.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    B3TL: Známe, ta muži nevyhovuje.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Prosimvas, netusite, kde koupit dobre dynove pyre v plechovce? Vcera jsme to meli na kurzu a prislo mi to docela dobry, jen ted to nemuzu vicemene nikde najit krome Marka a detskych prikrmu...
    B3TL
    B3TL --- ---
    ADELHAIDA: a kucharkaprodceru.cz znate?
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    TRISSIE: Jojo, existuje mnoho variací jak správně připravit těstoviny, přestože jedu pořád klasiku (při které se ostatně taky těstoviny dovaří přímo v omáčce), tak jsem si oblíbil i přípravu Pasta Risottata. U krémových omáček, kde zahušťuje jenom škrob z těstovin (Gricia, Cacio e Pepe) je to velmi šikovné.

    Pasta Perfetta: le cinque cotture - Luciano Monosilio
    https://www.youtube.com/watch?v=DK3FC1cQPKg&t=54s&ab_channel=ItaliaSquisita
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: imam baldy. skvosný a jednoduchý.

    Imam Baldi aneb když Imam omdlel
    https://www.nikosuvrohlik.cz/single-post/2015/06/21/imam-baldi-aneb-kdy%C5%BE-imam-omdlel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam