• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SARAJ: ano, díky!
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    TOOMIX: holubce.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Prosím vás, jak se nějak oficiálněji jmenuje kapusta/zelí plněné mletým masem a rýží? Vím, že to má nějaký název (podle ptáka?), ale nemůžu si vzpomenout. Díky
    NYA
    NYA --- ---
    RUTHLESS: jo, jo :) je to součástí širší každoroční postní sbírky, která se jmenuje Postni se. pokud by tě zajímalo víc (jsou tam podrobnější informace o komunitním centru Tahaddi v Bejrútu), můžeš se podívat tady
    Komu pomáháme | Postnise
    https://www.postnise.cz/komu-pom%C3%A1h%C3%A1me
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    NYA: rikas, ze si koupim zajimavou kucharku s peknejma fotkam a jeste vam pomuzu penezma na dobrou vec v Libanonu?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NYA: Smartpress má skvělý věci. Mrknu na to.
    NYA
    NYA --- ---
    k půstu moji kolegové vydávají Postní kuchařku. je to součást fundraisingu pro náš humanitární projekt v Libanonu, kde podporujeme centrum Tahádí, kde se vzdělávají děti syských uprchlíků, které nemohou chodit do normální školy (protože nemají doklady, apod)

    nevím, kolik jsou to recepty pro děti (můj syn nejí skoro nic, co nezná) ale třeba by za ni byl někdo rád

    POSTNÍ KUCHAŘKA – od kořene po nať: možnost PŘEDOJEDNÁVAT | Smart Press - Originální české kuchařky a další výjimečné knihy
    https://www.smartpress.cz/postni-kucharka
    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    PROMETHEA: nejspíš byli v těch 20. letech modernější, dá se k tomu vracet :-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: jako single serving to bude pracna mrdka s nejistym vysledkem. muzes to udelat i ve forme na babovku kdyz na to prijde...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: Myslíš, ze by to patecko šlo dělat sólo v miskach jako jednoporcovky? Nebo je lepší velkej komplet. A mám jen silikovou nebo klasickou plechovou formu, to je asi ok, ne? Všude jsem viděl v receptech jen tu rozkládací.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    QUANTI: Mne syn naopak maso moc neji, takze to resim: hromadou vajec, tvarohovyma pomazankama - tunakova, vajickova double win. Pecu s tvarohem, treba tvarohova babovka je proste samej tvaroh. Lusteniny obvykle rvu do omacko-smesi a la kari - cervena cocka, cizrna se tam v pohode schova. Hrachova polivka je taky vcelku oblibena. Marna neni ani quinoa, bud ji micham jako prilohu do ryze/bulguru nebo je fajn i do polivky.
    A propasovavam seminka a orechy do ovesne kase :)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    CHORCHEOS: to si neodporuje, vždyť moderna je už minimálně sto let stará :)
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: jsou lidi co fakt držej půst kdy nejí nic 30+ dní.
    rekord je něco málo přes rok.
    CHORCHEOS
    CHORCHEOS --- ---
    PROMETHEA: nevím jak moderní, ale tohle říkala už prababička.

    HAR4NT: tím si nejsem taky úplně jistej :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    ne to je hladomor
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    A ja si tady celou dobu myslim, ze pust znamena, ze se neji nic, tak jsem si rikala, ze tech 40 dni je docela vyzva...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Navic mi teda na tedlech cirkevnich pustech vyhovuje to, ze je to presne ohranicene a dane a ma to nejaka "pravidla", ktera si clovek uz nemusi nijak vymyslet sam.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PROMETHEA: jak rikal nas farar "a ne ze si vy, co jste vegetariáni, budete myslet, ze mate splneno!" :-)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    já znám (a mám ve svém okolí) různé varianty moderní interpretace půstu: někdo nejí maso, někdo přestane jíst čipsy/sladké, někdo si odříká sledování sociálních médií, alkohol, někdo drží očistnou dietu...vysvětlení je takové, že by se člověk měl zříct toho, co má rád a způsobuje mu potěšení, a není to omezené jen na jídlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam