• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    FAT: Nejsi sam, kdo to povazuje za dobre. A je to adorovane v Pratchetovi, takze to musi byt pravda! (uz si nepamatuju konkretne kde, ale v jednom odstavci se chvalilo kari nebo tak neco, ze melo obzvlaste mnoho krupek a slachovitych kousku)
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: Ufff... Nebýt několika souhlasů, mysel bych si, že jsem docela zvrhlej...
    :-)
    Já tedy sním i ty zbytky šlach a kloubů (kuře) bez problémů. Nejpřírodnější kolagen.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KURE: v něčem jo, ale vař furt nadvakrát :))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MOODYCAT: tak z hlediska potravinarske technologie maso neni jen svalovina, ale i tuk,povazky, cevy nervy a takove ty veci, co ve svalech byvaji taky :)
    KURE
    KURE --- ---
    QUANTI: tak jestli jste doma 2vs2 tak to je asi idealni ne? :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LUCIASHECK: mně se doma frfňaj, když udělám třeba masovou směs z prsou. Takovou pakáž mám :D (teda muž a jedno dítě, druhý je se mnou tým prsa :D)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    QUANTI: Ja stehna miluju peceny. Ale to je jedina uprava, ve ktery je miluju. Stehenni rizky? Stehenni kousky? Brrrrr. Stavnatejsi my ass.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (kůže je výjimka, co má kůži, je kámoš :D)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ale říkám, já moody chápu, mě to bílý v krkovici taky neuchvacuje... nemám ani ráda moc tučný maso, radši "suchý" prsa než stehenní řízky s bordelem (šlachy, zbytky kloubů...), i když si všichni pochvalujou, jak jsou "šťavnatější".
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ETERNITY: já žeru i kůži z lososa, když je pěkně vypečená :)) kosti teda ne, no :D
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    MOODYCAT: ty heretiku!!:)
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: v takovém případě je skutečně lepší si koupit kotletky/pečeni než krkovici :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ANABEL_LEE: Nevim, ja jim maso, ty veci okolo jsem nikdy nejedla (ani teda nebudu), ale clovek se kazdy den uci neco noveho :).
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MOODYCAT: já tomu nerozumím, jaký bílý věci se vykrajují? krkovici jím běžně a pokud koupím bez kosti, tak jsem nikdy nic neodkrajoval a nevím, že by se to mělo dělat.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MOODYCAT: tak ses doktor, povazka je taky soucast masa, kolagen, elastin a tak - to je protein - ano je to k jidlu :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: I was today years old, kdyz jsem zjistila, ze ty bily veci jsou taky k jidlu? Vzdyt to neni tuk, ten by se vypekl…

    COZE

    Mind blown, jakoze fakt :).
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: To je rozdíl mezi námi. Já to jím všechno, nic nevykrajuju.
    :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FAT: No ale na taliri to pak musis okrajovat a vykrajovat, jakoze pro me je to “moc prace”, abych se dostala k masu, neco jako kdyz musis lososa vyloupavat z kuze nebo tahat kosti z ryb…me pak to jidlo vic sere nez tesi.
    FAT
    FAT --- ---
    MOODYCAT: Ne, nevykrajuju. Koupím krkovici bez kosti a nakrájím potřebně silné pátky a tepelně upravuji.
    :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MOODYCAT: mno, eh, většina lidí to jí i s tím žvejkavým okolo masa :)) já to taky nemusím.
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: to co vykrajuješ je to nejlepší :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam