• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MOODYCAT: hele, já ti rozumím, ale rozumím i Adelhaidě. Naše děti zas měly jeden čas závislost na Brumících a jakkoli nejsem biomatka a trocha cukru ani nějaký ty aditiva pro mě nejsou zlo, tak u toho balenýho trvanlivýho pečiva mě to už docela děsí, čím vším to musí bejt narvaný.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Já na to mám od tý doby takovou chuť... :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Jak tak na to koukam, tak bych asi radsi koupila Strudliky za ty 4,90.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Tak to jsem se zas něco přiučila:-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: štrúdl je (možná překvapivě) naprosto správně, to jen můj slovník v telefonu má štrůdl s kroužkem a byla jsem to líná opravovat.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Jojo. Jsou to malý pivní štrůdlíky (ta věc od Kubíka se fakt jmenuje ŠtrÚdlík, neprepsala jsem se:-)).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: pivní jako na pivní štrůdl?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Mimochodem, kdybyste měl někdo recept na něco, co připomíná Štrúdlíka od Kubíka, budu vděčná.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ANNIKA: Ve snaze presvědčit děti, že existuje i něco lepšího, než Štrúdlíky od Kubíka, jsem dost experimentovala. Úspěch má:

    1. Klasický pivní těsto, vyválet, nařezat rádýlkem čtyřúhelníky, vložit měsíčky jablek, poskořicovat, příp. pocukrovat, péct. Díky jablkům v kuse z toho při pečení nic neteče. Zkoušela jsem i hrušku a pomeranč s čokoládou.
    2. Buchty, ale neskládat je na pekáč, alébrž je jako vdolečky poskládat na plech. Člověk se vyhne tomu, že se trhaj a jak maj kůrku, neokoraj tak rychle, takže je moje děti byly ochotny požít i třetí den.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    BONEMINA: Mam 61 - 62. Vypadaji teda skoro cerne, ale jsou dobre a do buchet pouzitelne:)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNIKA: nejstarsi mam ve spajzu jahodovy dzem rocnik 92, ale ten je pamatecni a otevru ho jedine v pripade nejakeho valecneho hladomoru :D
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    BONEMINA: Ježíši, čtu "předválečné" a říkám si, co to je za druh, nebo jestli máš nějaký hodně zajímavý zásoby ve spajzu... :-D

    Kdysi jsem to zkoušela a trvalo to věčnost a ještě to všude vyteklo. Ale šanci tomu ještě dám!
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNIKA: od te doby, co jsem zjistila, ze predvalene listove testo se da behem par minut udelat i v sendvicovaci, mivame ruzne tasticky s minimem prace.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ANNIKA: skořicové šneky, makovky (loupáky), všemožné plněné taštičky ( i z listové těsta), cookies, vločkové sušenky, linecké, muffiny na desítky způsobů (banánové, čokoládové, mrkvové.. )
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNIKA: muffiny a kynuté šneky?
    případně z "kusů na plech" tvarožník, ten se nematlá :-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Máte někdo tip na rychlé svacinove pečivo? Ideálně kusové, bafnout a jít, ale ne strávit věčnost zamotavanim koláčů? Uriznout kus z plechu s náplní nahoře není úplně ono, matla se to, tak přemýšlím, na co přejít :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DOOMBRINGER: To je dobrej nápad!
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    JAJITA: Jdi si pro to vino vedle do hospody. ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (a u nás to mají třeba i Vietnamci)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JAJITA: dá se koupit cca dvoudecka, takové to balení, co prodávají v letadlech a vlacích :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam