• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MIC: Kološvárský zelí.
    GALE
    GALE --- ---
    MIC: Halušky se zelím a uzeným
    MIC
    MIC --- ---
    Máme ještě hrozně moc kysanýho zelí a nemůžu najít nic zajímavýho než klasiku (segoš, zelňačka, boršč, smažený v placce, kroupy a uzený)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ADELHAIDA: Nemyty brambory jsme nezkouseli, protoze zachazeni s nima je pro nas prilis unavne.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: A nemytý brambory jsi zkoušela? Mě vydržej podstatně dýl (taky spížka pod linkou v kuchyni, v zimě jde i balkon) ty nemytý. Voni je mejou strojově, takže je třeba maličko škrábnou a hniloba a plíseň se už rozjíždí. Nemytý je těžší sehnat, ale mívaj je třeba na kosik.cz, farmářský bedýnky, nebo občas vietnamský večerky.
    ZCR
    ZCR --- ---
    CERMI_FOX: imho funguje - vařím je zásadně s kmínem, a neklíčí.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: jenze je protlak a protlak. kdyz koupim konzervu (ani nevim jestli se tu da takhle mala sehnat) tak je ten protlak v konzerve hnusnej oproti tube, ktera ale zas stoji i 8 dolaru. ja uz protlaks nevedu. kdyz potrebuju neco 'ztomatovat', mackam idkfa a mam v pantry zasobnik konzerv 'natural, organic' tomato condensed soup za 85 centu kus :D
    KURE
    KURE --- ---
    DEVIL: ja mam takovy ty malinky plechovky asi za 6,- korun, tam je toho kolik 50g?? spotřebuju co spotřebuju a plechovku vyhodim. právě pro to abych se nemusel crcat s nastevřenou pixlou.

    LUCIASHECK: :D to mi na rezervní jídlo přijde neprakticky :D
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    DEVIL: Protlak v konzervě je podvod, jedině v tubě.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: praveze ten v konzerve je nahovno. to dycky nacnu, pulku spotrebuju, prendam z plechu do pixly jak se to ma, zaleju olejem, ale pak kdyz chci pouzit, tak tam sou zeleny nebo bily spory uz. to samy ta tuba. pak to vodevru a i kdyz sem z toho vytlacil vzduch, tak to u uzaveru je dycky s plisni. tezko rict co delam spatne. lednice je na 3stupne
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KURE: Cetla jsem kocku :-D
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: to jsem vzdal. na chalupě sme měli brambory (vlastní) celou zimu a jaro, no problem. v bytě to je no go.
    takže jako sacharid pro případ nouze používam čočku nebo nějaky nudle. nebo hranolky v mrazáku....

    DEVIL: protlak v konzervě je nesmrtelnej ne? ale ten si klidně koupim. houby nějaký mam. kližku nebo něco takovyho na guláš mam taky, klobásu ulovim cestou. v papiňáku to bude hotovy za rozumnou dobu.
    ale teda bila zelňačka zní taky dobře.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: ja storage room, kde je na betonu stabilne celej rok +- 13 stupnu, v mistnosti 16 a tma. brambors tam vydrzej x mesicu.
    KURE: tak jako nevypada, ale ja treba nevedu protlak (vzdycky mi zplesnivi), klizku bezne v mrzaku nemam, veprovy mam v podobe klobas, co si udim, tak to taky bezne nemam. ze susenejch hub uz mi zbyl jen prach na dne pytle.
    asi to je jejich tradicni eintopf, ale ja to nikdy nemel a tudiz nevim o co prichazim a nemrzi me to. o to radsi si dam zelnacku ;)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ONDRAT: co takový ty kmínový silice? Jeden čas na to bylo spoustu reklam a článků, jak je to skvělý způsob, aby nevyklíčili a neplesnivěly.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MOODYCAT: No, ale to musíš uskladňovat ve vhkým a studeným sklepě (mimo rodinné domy často nedosažitelné). Spíš tuším problém v dodavateli, tedy obchodu, do 2 týdnů musí být brambory ok.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MOODYCAT: Sen, v městském bytě, nereálný. :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: Dva tri tydny je pro nas malo, nas sen je mit brambory dlouho a moc je pouzit, kdyz budeme chtit.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MOODYCAT: Brambory kupuju na kusy a vybírám už v krámu kvalitní. Mám na ně spešl pytel z Tescomy, vydrží v něm ve špajzu tak dva, tři týdny. Skladuju umyté, nehnijou, ale klíčení nezabráním.
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: tipuju že prostě do tydne max, vykvetou nebo tak něco.
    Jakožto obyvatel bytu bez chladnýho temnýho koutu mám s bramborama stejnej problem. V podstatě kupuju brambory jen když je na nějaký jídlo potřebuju.

    DEVIL: tohle podle pauluse nevypadá tak strašně. https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/jak-pripravit-polsky-bigos-poradi-roman-paulus.A131209_151036_dobra-chut_ape
    a navic zrovna čtu Kotletovo Underground, kde bigos a poláky několikrát zmiňujou, takže to beru jako takový znamení. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam