• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Všem díky za tipy. Ani jsem nečekal tolik reakcí.

    KOCHANSKA_CH: jak na ně prosím?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Batátovo čedarové pusinky. Jsou krapet pracné, ale efektní. :-)

    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ALEXIS: jako jo, musim rict, ze kombinace korenovy zeleniny v troube je skvela a tam se ten batat hodi :-) jinak mi taky moc nejede, kdyz uz, tak nejak kombo pyre. Ale sladky hranolky... no nic moc.

    (kdo by na ne chtel, tak je maj naprilkad v jamAco na krymsky)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    DEVIL: Já si batátové hranolky objednávám prostě proto, že mi chutnají a když je někde mají, tak je to změna proti běžným bramborovým. Když chci jíst "zdravě", objednám si salát. :)

    Doma je pečeme v troubě (brambory a batáty na hranolky, plus červená řepa na měsíčky, opatlat oliváčem a korením, hodit na plech a péct do zlatova) jako prilohu k čemukoliv. :)
    GALE
    GALE --- ---
    POHODAVOLE: Batatovo-bramborová kaše (1:1) se zakysanou smetanou. K tomu pečená hlíva s cibulí, česnekem, kmínem a tymiánem, pokapat oliváčem, sůl, pepř a tak na 20 - 30 minut do trouby.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    POHODAVOLE: z batat si delame hranolky opecene v troube (das nakrajene do misy + oliv. olej + koreni co mas rad) das do trouby na plech cca na 20 a jis s dipem z bileho jogurtu a cesneku (+ trochu majo kdyz chces), nebo tvarohem

    lehle rychle a dobre ;)
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    POHODAVOLE: krémová polévka - buď do ostra s curry kořením, nebo do ovocna s pomerančovou šťávou.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DEVIL: mně to teda chutná i jen tak oblemcané oliváčem, posolené a upečené v troubě :) holt kolik Karen, tolik chutí ;)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja ty bataty taky rad nemam. je to proste tak divne sladky. zlaty klasicky brambors. nejvic me dycky pobavej ty haldy karens v praci, ktery si je objednavaj, ze sou prej zdravy...ale ve forme dvakrat smazenejch hranolek. to se dycky musim smat, kdyz je lovim z fritaku a sypu k nakymu veggie burgru
    ZCR
    ZCR --- ---
    POHODAVOLE: já je moc nemusím (ta moučnatá škrobovitá sladkost mi nekonvenuje), ale kdysi jsem dělal nějaké batátové curry (recept generický, prostě curry), a ok
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    POHODAVOLE: na zelandu v belgian beer cafe sem z toho jako zobak na pantry musel delat 'kumara stacks'. nakrajely se na tlusty platky, sul pepr olej a v troube na pecicim papire se upekly. pak se z chladaku prokladali salatem s nakou zalivkou a kolem se skladaly ruzicky uzenyho salmona

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    RUTHLESS: uprimne je mi to fuk :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    POHODAVOLE: chces to jako prilohu nebo aby to byla soucast "hlavniho jidla"?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Nekdo prosim nejaky tip, co uvarit z batat?

    Diky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tohle je strašně dobrý - rejže se zelím!

    Virze Rise (Italian Cabbage with Rice) Recipe - Laura Vitale - Laura in the Kitchen Episode 953
    https://www.youtube.com/watch?v=k-28EETzfo0


    je to zjednodušená verze risotta - na tuku se opeče cibulka, česnek a zelí, přidá se promytá kulatozrnná rejže, orestuje se na tuku, podleje vývarem 1:2, uvaří se 12-15 minut, pak se to nechá ještě 5- 10 minut stát, přisype se spousta parmezánu, dosolí se to a dopepří.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DOCKINEZ: ten cajk ti závidím, my dělali pelmeně cca před týdnem ručně a byla to práce na dlouho. Ale zase nám vyšly hezčí tvary než jen koule :)
    nevím, jestli je někdy budeme dělat příště, ale jestli ano, tak ten pelmeňátor je jasná volba
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LADY_MYSKA: Však to taky není na knedlíky, ale na pelmeně.

    Kdo chce nebo potřebuje dělat větší, může si koupit tvořítko s většími otvory.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DOCKINEZ: neni to na knedliky male?
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    díky všem!
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    DOCKINEZ: Hustý! Já jsem levá na motani knedlíků, tohle je geniálni. Dá se to někde aktuálně pořídit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam