• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    AIJA: copa to je bosák?
    AIJA
    AIJA --- ---
    RAINBOF:
    Bosáky, placky a klidně zásobu do mrazáku.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tj predsmazit a zmrazit ?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    RAINBOF: Ja treba udelam neco jako krokety nebo bramboraky/hranolky a dam do mrazaku.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam 10kg brambor co zacaly klicit :) co s tim ?
    bramboraky, bramboracka, peceny brambory a dal ? :D potreboval bych je nejak neutralizovat a pak postupne spotrebovat :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ADELHAIDA: ja sem minulej rok naspikoval zmrzlym spekem, posypal cesneko majorankovou soli a na korenovy zelenine nechal odstat v lednici. druhej den sem to upek pod poklopem podlity nakym cervenym vinem ala burginon. bylo to dost dobry, ale ja sem z toho vyriz kost teda a spejli to zpevnil do takovyho spalku.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Co byste udělali s kýtou z divočáka (i s kostí)? Budu to připravovat na oslavu, tak by to chtělo něco efektního...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LADY_MYSKA: Já dělám kari s basmati rýží. A klidně bych ke květáku přidala i třeba cizrnu, ať je tam bílkovina, dítě sinto buď vytřídí, nebo oblíbí:-)

    Jinak u nás se děsně osvědčily květákový placičky/špalíčky. Teď nám zbývá často kus rohlíku, nebo jinýho pečiva, tak máme mrté strouhanky.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    DOCKINEZ: né, že s tím květákem dojdete až sem https://www.labuznik.cz/recept/cokoladovy-dort-z-kvetaku/
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LADY_MYSKA: Já se s tím občas nemažu a nechám se inspirovat u Pixyho:

    Pixynergia » Rychlé květákové karí
    https://pixy.cz/pixynergia/2012/07/17/rychle-kvetakove-kari
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MUTHA: Můj nejoblíbenější!
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    MUTHA: to vypadá skvěle, díky za tip!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Prosim, mam tu kvetak a myslim si na kvetak s curry a kokosovem malemu, bude tohle nejak rozumne fungovat? Co pripadne za prilohu?
    Aneb uz bylo dost mozecku a trojobalu, rada bych vyzkousela i jine varianty
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    ANDREJKA: běžně je skladuju nasucho v lock&lock krabičce (jako všechno volné v lednici kvůli dítěti, aby nevysypalo), nejsou tak škrobovité, takže nemění barvu ani strukturu.
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    Prosím vás, když si potřebuju večer oloupat a nakrájet sladký brambory, který ale dám do trouby až ten další večer, taky skladovat ve vodě jako normální brambory nebo prostě jen nasucho v zakryté míse? Díky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUANTI:
    Přesně:-) Moje babičky taky sušily těsto na singrovkách nebo na vále. Akorát se navzájem pomlouvaly, protože jedna je dělala z hladké a druhá z hrubé mouky. Za mě teda z hrubé jsou lepší.
    IKA
    IKA --- ---
    ADELHAIDA: Dcéra až teraz, na štvrté narodeniny, prišla s nejakou konkrétnou predstavou - torta má byť hlavne poschodová, inak jej to bolo jedno.:)
    Syn je mladší, tak uvidíme časom.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BRUKEV: Joo, babička sušila těsto na nudle na utěrkách položených na šicím stroji :D to je vzpomínka. Spíš teda zavadnout, dosušovalo se nějak na plechu.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ADELHAIDA: Ja se teda neptam, ale stejne to rekne (asi dost dano tim, ze ma chvili po tatovi, takze je tema "az ja budu mit narozeniny...." aktualni)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ANNIKA: btw to sypani se da koupit i ve tvaru kyticek:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam