• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    ETERNITY: no Trissie má doma něco jako klapzubovu jedenactku, ne? :) Já to pro sebe taky stihnu rychlejc.


    CERMI_FOX: :D já myslel civilní verzi pro domácnost .
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    KURE: ja teda nemam deseticlennou rodinu, ale palacinky mi zaberou deset minut:)
    KURE
    KURE --- ---
    TRISSIE: unfair srovnání :D palačinky jsou úplně něco jinyho než nudle.
    A neexistuje jednodušší způsob jak udělat palačinky bez toho stát hodinu u plotny. Ale existuje snazší způsob jak vyrobit nudle se sejrem.

    Proč vlastně není automatický palacinkovač?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ZUZKAOU: palačinky s marmeládou taky maj hodně nic moc výživové hodnoty, je s nima daleko víc sraní, a stejně je lidi furt vařej!
    prostě ti to nechutná, to je cajk, někdo nejí celer, někdo zas mac and cheese, lidi jsou různý :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KURE: ano. Jako rozumím konceptu, prostě rychlá večeře a to i když to dělám ze základních surovin, něco nad čím se děti spíš nebudou ofrňvoat. Ale teda dělat z toho třeba finediningový hype?

    (jinak ty těstoviny s vajíčkem, kdy do uvařených nudlí přidáte vajíčko na porci a pak to posypete strouhaným sýrem zkuste. Rozhodně to není carbonara. Ale je to rychlé, dá se to použít na těstoviny ze včerejška a děti to dlabou velmi ochotně a je tam nějaká ta bílkovina a o něco méně tuku. A kečup k tomu vůbec není marnej)
    KURE
    KURE --- ---
    ZUZKAOU: mě taky přijde že udělat nudle se sejrem nebo sejrovou omáčkou lze o hodně jednodušeji, než mak"n"číz.
    Mě to připomíná takový ty babicoviny typu,
    nakrájej medailonky, obal v trojobalu, osmaž, naskládej do pekáče, polej majonezou, upeč, pak posypej sejrem, dej pod gril, a pak už si všichni můžou čvachtat.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ZUZKAOU: Čokoláda by tomu určitě dodala ten extra pocit :))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CERMI_FOX: tavenak, ale s větším podílem sušiny, vysvětlené je to v tom videu. Proto ho sem postuju.

    A ano hipsterske posh verze v Evropě je nejvíc wtf.

    A ano v rámci své snaze najít na tom čokoláda v zajímavého jsem ochutnávala i vařila nejrůznější varianty a furt je to prostě nuda se sýrem.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZUZKAOU: co je podivný zprocesovaný sušený sýr? chci to vědet?
    Já teda nejsem na tohle jídlo žádný odborník, dělal ho si 2x a to jsem tam nacpal hodně dobrého sýra, takže vlastně to bylo spíš dražší jídlo než lowcost. A jednou jsem to měl v někde v Karlíně v Praze a tam to taky připravovali spíš z lepších ingrediencí.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ZUZKAOU: Lidi ji, co jim chutna. Treba i rajcata :).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CERMI_FOX: tak nejmilovanější je to s tím podivnychm zprocedovanym sušeným sýrem. Takový špagety s tavenakem
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZUZKAOU: bez chuti to není, je to plné sýra. Je ssamozřejmě třeba zvolit spíš výraznější sýr, ostatně je to hlavni ingredience, která tomu dává chuť (když pominu trochu česneku a muškátu na dochucení), zralejší cheddar a tak podobně. S eidamem 30kou to asi bude chutnat nijace.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ZUZKAOU: : Je to hrozne dobry proste, vic syra je vic syra.
    Ostatne pro me vetsina jidla, co mi chutna, je bez so called “vyzivove hodnoty”. Ale zas se nechci zabit, kdyz to jim :).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    je to bez chuti a výživové hodnoty. To už raději těstoviny s vajíčkem a trochou sýra :-D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ZUZKAOU: jednoduchy, suroviny na to mas i ve vyzrane lednicce, chutna to detem...
    Ja mac and cheese varim ze zakladnich surovin a zapekam s extra vrstvou syra (diky za připomenutí, uz nějakou dobu nebyl) - u Amiku se často vari z krabice a byva to sentimentalni vzpomínka na comfort food z detstvi (nerikej, ze ty sama nemas nejaky podobny comfort food, co dnesnima ocima je absolutni kulinarske peklo, ale!!! :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZUZKAOU: je to jednoduchý udělat, není co zkazit a je to celkem dobrý a z levných surovin. Teda byl, dneska se sýr vyvažuje zlatem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ne, furt prostě nechápu co je zajímavého na mac'n'cheese. Natož s historickým výkladem.

    Macaroni & Cheese from 1845
    https://www.youtube.com/watch?v=MrKafmzGNJc
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    PRAASHEK: Je to úplně v pohodě, delam to z čerstvých porad a mám to v těch ikea plastových davkovacich
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //akorátže stojí čtyřikrát tolik, než olej bez byliny
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ZCR: mně nejde o uchování bylinek, ale o stvoření aromatického oleje na rozmanité použití, např potírání toustů, kapání do salátů, finiš všemožných pokrmů... je toho hodně, poslední olej, který jsem takto koupil hotový, mi od otevření vydržel fakt jenom chvilku ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam