• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    ADELHAIDA: zapeceny bagel, nebo jine vhodne pecivo, s pestem, susenymi rajcaty a mozzarellou (kdysi sem si to davala v bohemia bagelu)
    GALE
    GALE --- ---
    ADELHAIDA: Bageta s čerstvým sýrem a sušenými rajčaty,
    čočkový salát (vařená čočka, sušená rajčata, feta, červená cibule, zelené bylinky, vinný ocet), ale stejně jich nejvíc sním jen tak.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ADELHAIDA: gnocchi, cesnek, sušený rajčata, dělat to na tom oleji z rajcat, něco zelenýho, posypat syrem
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    ADELHAIDA: těstoviny s pestem a navrch opečené na nudličky krutí/kuřecí maso se sušenými rajčaty :-)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Jaký je ještě vaše oblíbený jídlo se sušenýma rajčatama? Omylem jsem objednala půlkilový sklenice místo 200g. Ony samozřejmě vydržej, ale já je dávám akorát do pomazánek a to ubývá pomalu, tak mě zajímá experimentování:-)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    RUTHLESS: mně k tomu slanina vůbec nejede, mám to ráda samotný bez masa.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KAIAFOX: mimochodem sušená rajčata SPOLU se slaninou jsou super ingredience :) použil jsem naposled párkrát do grilovaných hermelínů (na které doporučuju krom všeobecně známých věcí taky nadrtit vlašské ořechy)
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    RUTHLESS: Co sušená rajčata? Dávám je do restovaných fazolek (a všude možně jinde) a slanina mi tam fakt nechybí (já teda obecně nejsem fanda mastňáků).
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: vzkledem k tomu že v tom je smetana vejce i sejra, klidně bych tu slaninu vynechal. Jedlý to bude dost i bez ní.
    Pokud by šlo o zachování uzený příchutě, tak bych tam vrazil uzenou papriku. A pro zvýraznění "masový" příchutě přidat k tý cibuli i orestovanej česnek.
    ZCR
    ZCR --- ---
    RUTHLESS: jak píše ZUZKAOU, ta slanina tam není důležitá (když jsem to dělal poprvé, bylo jí tam jen trošičku, protože jsem spotřebovával zbytek), hlavní je kombinace brambor s těmi jemně nakyslými fazolkami - a experimentování se meze nekladou - teď jsem tam třeba zkusmo najuliennoval trošku mrkve, spíš aby to pěkně vypadalo, ale klidně by jí tam mohlo být víc. Taky by se k tomu asi hodil česnek.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: dej tam vejce navíc. Jestli chceš uzenou chuť, tak uzená sůl, uzená paprika a nebo uzen tempeh, či tofu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZCR: Dovedes si představit něco místo ty slaniny? Zas mě ceka půst a tak hledam alternativy a ty fazole takhle mě lákají. Máme jich z chaty mnoho
    ZCR
    ZCR --- ---
    dám to ještě sem, třeba se někdo inspiruje:

    Do plechu/zapékací mísy vrstva plátků zemiaků, na to plátky slaniny, na to narovnat fazolové lusky (sterilované na kyselo), vrstvení opakovat s ad lib. vrstvou cibule, solit a kořenit dle chuti (např. trocha tymiánu a chilli vloček), pak zalít rozkvedlnými vajci s trochou smetany a najemnou strouhaným sýrem, zapéct, dopéct ještě se sýrem navrch.
    Dělal jsem teď podruhé, a ta nakyslá chuť fazolek jde v tom zapečeném k bramborám a vejcem krásně. Chutné a vydatné.
    ZCR
    ZCR --- ---
    BRUKEV: krapet upéct a z upečených vývar
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Co s jehnecima kostma?
    Rozboural jsem jehne, zbylo dost kosti. Google nabizi ruzne varianty vyvaru, zde poptavam konkretni osvedceny recept.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ZUZKAOU: No prej i ty na ledu co se tvarej fresh v supermarketu...ale jo, ono to tam je napsany
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: yop. Vyplati se to cist, jsou v tom fakt rozdily podle dodavatele a ceny.
    Ono s rybama jsou obecne ruzne varianty toho, jak moc puvodni a fresh je vysledny produkt.
    Treba to, ze z ulovenych ryb se ziska rybi olej, ten jde jako produkt solo a zpracovana ryba se pak napr. do konzervy doplni olejem rostlinnym, nebo olivacem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CMLKA: je to na nich napsany a závisí na dopravním řetězci. Ty mořské ryby v běžném supermarketu v paletové krabičce jsou rozmrazene
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ZUZKAOU: A nejsou to nahodou skoro vsechny, co se tu daj koupit? Dyk ty jakoze čerstvý jsou prej stejne jen čerstvé rozmrazeny
    ZCR
    ZCR --- ---
    (disentní názor: já teda ryby nejradši pěkně na pečicí papír, osolit, omatlat a vmatlat pastu z česneku a ololu - a do trouby s tím, a až to je, tak to je (místní puristé a obecně lidé, co umějí vařit, mne zabijí a orestují medium rare - ale klidně přes půl hodiny)... mám je rád vypečené a sušší... toto barbarství nejčastěji provozuji s pstruhy, ale konzistencí se mi osvědčily i filety z tilápie)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam