• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TRISSIE: Dušené hovězí na různé způsoby, gulaše, zvěřina, bigos. Krutí nohy taky snesou delší čas. Vývar, ale ten jen zaměstná hrnec v mezičase.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    sháním recepty do pomalého hrnce, co se můžou vařit 11-12 hodin bez nějakého většího zasahování a s minimem úvodní práce.
    zn: můžu něco předchystat večer (nakrájet cibuli třeba), pak tomu dát tak 5-10 minut těsně po šesté ráno, pak odjedu a doma budu tak kolem páté, a fakt by se hodilo mít občas hotovo s minimem práce večer.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Urodilo se mi letos dost perily, napadá vás někoho co s ní?
    Jak uchovat, zkvasit, naložit s něčím?
    Případně nějaké recepty, které ji pozřou větší množství?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ONDRAT: To by mohl mít mas. Čerstvý to neni :-)
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    KURE: Na alternativu bych se vykaslal a objednal to na netu nebo mozna bude mit Delmart.
    KURE
    KURE --- ---
    potreboval bych radu. Apple cider vinegar.
    Co je tuzemskej equvalent, jablečnej ocet z Allnatury?
    Případně kde koupit nějakej "pravej"?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SOFIJKA: dal jsem jen sumah a olivac a hutnají dobře. Příště bych určitě přidal sůl.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    SOFIJKA: KOCHANSKA_CH:
    nic proti srdickum, ale ted jste ve mne vyvolali traumatickou vzpominku na to, jak jsem si v Barme na nejake trznici dal velmi vabne vypadajici kureci spiz na grilu. Meli ruzne druhy, srdicka taky, jatyrka apod, ja jsem si vybral takove kousky neceho, co mi podle tvaru zadny organ neevokovalo, jen takove kousky masa se spickou na jednom konci. Byly to biskupy :)
    Tu chut uz jsem skoro vytesnil za ty roky, ale ted je zpet :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    RUTHLESS: Dospěl jsem ke stejnému názoru :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SOFIJKA: koukal jsem na yt na japonsky recept a typek je akorat nasoli a dela zvlast sdce a zvlast ty "zily". Kazdopadne uz je mam v lednici, tak zkusim vic druhu a dam vedet, jak to dopadlo :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jako moc podle toho člověk neuvaří, ale je to strašně zjímavý a dobře udělaný street food průvodce New Yorkem.


    26 Foods That Have Helped Define New York City
    https://www.youtube.com/watch?v=g39l56_COS4
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    SOFIJKA: nevim jestli ultimátní a nevim jestli to nebyly játra:D, ale kamos je dělal zabalený do anglický slaniny
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SOFIJKA: Nepokazíš nic česnekovým kefírem se šalvějí, třeba.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BRUKEV: Vyhlášená věc z brasileira :-)
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    BRUKEV: na špejli a je to doborta. minule jsem dělala s pepřem, česnekem a zázvorem.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    SOFIJKA: teď mi došlo, že grilovaná srdíčka jsem vlastně nikdy nejedl. Grilujete to na špejli, nebo nějak solo?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    SOFIJKA: jen namočím v oleji a posypu kořením, ale jstli má někdo něco ultimátního, rád také vyzkouším.
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    máte nějaký ultimátní recept na naložení kuřecích srdíček na gril?
    KULA
    KULA --- ---
    ZUZKAOU: přidej bobkový list, nové koření, hovězího vývar a ždibec cukru na sražení acidity. Takže dělám "rajskou" už bilion let.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam