• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    FERRYH: Globus a kupodivu s červeným vínem z Kauflandu
    stočená do šneka, sepnutá špejlí do kříže a dělaná na Acosta grilu ;), nebo v horkovzdušné fritéze
    AIJA
    AIJA --- ---
    FERRYH:
    Hlavně nekupovat ty zabalené v marketech. Chce to koupit u řezníka, není v nich tolik chemie a dalších konzervantů
    GALE
    GALE --- ---
    FERRYH: Nejlepší je z Lidlu. Má chuť a není tolik mastná. Stačí ji rozdělit do šneků dle porce a opéct na troše oleje na pánvi.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FERRYH: na mě je smažená už moc mastná, takže ji stočím do koláčové formy, propíchám vidličkou a peču v troubě dozlatova.
    zdroj neporadím, chodím si pro ni k řezníkovi a je rozhodně lepší než ta z LIDLu (jiné velkoobchody jsem nezkoušela).
    JAEN
    JAEN --- ---
    FERRYH: ja jsem zkousela pecene na panvi skoro nasucho, obalene v trose mouky (stocene jako sneky), na grilu i v troube, z maleho reznictvi i nejakou jakoby lepsi snad z Billy, a vzdy to bylo hrozne tezke jidlo plane chuti. Pak jsem jednou opekla na grilu salsicciu a rozhodla jsem se, ze vinnou klobasu uz nikdy kupovat nebudu.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    FERRYH: Mně poslední dobou chutná Authentic z Košíku. Když si přecteš složení, chceš, aby v tom bylo maso pokud možno ne ze separátu, a víno.

    Já ji jen obalím v hladké mouce a opeču na sádle na pánvi. Dělám z ní menší šneky, který spíchnu kovovým špicholákem. Ale jde udělat i jednoho velkého šneka, kterého otáčíš naráz.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ty vinne klobasy - priznam v tom jsem nepolibeny panic :O)
    poradte!
    mati to delavala za komousu obalovane jako sneky v trojobalu ... me to nechutnalo a odmital jsem byt jen kousek pozrit... pak nejak v dospelosti uz jsem to ani nikdy nezkusil...

    kdybych si chtel testnout (TED v drsnem kapitalizmu) "kvalitni" nebo alespon standardne chutne vinne klobasy, tak jake?
    a berte do uvahy, ze nejsem ve velkem meste a tak spis jen nejake ty Lidl, Billa, a podobne velkoobchody... tech je i u nas kvantum a chybi snad jen Tesco :O))

    a jakej zpusob upravy je nelepsi?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Byl jsem původně kupovat něco úplně jiného, ale nakonec jsem vzal i vinnou klobásku.

    S bramborem a domácím kysaným zelíčkem oběd tak akorát.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JESTEDMAN: To zkusím, paseného hovězího z Vysočiny mám ještě zásoby a už taky, kolikrát, nevím.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TOOMIX: Sauerbraten, klasika se naloží až na 3 týdny, pak se to teda peče a jak to bylo dlouho ložený, tak se to peče celkem rychle, ale blíží se to tvému zadání
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KEMENTARI: Maso klidně přes noc, mrkev na poslední dvě hodiny, když ju nechcu umučenou. Hrášek tam prdnu až ve finále.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jak delas to hovezi s mrkvi a hraskem v krokousi?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TOOMIX: osso bucco, short ribs, beef birria, brisket, proste jakejkoliv pot roast z tuhyho prorostlyho masa
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TOOMIX: Hovězí s mrkví a hráškem, hovězí na černém pivu. V Crockpotu i kus špikovaného masa vcelku.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TOOMIX: líčka na víně
    GALE
    GALE --- ---
    TOOMIX: Já bublám i svíčkovou. Pak jen vyndám maso a dodělám omáčku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOOMIX: Chilli con carne, osobuco.

    A mrkni sem

    Beef Stews | Saveur
    https://www.saveur.com/gallery/beef-stews/
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TOOMIX: Vídeňské roštěnky.
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    TOOMIX: kanadská stew
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TOOMIX: Taffelspitz
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Hovězí po burgundsku, na houbách, guláš. Máte prosím nějaké tipy na další dobrá, dlouho pobublávající jídla z hovězího?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KEMENTARI: nutno dodat ze ten polskej vanocni borsc se dela z repnyho kvasu
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KOCHANSKA_CH: V našem velkorodu se jako postní polévka na Štědrý den jídá kyselka.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Což mi připomnělo, že jsem poctivě chodil do lesa, tak bych mohl pekáč houbovýho kuby letos vyrobit.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RUTHLESS: Jasný, Vánoce jsou Vánoce, ale vem si, jaký jsou obrovský rozdíly na štědrovečerních stolech jen u nás v malý český kotlince – někde se drží klasiky kapra se salátem, jiní už od socíku přísahají na smaženou vinnou klobásu nebo na mísu řízků, další zas dávají přednost trve kvlt klasikám typu houbový kuba atd. atd.

    U mnohokrát větší země ty rozdíly budou ještě pestřejší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam