• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    JAEN
    JAEN --- ---
    FERRYH: ja jsem zkousela pecene na panvi skoro nasucho, obalene v trose mouky (stocene jako sneky), na grilu i v troube, z maleho reznictvi i nejakou jakoby lepsi snad z Billy, a vzdy to bylo hrozne tezke jidlo plane chuti. Pak jsem jednou opekla na grilu salsicciu a rozhodla jsem se, ze vinnou klobasu uz nikdy kupovat nebudu.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    FERRYH: Mně poslední dobou chutná Authentic z Košíku. Když si přecteš složení, chceš, aby v tom bylo maso pokud možno ne ze separátu, a víno.

    Já ji jen obalím v hladké mouce a opeču na sádle na pánvi. Dělám z ní menší šneky, který spíchnu kovovým špicholákem. Ale jde udělat i jednoho velkého šneka, kterého otáčíš naráz.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ty vinne klobasy - priznam v tom jsem nepolibeny panic :O)
    poradte!
    mati to delavala za komousu obalovane jako sneky v trojobalu ... me to nechutnalo a odmital jsem byt jen kousek pozrit... pak nejak v dospelosti uz jsem to ani nikdy nezkusil...

    kdybych si chtel testnout (TED v drsnem kapitalizmu) "kvalitni" nebo alespon standardne chutne vinne klobasy, tak jake?
    a berte do uvahy, ze nejsem ve velkem meste a tak spis jen nejake ty Lidl, Billa, a podobne velkoobchody... tech je i u nas kvantum a chybi snad jen Tesco :O))

    a jakej zpusob upravy je nelepsi?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Byl jsem původně kupovat něco úplně jiného, ale nakonec jsem vzal i vinnou klobásku.

    S bramborem a domácím kysaným zelíčkem oběd tak akorát.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JESTEDMAN: To zkusím, paseného hovězího z Vysočiny mám ještě zásoby a už taky, kolikrát, nevím.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TOOMIX: Sauerbraten, klasika se naloží až na 3 týdny, pak se to teda peče a jak to bylo dlouho ložený, tak se to peče celkem rychle, ale blíží se to tvému zadání
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KEMENTARI: Maso klidně přes noc, mrkev na poslední dvě hodiny, když ju nechcu umučenou. Hrášek tam prdnu až ve finále.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jak delas to hovezi s mrkvi a hraskem v krokousi?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    TOOMIX: osso bucco, short ribs, beef birria, brisket, proste jakejkoliv pot roast z tuhyho prorostlyho masa
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TOOMIX: Hovězí s mrkví a hráškem, hovězí na černém pivu. V Crockpotu i kus špikovaného masa vcelku.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    TOOMIX: líčka na víně
    GALE
    GALE --- ---
    TOOMIX: Já bublám i svíčkovou. Pak jen vyndám maso a dodělám omáčku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOOMIX: Chilli con carne, osobuco.

    A mrkni sem

    Beef Stews | Saveur
    https://www.saveur.com/gallery/beef-stews/
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TOOMIX: Vídeňské roštěnky.
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    TOOMIX: kanadská stew
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TOOMIX: Taffelspitz
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Hovězí po burgundsku, na houbách, guláš. Máte prosím nějaké tipy na další dobrá, dlouho pobublávající jídla z hovězího?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KEMENTARI: nutno dodat ze ten polskej vanocni borsc se dela z repnyho kvasu
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KOCHANSKA_CH: V našem velkorodu se jako postní polévka na Štědrý den jídá kyselka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam