• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SMOKY: Kromě už zmíněného (burgery, špízy), případně věcí, ke kterým je potřeba nabírátko (guláš, kari) mě napadá slaný (např. se šunkou) štrůdl.
    Můj favorit v tvé situaci by asi byly špízy.
    THINWHITEDUKE
    THINWHITEDUKE --- ---
    SMOKY: Jednou jsem v podobné situaci dělal tohle a úspěch to mělo veliký. Jen to chce aspoň vidličky nebo hromadu ubrousků
    Aceasta este cea mai delicioasă carne în sos pe care am mâncat-o vreodată! Simplu și foarte suculent
    https://youtu.be/Jx39m0LlK0s?si=9qOQiRflzyC-1Ozi
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    RUTHLESS: jak jsem jen mohl zapomenout na combo se slaninou..
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    SALAMAN: ja bych je nejak zapekl. Budto solo v misce ve slanine a treba s sibuli nebo po lilku, paprik, brambor... Jakoze vydlabes uvareny brambory/syrovej lilek a nejakou smesi s tvaruzkama to naplnis.

    Pripadne si dovedu predstavit, ze delam platky brambor na stridacku s tvaruzkama, paprirkou, rajcatama, klaobsou a samo cibuli a proste vrstvim a zaleju napr smetanou (nebo tak ne) a zapecu.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SMOKY: pokud by prošla lžíce (jestli "příbor" je opatření proti "nebudeme sedět u stolu"), tak co velký kotel guláše s dobrým chlebem?
    tím si u konzervativních masožravců určitě šplhneš :-)
    (nekonzervativním bych servírovala chili con carne)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    SMOKY: burgers. Pripadne kureci skrewers, pokud jsou to konzervy, tak jim rekni, ze jsou to spizy :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SMOKY: zitra budu delat:

    Recept na pravé americké Buffalo wings - Jalapeno, Chilli, Habanero pálivé papričky a feferonky
    https://jalapeno.cz/recept-prave-americke-buffalo-wings/
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Nejaky napad na oslavu ? cca 10 lidi - vsichni masozravci - spis konzervativni . Obvykle delam roastbeef, ale nechci ho delat porad. Idealne aby se to dalo servirovat na jeden talir a jednoduse pojidat bez nutnosti priboru .
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TRISSIE: V mrazáku dýl.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    jak dlouho vydrží vařené hovězí zalité vývarem, hned po dovaření zchlazené a uchovávané v ledničce?
    zn: ve středu jsem už nutně potřebovala zpracovat kus zadního, ale k finální přeměně na rajskou dojde až v neděli, tak jestli to radši nehodit mezitím na mrazák...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    SALAMAN: narezat na kousky, okorenit a zalit smetanou ke slehani. Za par dni mas super pomazanku. Doporucuji si to ohlidat :)

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    SALAMAN: my to jedli na prasáka s chlebem, máslem a cibulí :-D v olomouci jsem to vídávala na pizze :-D
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Máte někdo nějakej ultimátní recept, kde prim hrajou tvarůžky, prosím?
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    BEBEBE: rozhodne mapo tofu

    Mapo Tofu Recipe: The Real Deal - The Woks of Life
    https://thewoksoflife.com/ma-po-tofu-real-deal/#recipe

    a tohle je jednoducha a rychla dobrota

    Cantonese-Style Steamed Tofu with Ginger & Scallions - The Woks of Life
    https://thewoksoflife.com/steamed-tofu-cantonese-style/#recipe

    nebo tahle verze

    Steamed Tofu - Steamed Silken Tofu Recipe - China Sichuan Food
    https://www.chinasichuanfood.com/steamed-tofu/#recipe
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    BEBEBE: Já ho párkrát použila na pomazánky. Buď na zeleninové (sušená rajčata, pečená mrkev, celer, červená řepa), nebo luštěninové (cizrna, fazole, čočka). Je ale důležitý hlídat konzistenci, aby to nebylo moc řídký.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEBEBE: jesti je ve skleničce, tak ho normálně nech tak 10 minut vařit ve vdní lázni, mohlo by se zevnit.

    Jinak jestli je samo osobě dobrý chut, tak tradičně se měkké tofu poleje dobrou sojovkou, posype cibilkou a popřípaě dalším kořením a jí se to jak předkrm. Stejně tak ho můžeš polít třeba medem a pokapat citronem.

    Nebo udělat pudink - v principu rozpustíš čokoládu a rozmixuješ s tofu, něčím co to to dosladí a případně s nějakým tukem. Nechceš-li čokoládový, přimíchej ovoce, nebo vanilkovou příchuť. Stejně tak ti udělá pěknoou konzistenci smoothie, případně spolu se solí, olejem a něčím kyselým a dalšími ochucovadly z toho uděláš dressing.

    Silken tofu správně patří do mapotofu, ale nejspíš se ti holt v té omáčce rozpustí. Ale to by konec konců nemusel být tak špatné. A asi by šlo použít namísto smetany do omáček/polévek.
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    Mám hedvábné tofu, které je příliš hedvábné na zamýšlenou miso polévku (rozpadá se, je to hodně pudinková konzistence). Napadá vás co s ním? Zvažovala jsem cheesecake, ale nemám s vegan pečením zkušenosti a recepty vyžadují ještě i kešu nebo kokosový krém apod. a to nechci.
    Budu ráda za nápad na sladko i na slano...ale na slano fakt netuším, musel by to být asi dip nebo omáčka.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DOOMBRINGER: Z toho si nic nedělej ;-)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DOOMBRINGER: Mně napadlo, že to mohlo být nějaké hovězí po burgundsku, to může být docela rudé.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    JAJITA: Já jsem teda nikdy "rudý guláš" nikdy neviděl.
    A kdyby mi ho dal někdo v hospodě, tak ho vrátím s tím, že jsem si neobjednal rajskou.
    Takže moc nechápu otázku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam