• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TOOMIX: kolik váží tři tvarohy ve vaničce? nemám vůbec tušení, když dávkujou po balení.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: u nas momentalne vede strudl ci povidlove tasticky z testa: dil tvarohu, dil mouky, dil tuku.

    FERRYH
    FERRYH --- ---
    FERRYH: mimochodem, krom vypsanych rad od jinejch me uz napada jen jedine: samotna strouhanka... pouzivam vlastni mletou z obyc. tvrdych rohliku a housek a nedavam nic jineho, zadnej chleba a toustak -- a melu to v robotu na neprilis jemnem struhadle (takovej ten na jemnou mrkev nebo syr)
    Delam take z goudy a nemam problem, krom uz zminenych olomouckych tvaruzku a ty uz jsem si zakazal na vekyvekuv... (jezisi! byt mi smrdel snad tri nedele a nedalo se to vyvetrat!!!)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRUKEV: a natacet to! preci jen si pak clovek uz po tolika pivech trosinku hure pamatuje... ;O)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KURE: tvarožník?

    na kulatou koláčovu formu 25 cm

    150 g krupičky
    150 g másla
    150 g cukru
    500 g tvarohu
    4 vejce


    V míse smícháme tvaroh s dětskou krupičkou, promísenou s práškem do pečiva, podle chuti přidáme rozinky a vmícháme. Vejce pořádně ušleháme s máslem a cukrem, lehce vmícháme tvarohové těsto a dáme do dobře vymazaného a vysypaného pekáče.
    Pečeme asi 30 minut při 180ºC v mírně předtopené troubě.

    dovnitř můžou přijít rozinky, borůvky, ořechy, čokoláda, bobule a nebo jiné ovoce.
    KURE
    KURE --- ---
    Poraďte prosím nějaký jednoduchý recept na tvarohovou buchtu/ koláč.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LADY_MYSKA: Hlasuji pro okurkovou <3

    Okurková omáčka nejen pro okurkovou sezónu
    https://www.kucharkaprodceru.cz/okurkova-omacka-recept/
    SAL
    SAL --- ---
    DOCKINEZ: vyřešili jsme horkovzdušnou fritézou a olejovým sprejem. Není jako z oleje, ale aspoň z něj nekape a nesmrdí celý byt. Dřívější varianta byla normální friťák, v tom to narozdíl od pánve taky nevyteklo.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ted tedy jeste vymyslet nejakou omacku, kam je narvu
    Dekuji
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DOCKINEZ: ano, jsou neotevrene
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LADY_MYSKA: Neotevřený? Ty budou úplně v pohodě.

    Ale provařením v omáčce nebo polévce nic nezkazíš.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    v lednici jsem nasla dve smetany na slehani a spotreba je uvedena na 2.4, pouzit a nebo se s nimi radeji rozloucit?
    ZCR
    ZCR --- ---
    DOCKINEZ: já se evolučně adaptoval a to vyteklé mírně připálené mám z celého smažáku nejradši
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    BRUKEV: To už mě taky napadlo :D
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DOCKINEZ: problém je bud v technologickém postupu, nebo v surovinách. Každopádně bych si zkusil dát osm piv a smažit ve dvě ráno, to by mohlo pomoci :D
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    DOCKINEZ: dělám goudu, na hodně vysoké vrstvě másla a nevyteče ;) eidam záleží…30 ti asi vyteče více než 40,..mně zas vždycky vytečou olomoucké :(
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DOCKINEZ: mi pomohlo kupovat mrazeny syr uz obaleny v lidlu. Jednou za rok dva si dam tenhle a mam klid
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TRISSIE: Dneska hodně, jindy méně. Všechno jedno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam