• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: 12000, slovy dvanáct tisíc? To je samočistící a samo to vaří? Můj z Lidlu byl za 1200
    KURE
    KURE --- ---
    KASUMI: panejo:) to je macik.
    A ty nože vypadají zajímavě.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KURE: Trosku me teda sere, ze ty penize bez slevy (12k) k tomu neni pecici nadoba (jen mrizka) a ta nadoba je vyprodana… ale pocitam, ze tam muzu strcit nejakou silikonovou do trouby..

    KURE
    KURE --- ---
    KASUMI: ukaž:)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Dzizis fakin krajst
    Ta hf je obri 😀😀😀
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    FERRYH: u vindaloo je ještě jedna zajímavost, aloo jsou v hindštině brambory, ale původ slova je v portugalském vin-d'alho - tedy víno s česnekem

    jinak u indů funguje celkem dobře na snížení pálivosti lassi
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KASUMI: blbe sem to napsal...
    .. vzdyt ja verim, belive! :O)
    spis jsem chtel napsat, ze to je i vlastne logicka volba k piti...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    No voni k tomu Indové pijou lassi/ayran a ten tam nejspíš měli.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FERRYH: nevim, proc by nebyla uveritelna, byla jsem u toho osobne :) tze to neni zadny "jedna pani povidala"
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRUKEV: o kave se vi ze trochu likviduje ten oder z cesneku... tak mozna to davali rodice proto? ;O)
    kazdopadne to lepe funguje, kdyz se rozkouse zrnicko kavy... babske rady ale funkcni! :O)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KASUMI: Dobra historka! za mne i uveritelna... vsichni vime, ze na extra palivost to studene mleko opravdu docela funguje - zatimco voda (ani limonada ci pivo) moc ne...
    ----
    Kazdopadne mne na tom prekvapilo neco jineho: zagoogloval jsem si "vindaloo" jelikoz jsem si jen matne pamatoval oc jde (indie, ostre)... a ejhle!!
    "…Vindaloo nebo také vindalho je populární, velmi pálivé indické jídlo.
    Poprvé bylo přivezeno Portugalci do tehdejší indické provincie Goa, brzy se stalo oblíbeným jídlem místních obyvatel…"

    Puvodne portugalske! takze to dnesni - indicke varene v Evrope - je sekundarni prenos, dvojitej re-export :O) zajimave! vite jeste o dalsich podobnych? ;O)

    take mne zaujalo, ze to pochazi z Goa (jsem posluchac psytrance muziky a ta pochazi tam odtud, pres Goa-trance muziku)
    ...asi si budu muset uvarit brzo nejake vindaloo a dat si k tomu nejake Total Eclipse, Etnica, Hallucinogen... (a zkusit k tomu mleko!) --- bude to hodne stylove! :O)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    REDSNAKE: hustý :DD
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tedy obcas ne
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NELLAS: Jdu s kocarem a napul dlktuju a obcas opravim🤷‍♀️
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KASUMI: Kamarád zamotala? :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: Neeee😁
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KURE: Kdysi si kamarad (je na nyxu, treba se sam prizna, chodi i sem 😀) v indicke objednal k vindaloo dve sklenice mléka. obsluze tim dost zamotala hlavu, museli do vecerky
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KASUMI: to bude chtit novou diskuzi :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tohle je moc dobrá a nečekaná špenátová polévka. Zbabicovala jsem to - kdo nemá krevety, tak tam dá tofu.

    Canh Rau Pi Nat - Beryl Shereshewsky
    Canh Rau Pi Nat - Beryl Shereshewsky
    https://www.beryl.nyc/index.php/2024/05/16/canh-rau-pi-nat/

    Na oleji orestovat cibuli/porek a česnek, přidat kostky tofu, pokud máte špenát se stonky, tak ty otrhat, nasekat na drobno a restvat s cibulí a česekem. zalít vývarem, přivést k varu, tak 5 minut vařit, dokud není cibule měkká a pak přidat velké kopce čerstvéh špenátu a nebo 50-100 g mraženéh na porci. Počkat až špenát zavadne a změkne, vypnout oheň a dochutit solí, pepřem, rybí omáčkou. Autorka receptu to tam nedává, ale fakt to volalo po něčem kyselém, takže jsem tam dala citronovou šťávu.

    Myslela jsem že do toho přidám nasekanou jarní cibulku, ale nakonec to bylo ideání jen tak. Maximálně smažená křupavá cibulka by na to asi byla dobrá, případně nějaká vaječná vložka.

    Na to jak je to jednduchý, je to fakt dobrý - taková čistá špenátová chuť
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KURE: V Pobaltí mají v hospodách v nabídce čerstvej kefír. Potěšilo. A nesladkej mají aj na benzínkách.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: Já jsem o nej jednou poprosil asi v 17 letech v the pub na staromestsky (takovej ten podnik, kde si každej čepuje sám pivo) a ten číšník byl mega zmatenej. Ale dostal jsem svý tři deci a navíc zadarmo.
    Nutno dodat, ze jsem byl asi solidne zkourenej…
    ILTU
    ILTU --- ---
    TRISSIE: To by byl ale jejich problém, ne tvůj 😉
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam