• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pomale by som tipoval nejaku trojfazu na 16A, t.j. okolo 11kW?
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: kolik znamená to pomalé? 230V a kolik A?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/ondrej_polansky/status/1271060985617567745
    Jestli ze včerejšího zasedání hospodářského výboru sněmovny vzešlo něco pozitivního pak fakt, že prošel náš návrh, aby "pomalé" nabíjecí stanice pro elektromobily mohly být v ČR instalovány bez územního rozhodnutí a stavebního povolení. Třeba přímo na sloupy veřejného osvětlení.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Building a 3.5kWh DIY Solar Generator for $650 - Start to Finish
    https://www.youtube.com/watch?v=PVnQ87Fvsk4


    33 minut, $641 (15000 kč) za 3,5kWh z recyklovaných 18650 cells
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JIMIQ: napisal som nasmu starostovi, nemame sice vo vesnici objekty ktore by to vyuzili, mozno skolka/skola ale mozno by sa to dalo nejako customizovat aj pre nejakych podnikatelov, mame tu jednu firmu co ma zamocek s celkom velkou strechou, ti mozu mat velku spotrebu energie, v popise maju: "Výroba a dovoz fotopolymerních štočků určených pro flexotisk. Prodej tiskových forem včetně forem vyrobených digitálním způsobem."
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    není to tak dávno co jsem se divil že tohle ještě neexistuje. A už existuje

    [ SHEFIK @ Klimaticka zmena // The young people are starting to understand your betrayal. ]
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    jj ale us3000 robia aj 3,6kWh, ale neviem ako by sa s tym vyrovnal ten BMS a hlavne moj autizmus ... 2,4 ... 2,4 ... 3,6!
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DZODZO: 2.4kwh modul... Nemas takle ciste nahodou Pylontechy?)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    DZODZO: ne, to je jen dusledkem slabe koruny
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    OMNIHASH: tuto sa musim CUKI trochu zastat, na zaklade aktualnej skusenosti, priobjednal som ten dalsi 2,4kWh modul a cena sa dvihla o cca 1000 korun oproti predoslemu roku, ked som to poptaval nezavazne, je to asi dosledok covidu
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    CUKI: jo mas pravdu s tim drahym proudem. jaderna energie je vyrazne nejlevnejsi ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    OMNIHASH: nacházím třeba: https://eskutr.cz/akumulatory/1009-akumulator-li-ion-samsung-48v-24ah-plast.html

    Tedy za 6let klesla cena o 14%, to tedy nic závratného není. V dnešní době by se mohlo skoro tvrdit, že je to investiční komodita :-D
    CUKI
    CUKI --- ---
    OMNIHASH: A ty tem číslům věříš?
    Například jsem dohledal s e-mailu rok 2014: 48V24Ah Samsung články Za 17k1 Kč Dneska by měl stát podle toho grafu ten článek míň než čtvrtinu tedy asi 4k2 Kč. Seženeš mi takový za tu cenu? Asi špatně hledám :-(
    A nebo jinak takový článek by měl dneska stát dle grafu asi 150USD tedy dokonce nějakých 3k5Kč. Kde se to dá za tu cenu koupit?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    CUKI: to je zasejc nějaká alternativní realita ne?

    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: Tam u toho stárnutí bude podle mě taky velká rezerva. Když to musí vydržet třeba na poušti, kde to obrušuje ostrý písek a pod. my tu tak špatné podmínky nemáme. Pokud je máš svisle, tak se ta životnost podle mě taky o něco zlepší.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Ono to tam je celkem patrné, když se uráčíš to číst celé a nevytrháváš jednotlivé věty z kontextu. Nikde jsem pokud vím nelhal. jen mě nenapadlo, že to nepochopíš a pak se čertíš, jak je u tebe zvykem. :-D
    Kdo chtěl pochopil...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: tak se nauč číst... Nebo vyjadřovat. Nebo jednoduše přestaň lhát... Aha, CUKI, tak nic
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    neviem, nenastala zatial taka situacia, toto je po rychlom slejvaku, takze panely boli vychladene a potom zacalo prudko svietit slnko
    budem potrebovat aspon 10 rokov, aby som mohol povedat, ze efektivita panelov s vekom neklesa tak dramaticky ako sa prezentuje, zatial to vyzera optimisticky
    CUKI
    CUKI --- ---
    DZODZO: A na počátku to bylo míň při stejné intenzitě osunění? Asi dobrej oddíl a mají rezervu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam